Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Patrycja781 Jesteś pewna?Może będąc daleko, tak to odbierasz?Czasem odległość i samotność powoduje,że wyobraźnia podsuwa nam różne obrazy.Niekoniecznie prawdziwe.

Co do potrzebujących- to częste.Szczególnie widoczne w naszym zawodzie.Jak tylko wracasz,to zaraz ktoś coś chce od człowieka.Więc trzeba się i to szybko nauczyć mówić -nie.Tacy ludzie są niczym innym ,jak fałszywymi przyjaciółmi.

Ze zdjęcia spogląda na mnie chyba dośc młoda osóbka,oczy smutne troszkę ,ale buzia jednak uśmiechnięta.Czyli umiesz się uśmiechać:)Rób to częściej:)

A póki co nie rozmyślaj tylko sobie włącz jakiś fajny film,odgoń smutki.

Na szczęście my nic od Ciebie nie potrzebujemy,potrzebujemy za to Ciebie:)Więc nawet jak będziesz miała poczucie jęczydu.... to pisz.Od tego mamy ten jęczydupny topik:)

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 zacznij zyc dla siebie.

Ot po prostu.

Drobne przyjemnosci.

Ciesz sie,ze nikt ci po glowie nie skacze, nie dyryguje (maz dyktator np)

Jestes w zawieszeniu, bo ,,ni tu, ni tam,,

Jesli masz znajomych pozytywnych, pielegnuj te znajomosci,

Jesli nie, poznawaj nowych ludzi.

Lecac na i z urlopu mialam sasiadke kobiete po 50.

Pozytywnie zakrecona.

Teraz zaczela dbac o siebie, rozwija rozne zainterersowania,

Az dziwilam sie,ze ma na to czas o chote.

Skrxzykuja sie rozni pasjonaci na FB 

a to kajaki, a to Morsy (brr)

Ludzie maja rozne zainteresowania, wystarczy poszukac,wejsc w grupe,

Sa spotkania, wspolne wyjazdy.

Ludzie, ktorzy tylko znali sie z netu ,rozwijaja swoje pasje i swietnie sie bawia,

Nie boj sie, wyjdz poza szarosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 Niby w kraju mam 4 bliższe koleżanki,ale zwróciłam ostatnio uwagę że:jedna "nie dzwoni do nikogo pierwsza,"druga dzwoni tylko wtedy jak czegoś potrzebuje"(jak ty potrzebujesz to spróbuj się dodzwonić)trzecia z zasady nikogo nie zaprasza,do nikogo nie chodzi i kontaktu telefonicznego też nie utrzymuje,czwarta niedawno powiedziała na moje zaproszenie na kawę"że ona do nikogo nie chodzi i wyjątków od tej reguły robić nie będzie"...Doszłam do wniosku że po jaką ciężką cholerę tylko ja mam za nimi ganiać i wydzwaniać?Przestałam to robić.Na basen chodzę sama,pobiegać sama,połazić z kijami sama...Tak sobie myślę że jak nie wiedziałam jako gówniara co to koleżanki i bliższe znajomości to było mi lżej bo nie wiedziałam co tracę,a teraz...tak mi jakoś smutno...

Choć z drugiej strony sama sobie jestem sterem żeglarzem i okrętem...Choć czasmi pokład taki pusty...

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patrycja781 napisał:

4 bliższe koleżanki,

Eeeeee,nie nie ,to tylko dalsze znajome:(

Ale....

Do biegania ,na kije i na basen myślę ,że znajdziesz kogoś do towarzystwa na lokalnych stronkach tematycznych tylko trzeba poszperać.Czasem trzeba zmienić znajomych,zmienić środowisko i zupełnie niechcący może się okazać ,że w pobliżu masz całkiem fajnych ludzi.Bo świat to grajdoł:)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Eeeeee,nie nie ,to tylko dalsze znajome:(

Ale....

Do biegania ,na kije i na basen myślę ,że znajdziesz kogoś do towarzystwa na lokalnych stronkach tematycznych tylko trzeba poszperać.Czasem trzeba zmienić znajomych,zmienić środowisko i zupełnie niechcący może się okazać ,że w pobliżu masz całkiem fajnych ludzi.Bo świat to grajdoł:)

:tak:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781  od czasu , jak zaczęłam wyjeżdżać " na roboty " też pozanikały mi kontakty z koleżankami ....i jakoś nie tęsknię za bardzo . Spotkamy się gdzieś po drodze na zakupy , ugadamy się , grzecznościowo zapraszamy i do spotkań nie dochodzi , bo zwyczajnie czasu brak . Mam fajną sąsiadkę i też nie odwiedzamy się zbyt często , każda z nas ma jakieś zajęcia , ale jak już zejdziemy się ....oj ...godziny lecą ....Kilka lat temu też bywało mi przykro , że rozluźniły się kontakty ...teraz mi wsio rawno ...widocznie te przyjaźnie nie były prawdziwe . Bierz się Pati w garść i nie rozkminiaj ...szkoda zdrowia :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patuś, każdy Tak ma...A jeszcze dziś taki Dzień...A my na Zaodrzu. 

Nasi pradziadowie się być może przekręcają na tamtym świecie,  Ale nie wiemy jak oni by się odnaleźli w naszej czasoprzestrzeni..

Tęsknię ...za psami,  kotami,  Panem wężem...Ale wyznaczyłam sobie cel. I do niego dążę ..i choć dopiero się ciuchy wyprostowały po podróży,  to wiem,  że zaraz wracam. Bo czas nie stoi...zapiernicza. Co ma też minus,  że jesteśmy starsi. 

Cyc do góry, popraw koronę i nosek przypudruj i Alleluja ido przodu !! Buziole!!

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrycja781 Miałam napisać dokładnie to samo, co @sayonara 52 

Pomyśl sobie- jak dobrze, że jesteś sobie sterem, żeglarzem,okrętem.

Nikt Ci nie "mędzi" za uszami...

Jak też inne dziewczyny napisały -żyj dla siebie.

Jest mnóstwo grup na Fb, for internetowych...niekoniecznie w Twojej okolicy. Świat jest mały ;)

Ja mam grupę znajomych z całej Polski, poznaliśmy się własnie na forum. Znajomości już przeniesione w świat realny (forum wciąż działa)-  dzwonimy do siebie, spotykamy się w różnych konfiguracjach- kameralne spotkania na piwo, kawę, duże zloty kilkudniowe.

Od kilku lat wspólny wyjazd sylwestrowy. Jest super.

Też znalazłabym powody do jęczenia (nie...nie przysrywam Tobie, tylko stwierdzam fakt), ale nie mam na to czasu :) 

Kto wie...może nawet tutaj, na tym forum spotkasz bratnią duszę...

Edytowane przez Basiaim
  • Lubię to 8
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulsam się kulam i się dokulalam 

Witam z Bochum szacowne grono foremek

Jeszcze ciemno A ja już w blokach startowych stoję i kierunek zakupów w głowie układam. Plany niepierogowe ale golebiowe ostaly.. styknie roboty do późnego poludnia:haha:

Miłego dnia kochani

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

image.png.f300869041b9bcc73c57cc9be02b7352.png ...stop. Wstałam...stop. Siorbię kawunie...stop. Jest moc...stop.Miłego dnia...stop. 

Stop.

Jest ciemno..stop...siedzę w wannie

..stop...kawa też że mną kąpiel bierze...stop...

Moc...nadchodzi...stop...

Miłego...stop...również...

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...