Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja już po tyradle :szydera::hura::szydera::

PLAN DNIA(7dni/tyg.):
7.oo toaleta pdp
8.oo śniadanie, podane, przygotowane przez Moni, ja sprzątam stół, transfer Petera do stołu i spowrotem do łóżka.
9.oo÷11.oo dozór, by czegoś nie wykręcił, M jedzie na zakupy, załatwia sprawy lub pichci obiad.
12.oo obiad, podany, ja sprzątam stół, transfer.
13.oo÷16.oo czas wolny
16.oo kawa, ciacho(codziennie inne, nie moje), podane, ja sprzątam stół, transfer.
17.oo÷19.oo czas wolny
19.oo kolacja, podana, transfer, ja sprzątam stół.
20.oo÷7.oo robię, co chcę.
Nie gotuję, nie piekę(się marnuję ), nie sprzątam komnat, nie myję po posiłkach, nie robię codziennej toalety(M, to pielęgniarka na emeryturze i ona to wykonuje, Pieter, to były szef węzła kolejowego Kolonia-Bonn), nie piorę, nie prasuję.
To może, co "łaskawie" robię:
duszuję P raz w tygodniu, razem z M,
transferuję P z łóżka w inne miejsca a właściwie asystuję przy jego dreptaniu, by się nie przewrócił (ma PG5, cewnikowany z wyprowadzeniem na zewnątrz), również do toalety, bo sygnalizuje AA, podaję owoce i płyny podczas dozoru, i pod nieobecność M, asystuję przy pielęgnacji urostomii, pomagam ubrać, oglądam z P tv, czytam gazety i słucham muzyki, tańczymy tango, przynoszę kosz drewna do kominka. Noce spokojne. Kasa galanta, robota żadna. Z agresywnymi orłami nie mam problemu. Czują respekt.
P cierpi na neuroboreliozę z agresją(zaakceptował tylko mnie i nikt jeszcze poza M nie może go dotknąć), parkinson, demencja i jeszcze długo by wymieniać. Z agresywnymi orłami nie mam problemu. Czują respekt. Boreliozę nabył po pogryzieniu w Hiszpanii przez jakąś kurewską muszkę nosicielkę. Zwiedzili pół świata. Wysportowany. Stan pdp taki od kilku miesięcy i coraz gorzej. Co jakiś czas trafia do speckliniki w Leverkusen.
Warunki lux, jedzenie urozmaicone, codziennie coś innego, bez szparowania, w ilości dowolnej i co tylko powiesz, to masz.
Dostępne rowery i autko. Latosie grzyby w lesie rosną wszędzie. Leśnicy to Polacy.
Dzieci i wnuki daleko, bracia P blisko ale nie czasowi. Jeden ma żonkę, Polkę, Małgosię.
Powiem Wam wakacje. Ale do kiedy, to jedyny Bóg raczy wiedzieć. Kontrakt do 5.12.19r.
Ot i widzicie taki zapiergol, że muszę dobrze główkować, by miło i przyjemnie zleciał dzionek. Czego każdemu na takim zadupiu życzę :szydera:.
 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Violunia...obudź się skarbeńku :szydera: 

Się obudziłam /chyba :haha: , bo dalej nie kumam . W nocy byłam już padnięta , a mimo to po wyłączeniu lapka jeszcze 2 godziny kulałam się na wyrku . Szkoda , że nie zdążyłam obejrzeć pięknego widoku od @LACH , może wtedy  nie miałabym tak durnych snów . 

Teraz nadal jestem niedobudzona , więc upraszam się o przymknięcie oczu na moją niekumatość .

I dzieńdoberek Ludki :cmok:

image.png.fa5e1150c557e4201a3877569913c3e2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LACH napisał:

@Joy wjechałem na Margines i nie wiedziałem, jak się tam poruszać. To jest zbyt skomplikowane.dla chłopaka od dzierżaka i bijaka(o kapicy już nie wspomnę:szydera:). Ale mam taboret numer trzydzieści dwa i jego nie oddam!!! :hura:

To skomplikowanie to swego rodzaju test na inteligencję .Bo tylko inteligentna osoba potrafi odnaleźć się w bałaganie:szydera: A ile skarbów przy okazji można wypatrzeć:tak2::szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MisiekFfm napisał:

:cześć2::cześć:

Serwus bracie. Czekałem aż się pojawisz. Muszę Ciebie przeprosić, gdyż tu, podczas mojej ostatniej agonii(w maju), wziąlem Cię za kogoś innego. Delikwent wyjechał z forum, kiedy zaraz Ty się zalogowałeś. 

Przepraszam

Teraz jestem pewny, że @MisiekFfm, to nie Łukanio. 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...