Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ....

Na dachach szronik ...nie postoi się za długo z papierosem  na tarasie . Szerściuch czmychnął na klatkę schodową ...niech  siedzi , poczeka jak Oleńka psa po nocy ( nasz /domowo-dolinowy ) przyprowadzi to se wyskoczy na miasto i połajdaczy się trochę ...ja za nim ganiać nie będę . Wystarczy , że kiedy na progu od strony ulicy zaraza siedzi i miauczy to jakiś miłosierny przechodzień naciśnie na dzwonek , wtedy się schodzi i wpuszcza łajdusa na kwadraty . Sie będę kotami przejmowała ...miski z żarełkiem i wodą zawsze ma pełne i szlus :haha:

Milej , spokojnej niedzieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao  i tego się trzymaj . Gorzej by było , jakby robiła Ci pranie mózgu , wydzwaniała do Ciebie i z każdego , najmniejszego problemiku robiła ogromny problem ....prawie wagi państwowej . Skądś to znam , nawet nie wiesz jaka to ulga , gdy zamilkną telefony , robi się to , co do nas należy i nie ma się ochoty rzucać wszystkiego w fizdu :tak2: Jeśli chodzi o warunki socjalne , atmosferę , niewstawanie po nocach to dla mnie też bardzo ważne ....swoje przeszłam i doceniam , że idę o którejś godzinie na górę i nie obawiam się , że za pół godziny pierwsza pobudka będzie ...a to , że Jadzia zamiast " na minutę " po pauzie nie wstanie  , tylko  zabierze  się za dzwonienie do psiapsiółek ....a niech se drynda ...ja siedzę i dalej pauzuję ....i wiele , wiele innych , podobnych  p r o b l e m ó w ...Podchodzę do tego na luzie i tak mi lepiej ...a robota prawie sama się robi :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Przestałam się ukrywać :oklaski: A artystka dalej śpi :szydera: 

Moja też ...i nie mam najmniejszego zamiaru jej budzić . Za jakieś pół godziny , jeśli będzie jeszcze spała to wtedy pomalutku zacznę rolety podnosić , ździebko hałasować , żeby powoli zaczęła się wybudzać . Córki na dolinach brak ...kocur śpi w pokoju Jadzi ( w nocy ) i wiem , pewna jestem , że daje jej kilkukrotne , płaczliwe   koncerty typu " ich muss nach Stadt ! "  ...no to se Jadzia nie pośpi dobrze . Teraz jeszcze śpi ...niech śpi ...ja mam czas , ja poczekam :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Ja miętowo o poranku.Wczoraj pyknął pierwszy tydzień tutaj.Żeby nie mała afera tydzień przed wyjazdem ,to w moim przypadku stan PDP nie zgadzał by się w 90%,zapewne zrobiłabym odwrót w progu tego domu.A tak przyjachałam z aktualną wiedzą j jakoś tak zostałam

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry. 

Spotkanie Czarownic udane,  i zapewne będzie owocować znajomością na przyszłość. Wszak my zaczęły w Dzień Wiedźmy! 

Właśnie kawę piję,  ok.10 idę na górę na II moje już śniadanie. 

Dziś na obiadek kurczak w sosie curry. Ale z nudlami. 

Miłego dzionka!

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucinda napisał:

I tak będzie :dobrze:

 

1 godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@lucinda wlej mi tam dziecko kubeczek kawci:tak2:, przetrę okulary i zasiądę do klikanio-czytania. Blady świt za oknem, na trawie przymrozek i najważniejsze dla mnie - pojawiła się 2 z p@aniao rzodu. (nie w tym miejscu:szok:

@aniao wydaje mi się, że jeśli nie ma na adresie agresji u pdp. i nieprzespanych nocy, to wymienione przez koleżankę, warunki socjalne są b. ważne. Mimo wszystko stan podopiecznego jest pierwszym kryterium do akceptacji bądź nie - adresu. Trzymam kciuki abyś miała spokojną pracę na tej miejscówce. 

                                                   Słońca w serduchach :cmok:

 

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

@aniao bo tego trzeba się nauczyć. Sama po sobie widziałam że jak jest dzień wolny to jakoś mniej byłam zmęczona i zniechęcona. Dla mnie wazniejsza od stanu podopiecznego jest atmosfera. Ogólnie pojęta, czyli szacunek, spokój, odpowiednie warunki mieszkaniowe, kasa na jedzenie i możliwość decydowania o tym co jem. 

Po kolei. Atmosfera ok, opiekunka jest ważna dla rodziny. Wczoraj zostałam przepytana na okoliczność zakupów. Przez chwilę pomyślałam"zaczyna się", ale chodziło o to czy na pewno kupiłam wszystko czego potrzebuję dla siebie, łącznie z czekoladą czy innymi zachciankami. Wolne ok 3 godziny, czasami dłużej. Rodzina pomocną, zaangażowana. Noce takie sobie, raz trzeba wstać, ale ja i tak wstaję do WC. Może będzie dobrze? Na razie się rozglądam. Powodu do ucieczki nie ma, do powrotu na razie też nie .

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+5°C/21°C, przepiękna, słoneczna pogoda, 1013hPa, bez wiatru. Wszystkie kolory jesieni. Mruga przearomatyczny rosołek na koguciku, kipi makaron, piecze się goloneczka rolowana, gotują się buraczki, na deser poranka jest jeszcze maślano-waniliowy zapach, upieczonej wczorajszym wieczorem szarlotki. Świeży obrus pachnie wczorajszym wiatrem. Gospodyni się krząta, dzieci jeszcze śpią, pies ziewa i przeciaga wydajnie. W radiu leci Wodecki, w tvp info Rachoń, krowy na polu dojadają ostatnie już tego roku "pary". Sąsiad przyniósł mleko i jaja.
Tak, tak. Niestety, to wszystko daleko, bo w Polsce. Się ckni.

Dzień Dobry Słoneczka
Dobrej niedzieli.


Dobra, to lecimy z tym co mamy tu! :d

 

Edytowane przez LACH
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucinda napisał:

Ma kto wiedzę tajemną odnośnie maglownicy???

Mam tu takowa i ni chuchutki nie wiem jak sie do niej zabracO.o>:(

A jaki masz problem?

Kiedyś byłam na adresie, gdzie coś takiego (w sensie maglownica) miałam do dyspozycji. Relaksowałam się przy tym.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Patrycja781 napisał:

Dzień dobry.Ja miętowo o poranku.Wczoraj pyknął pierwszy tydzień tutaj.Żeby nie mała afera tydzień przed wyjazdem ,to w moim przypadku stan PDP nie zgadzał by się w 90%,zapewne zrobiłabym odwrót w progu tego domu.A tak przyjachałam z aktualną wiedzą j jakoś tak zostałam

Innymi słowy : "nie ma tego złego." .. itd, w Twoim przypadku potwierdza się w całej rozciągłości. A wystarczyło tylko, że "przycisnęłaś" informatorkę i odpowiednio przygotowana dajesz radę. Będzie dobrze! 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LACH napisał:

Tego rano nie usłyszałem.
Za to coś do mnie wrzasnęło:
"JESTEŚ DLA MNIE KATEM!!!".
Spojrzałem aaa, to moja wàtroba.
Miło będę ciebie wspominał...
:szydera:

.... w oczekiwaniu na nową:szok:?     Tfu, tfu, tfu- trzy razy splunęłam przez lewe ramię. Miej dla niej litość! :tak2:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Basiaim napisał:

A jaki masz problem?

Kiedyś byłam na adresie, gdzie coś takiego (w sensie maglownica) miałam do dyspozycji. Relaksowałam się przy tym.

 

Nie miałam w obsłudze..pranie do magla się woził

Nie wiem od czego zacząć...zakryta pokryta tzw..patyna czasu ponoć nader często przez korewne stelli używana 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LACH napisał:

+5°C/21°C, przepiękna, słoneczna pogoda, 1013hPa, bez wiatru. Wszystkie kolory jesieni. Mruga przearomatyczny rosołek na koguciku, kipi makaron, piecze się goloneczka rolowana, gotują się buraczki, na deser poranka jest jeszcze maślano-waniliowy zapach, upieczonej wczorajszym wieczorem szarlotki. Świeży obrus pachnie wczorajszym wiatrem. Gospodyni się krząta, dzieci jeszcze śpią, pies ziewa i przeciaga wydajnie. W radiu leci Wodecki, w tvp info Rachoń, krowy na polu dojadają ostatnie już tego roku "pary". Sąsiad przyniósł mleko i jaja.
Tak, tak. Niestety, to wszystko daleko, bo w Polsce. Się ckni.

Dzień Dobry Słoneczka
Dobrej niedzieli.


Dobra, to lecimy z tym co mamy tu! :d

 

@LACH Jak to dobrze, że jesteś posiadaczem talentu pisarskiego i popełniasz te teksty dla nas(?) mam nadzieję. Składnie, z humorem szelmowskim a przede wszystkim przemawiające do wyobraźni chyba nawet tych, co głowy mają na wpół otwarte:d

Dobrą recenzję dałam? :pNie profesjonalną może ale żaden ze mnie PR-owiec i nie wymagaj! więcej powiem: nie wykluczone, że nieprofesjonalny PR-owiec ^^zepsuł by :trele::zwyciezca:

Nie nabrałbys mnie:p, po dwóch linijkach rozszyfrowalam z czym ^^lecisz:trele:

Pozdrawiam ^^cie i wszystkich pozostałych  i życzę milutkiego, przytulnego, spokojnego czasu niedzielnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...