Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Patrycja781 kiedyś byłam w miejscu gdzie była luka świąteczna kiedy nie było opiekunki więc nie widziałyśmy się że zmienniczką. Ale zostawiła dokładne instrukcje co do zwyczajów, upodobań itp. Zdążyłam przeczytać jak przyszła córka i tłumaczy mi prawie dokładnie to samo. Aż się zaczęłyśmy śmiać jak kolejny raz mówiłam że już to wiem z listu :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no! Kasia! Zlituj się...Niech choć gýry wyciągnie po rajzie! Zmienniczka znaczy. Pogadać z żywym członkiem...człowiekiem znaczy. 

24h jazdy miałam i pragnęłam litości...niestety,  3 h miałam na przekazanie nowego miejsca. Bo Zmienniczka wymyśliła sobie wyjazd w ten sam dzień..wieczorem niby. 

Ale życie pokazało inaczej,  bo miast być na 8.rano,  bylam na 13. A żeby było ciekawiej,  to Eluś moja na kafkie z koleżanką się umówiła na 4.

Tak więc ten tego tamtego...bądźmy ludzkie dla ludzi,  jak na ludzi przystało..

A Co Wy?? Już śpicie?

Ło ...na świcie!:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Powiem więcej, wiele są gotowi obiecać żeby zdobyć ochotnika, nie tylko ochotniczkę. Mail i telefon grzeje mi się od kilku dni. Grudzień za pasem

Dzień dobry wieczór halny proszę ja Was od jutra z południa. 13 gradusków i słonko

Też mam telefony od dziwnych firm 2 albo 3 dziennie

Nie odbieram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotnia wolność

Spadam o 9ej...wracam...O 21ej

Coś sobie zorganizuje 

Wrobelek wczoraj na zakupach czuł się spełniony.. kupiła doa czwirka jak dawniej bywało coś  to chleba winko awokado bo to jedno mamy wspólne ZIELENINA..reszta to lata świetlne...40 lat różnicy.

Padła dama zmęczona pchaniem wózka ale zadowolona bo czuła się potrzebna. 

Wczoraj stanęła w drzwiach kuchni i patrzy..mówię jej żeby weszła to pomoże mi rybkę doprawić A ona na to 

..Mogę???

Miłego dnia..oby wam tak lekko było i zmęczyć się nie dajcie

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beatrix+ napisał:

Nie no! Kasia! Zlituj się...Niech choć gýry wyciągnie po rajzie! Zmienniczka znaczy. Pogadać z żywym członkiem...człowiekiem znaczy. 

24h jazdy miałam i pragnęłam litości...niestety,  3 h miałam na przekazanie nowego miejsca. Bo Zmienniczka wymyśliła sobie wyjazd w ten sam dzień..wieczorem niby. 

Ale życie pokazało inaczej,  bo miast być na 8.rano,  bylam na 13. A żeby było ciekawiej,  to Eluś moja na kafkie z koleżanką się umówiła na 4.

Tak więc ten tego tamtego...bądźmy ludzkie dla ludzi,  jak na ludzi przystało..

A Co Wy?? Już śpicie?

Ło ...na świcie!:szydera:

Tak nie zawsze się da...

Rodzina czasami łapie że jesteśmy najzwyczajniej zmęczeni ale bywa i tak że trzeba brać się za kierat od razu 

Lol

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

@Patrycja781 kiedyś byłam w miejscu gdzie była luka świąteczna kiedy nie było opiekunki więc nie widziałyśmy się że zmienniczką. Ale zostawiła dokładne instrukcje co do zwyczajów, upodobań itp. Zdążyłam przeczytać jak przyszła córka i tłumaczy mi prawie dokładnie to samo. Aż się zaczęłyśmy śmiać jak kolejny raz mówiłam że już to wiem z listu :szydera:

Taka lukę mam tu...

Oni nie chcą nikogo tzn nie musi nikt być bo dzieci spędzają święta z rodzicami...

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Powoli ogarniam moją kuwetę, wypracowujemy wspólny rytm. Gdyby nie "pomocna sąsiadka" byłoby całkiem spoko i to pomimo moich wcześniejszych obaw. Obawy to eufemizm, byłam przerażona. Sąsiadki nie mogę wyrzucić to ją wykorzystuję :szydera:. Na jej wizyty przypada okres mojej największej pracowitości, potem mam już luzy. Uczę się skarpetki na drutach robić. Dwie kulfoniaste pary już za mną. Mam ZAMÓWIENIE :szydera: od córki na trzecią parę, a siostra jak zwykle "bierze każdą ilość". Moja siostra baaaaaardzo lubi ręczne robótki dostawać, niestety nawet nie ogarnia ile czasu na to potrzeba i ile kosztuje dobra włóczka. Dlatego dostaje coś tam z jakiejś okazji, ale nie "każdą ilosć". Miłego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,witam w sobotę,o 9.30,rodzinka zabiera nas do restauracji na śniadanie:d,jedno z głowy:dobrze:,obiad mam od wczoraj,pdp nie je obiadu bo nażre !!! się na śniadaniu:d,potem przychodzi kobitka ,która gra z nim przez parę godzin,do wieczora luzik:d,miłego dnia życzę  

image.png

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucinda napisał:

Taka lukę mam tu...

Oni nie chcą nikogo tzn nie musi nikt być bo dzieci spędzają święta z rodzicami...

 

Ja też mam lukę Ale to decyzja Elki. Że ojciec musi być na świętach z dziećmi. Poprzedni opiekunowie pracowali w święta.  Dzień dobry

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...to jestem...a jakoby mnie wcale nie było :haha: Ano...kryzys mnie dopadł >:( I nic mi się nie chce...no może poza spaniem :haha: W planach więc mam totalne obcyngalanie przerywane snem :haha: Znalazłam stosowny gif, więc pozwolę sobie życzyć wam i sobie co następuje...  950369590_dziedobrysobotajeykjesiennie.jpg.f63dbac2576292d79cbbac5a4369e7bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, violka napisał:

 

Głodnemu chleb na myśli :p Chłop prawdziwy Niemiec i pracował jak na Niemca przystało . Powoli i dokładnie :szydera:

Ciekawe czy w każdej materii są tacy i powolni i dokładnie. 

Bo jeśli tak-to jestem w stanie zrozumieć rodaczkę co to odwrotnie niż Wanda...

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Patrycja781 napisał:

@Basiaim o 2 miesiące...

To bardzo dużo, jeśli chodzi o przedłużenie. 

Tym bardziej, że masz już jakieś plany terminowe, a o ile kojarzę - chyba też pracę w Pl, gdzie ktoś Cię zastępuje.... 

Jak dla mnie, dużo do załatwienia, a czy przedłużenie warte tego? I czy dasz radę...? 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Z samego rana ( dokładnie o 7.30 ) przeżyłam horror . Jak zwykle zeszłam na " środkowe doliny " ...drzwi uchyliłam ,sześciuch w te pędy na dół , ja za nim , coby mu drzwi na ogrody otworzyć i niech se biegnie na miasto swoje sprawy pozałatwiać ... Spokojnie na górę ...woda na szatana do czajnika ...następna kawa do ekspresu i nadejszła wiekopomna chwyla , żeby na spokojnie na tarasy w celu sztachnięcia się dymkiem wyjść i ....doopa ...za cholerę drzwi balkonowych otworzyć nie mogłam . Owszem , przyznaję się bez bicia , że pierwszego jaram w łazience dmuchając w okno , ale kiedy kawa w ekspresie bulgocze , kiedy mój szatan już zaparzony to musowo zajarać trzeba . Wk..zdenerwowana okropnie znów zbiegłam na dół , wyszłam do ogródka-podwórka ...nawet nie skapnęłam się z tych nerw , że za moment będę ustnik od papierosa jarać ...nie poczułam w ogóle smaku !!! ...Z powrotem na górę i albo one ...albo ja ...tak je umęczyłam ( te drzwi ) , że wreszcie stanęły przede mną otworem ...No to idę jeszcze jednego zajarać ...z rana mam największą ochotę :szydera:

Miłego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patrycja781 napisał:

@Basiaim narazie czekam co kolega na to(on też ma prawo do swoich planów)a później się zastanowię

Jeżeli już się zastanowisz i postanowisz zostać to żądaj dodatku za tę decyzję. Wiele firm daje za szybki wyjazd, za przedłużenie czy zmianę stanu podopiecznego. Tyle, że dają raczej pod naciskiem, a nie z własnej woli.

Ja na początku "kariery :szydera:" zostawałam dłużej za frico, ale już się naumiałam. Niestety albo stety teraz dwa miesiące to moja górna granica. Pod koniec i tak kolce mi wystają i o ile do podopiecznych mam nieograniczoną (jeszcze) cierpliwość, to do rodzin już niekoniecznie. 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...