Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dodzisława napisał:

Dzień dobry. Takie mam pytanko, czy macie juz informację o podwyżkach za wywóz śmieci w waszych miejscach zamieszkania? Ja własnie się dowiedziałam, że segregowane 29 zł od osoby (było 9 zł) , a niesegregowane 58 od osoby (było 18 zł). To dotyczy tych, ktorzy mieszkają w swoich domach. Lokatorzy bloków, kamienic itd.... będą płacić za śmieci od zuzycia wody :d . cyt; 

W przypadku budynków wielolokalowych (m.in. bloki) opłaty zależeć będą od ilości zużytej wody. Stawka wynosić będzie 11,15 zł za 1 m3 wody oraz 22,30 zł za 1 m3 zużytej wody, gdy nie będzie spełniany obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Podobnie jak do tej pory, deklaracje w imieniu lokatorów składać będą zarządcy nieruchomośc. Szaleństwo po prostu.

Mój Burmistrz i moja Rada Miasta utrzymały opłaty jak w roku ubiegłym. Budżet na 2020 już zatwierdzony. Trzeba wiedzieć, kogo się wybiera, żeby później nie wymyślał "stref rekaksu" w portfelach mieszkańców. A czy popierany jest przez bladych, czy sinych, to mnie to leży martwym bykiem!!! .

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaserwowałem dzisiaj aromatyczne leczo. Normalne, niehulające porcje.
Pan uradowany, zabrał się ochoczo do dzieła.
Pani, jak to niemieckim zwyczajem bywa, dostała zbyt obficie.
Nie czekając długo, sprytnie zaiwaniłem jej talerz i podzieliłem na pół, na drugi, postawiłem obok mojego i naprzemian, ze smakiem, na jej oczach, zacząłem jeść szybciutko, najpierw z mojego, następnie z drugiego. Mina pani Frotki bezcenna. Pan Szaman poprosił o małą dokładeczkę. Tak się stało. Frotka rozpływała się w pochwałach dania ale o dokładkę nie poprosiła. Coś ją jakby spięło:hura::szydera::hura:.
Wiem, że ma galante możliwości: "ile nie postawisz w wazie, tyle zje".
Miałem ubaw picco bello!
Podczas sprzątania stołu usłyszałem skromne, Frotkowe:" hat sehr schön geschmeckt". Miło.
Następnym razem nakłada sama a resztę szybko chowam. O i tak to leci.

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dodzisława napisał:

Dzień dobry. Takie mam pytanko, czy macie juz informację o podwyżkach za wywóz śmieci w waszych miejscach zamieszkania? Ja własnie się dowiedziałam, że segregowane 29 zł od osoby (było 9 zł) , a niesegregowane 58 od osoby (było 18 zł). To dotyczy tych, ktorzy mieszkają w swoich domach. Lokatorzy bloków, kamienic itd.... będą płacić za śmieci od zuzycia wody :d . cyt; 

W przypadku budynków wielolokalowych (m.in. bloki) opłaty zależeć będą od ilości zużytej wody. Stawka wynosić będzie 11,15 zł za 1 m3 wody oraz 22,30 zł za 1 m3 zużytej wody, gdy nie będzie spełniany obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Podobnie jak do tej pory, deklaracje w imieniu lokatorów składać będą zarządcy nieruchomośc. Szaleństwo po prostu.

Gmina wiejska w województwie podkarpackim 18 złotych od osoby za śmieci segregowane, nie więcej niż za 5 osób z danego gospodarstwa. Tyle, że my mamy dobrego gospodarza, nie wiem co będzie jak odejdzie na emeryturę.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aniao napisał:

Gmina wiejska w województwie podkarpackim 18 złotych od osoby za śmieci segregowane, nie więcej niż za 5 osób z danego gospodarstwa. Tyle, że my mamy dobrego gospodarza, nie wiem co będzie jak odejdzie na emeryturę.

Wybierzecie sobie drugiego swojaka.

To są wybory, na których nieobecność powinna być karana, by później nie płacić myta!

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aniao napisał:

Na wybory chodzę, ale jesteśmy zawsze w mniejszości. Niestety ściana wschodnia ma swoją specyfikę.

A co ma do wyboru dobrego Gospodarza "ściana wschodnia" czy "zachodnia". Grunt, by wiedział gdzie i jak szukać pieniędzy na pokrycie wydatków zaplanowanych w realnym budżecie. A nie obciążał nimi mieszkańców za zdupy wzięte pomysły.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LACH napisał:

A co ma do wyboru dobrego Gospodarza "ściana wschodnia" czy "zachodnia". Grunt, by wiedział gdzie i jak szukać pieniędzy na pokrycie wydatków zaplanowanych w realnym budżecie. A nie obciążał nimi mieszkańców za zdupy wzięte pomysły.

Masz rację, w naszej gminie wójt rządzi od około 20 lat i nawet nie wiem z jakiej jest opcji politycznej. My mieszkamy tu dopiero od pięciu lat. Dopóki na wójtów i burmistrzów będą wybory bezpośrednie to nie będzie źle. Nie sądzę jednak, że tak zostanie na zawsze. Już się jakieś dyskusje zaczęły( a może przeszło?) o dwukadecyjności wójtów i burmistrzów. Póki co u nas jest ok, ale wójt dobija do wieku emerytalnego.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aniao napisał:

z jakiej jest opcji politycznej

Na to nie patrz, bo te łachudry, to się przyklejają do Włodarza jak gówno do kamasza. Byle jakiś uzysk mieć.

A on ma być po prostu Lokalsem. I tyle

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dodzisława napisał:

Dzień dobry. Takie mam pytanko, czy macie juz informację o podwyżkach za wywóz śmieci w waszych miejscach zamieszkania? Ja własnie się dowiedziałam, że segregowane 29 zł od osoby (było 9 zł) , a niesegregowane 58 od osoby (było 18 zł). To dotyczy tych, ktorzy mieszkają w swoich domach. Lokatorzy bloków, kamienic itd.... będą płacić za śmieci od zuzycia wody :d . cyt; 

W przypadku budynków wielolokalowych (m.in. bloki) opłaty zależeć będą od ilości zużytej wody. Stawka wynosić będzie 11,15 zł za 1 m3 wody oraz 22,30 zł za 1 m3 zużytej wody, gdy nie będzie spełniany obowiązek selektywnej zbiórki odpadów. Podobnie jak do tej pory, deklaracje w imieniu lokatorów składać będą zarządcy nieruchomośc. Szaleństwo po prostu.

Zeszły rok 11zł od osoby za segregowane ,od styczna 19zł od osoby.Wszędzie śmieci bardzo podrożały,takie były zapowiedzi i tak jest.Stawki gminy same ustalają.U nas/powiat Koszalin/ jest tak ,że wszyscy mieszkańcy domów płacą odgórnie za segregowane .Tylko ci ,co mieszkania mają mogą się deklarować jak chcą płacić.Ale że niesegregowane jeszcze droższe ,to większość płaci za segregację.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, jeszcze zyje,ale ledwo,ledwo.

 

Mimo braku sil popelnilam (natchniona mysla kolezanki forumowki)

20 kubeczkow po budyniu 

GAKARETY Z KURY

Nawalilam czosnku, groszku, jajeczka,

Nawet pop smakowala:kopara:

Teraz gotuje wolowinke, jutro bede produkowac ,,auśpik;)))

z wolowinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...