Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mam wrażenie że rodzina i znajomi żyją a ja tylko pracuję. :haha:Szybko się zapomina że też już trochę pozwiedzałam. Przy okazji głosowania też zwiedziłam trochę Karlsruhe razem z forumową @Kotfrodo1 za co bardzo jej dziękuję. 

Codziennie do południe się lenie a potem też :haha:W pracy na oddziale zostały teraz same łatwe osoby. Część odeszła na wieki, dwie osoby w szpitalu z czego jedna pójdzie do psychiatryka. I kilka łóżek wolnych. 

Te kilka wolnych łóżek to jakaś propozycja ....dla nasz ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami.

 

Teraz chyba najgorsza pora roku, zwłaszcza w pracy.

Mokro, ciemno, wietrznie....

Nudy tu zawsze były, ale wiosną/latem można było na tarasie posiedzieć, rowerem w siną dal pojechać...Teraz to tylko pomarzyć można..Taka pogoda tylko potęguje tę nudę, no bo w pole nie pójdę, a spacer wzdłuż niebezpiecznej szosy (przypomnę- bez ścieżki dla pieszych, czy nawet pobocza)- żadna przyjemność.

Ech.....

 

Wczoraj w ogóle mój pdp rzucił temat- jak ja pojadę na święta do domu, to on chce sam zostać. Córka już była w drzwiach do wyjścia, więc tylko karpia zrobiła. Zobaczymy, jak się temat rozwinie...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

Koniec laby, pop wraca jednak dzisiaj :(((

Mam nadzieje ,ze sraczke zostawila w szpitalu.

Jutro niestety musze ja pchac do fryzjera na obciecie wlosow.

Raz z nia bylam i zarzekalam sie, nigdy wiecej!:mur:

Mam traume do dzis.

Ale muss, bo pani z pomocy jest chora .

coz, popcham ja ulica a nie przez park, gorki i dolinki.

Moje kolana zle znosza pchanie ,tym bardziej, ze tu wzystkie chodniki sa nachylone pod katem, tak,ze musze trzymac kurczowo wozek,bo zjezdza na jedna strone,

Plus waskie chodniki, rowery, zaparkowane rowery na chodniku,

Dziwak jestem,ale nie cierpie jechac z nia wozkiem.

Moze z letka przywalic w slup, coby wiecej nie chciala ze mna jezdzic????;))))

Jedna babke jak przewiozlam (wolala,zebym szybciej pchala)biegiem pod krzakami, galezie wysmagaly jej twarz-Wiecej nigdy juz nie odwazyla sie ze mna jechac,

Wredna jestem????

I uwaga:

wczoraj ziec po (psycholog) udzielil mi nauki:

zadnych wylewnosci, zadnej radosci z powrotu, pytania o szpital.

Powiedzial,ze pop to jest taki czlowiek,ktoremu dasz palec,to zazada calej reki.

Mowi, ,,to jest tylko twoja praca,,

Nie angazuj sie.

Robisz swoje i wychodzisz,

Zadne telewizje wspolne itp.

Zycze, aby wszyscy mieli taka rodzine pop!:769_heart:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sayonara 52 napisał:

Dziwak jestem,ale nie cierpie jechac z nia wozkiem.

Moze z letka przywalic w slup, coby wiecej nie chciala ze mna jezdzic????;))))

Jedna babke jak przewiozlam (wolala,zebym szybciej pchala)biegiem pod krzakami, galezie wysmagaly jej twarz-Wiecej nigdy juz nie odwazyla sie ze mna jechac,

 

Jedną taką miałam, co wózkiem na cmentarz ją wiozłam.

Na szczęście nie było to często. Lekko pod górkę, nieduża górka, ale długa, więc prawie całą drogę na wysiłku.

Wózek ważył, ona ważyła + jeszcze ubierała od wczesnej jesieni grube futro i przykrywała się kocem (bo przecież marznie). Qwa, było co pchać.

 

A najgorzej, jak siedzą na wózku i się wychylają, żeby coś pokazać, złapać itp...wtedy cały wózek "chodzi".

 

W ogóle nieraz myślą, ze opiekunka to koń, czy inna kobyła.

W Monachium córka pdp robiła nam wycieczki w góry....ojciec na wózku. Żadna dla mnie z tego przyjemność.

Jak stanęłam i oznajmiłam, że dalej nie idę, bo nie dam rady, pchała ze mną. Wyglądałyśmy, jak dwie debilki. A ojciec z wózka "dyrygował", co narywało całym wózkiem.

Ja prdl!

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim mow do mnie siostro!

wlasnie tak: nie mowi ktoredy,

pokazuje paluchem,a ja zajeta zerkaniem przed siebie i pod nogi nie widze,

Gwaltowny skret, deszcz leje

,babka pod parasolka, park ogromny, gorki i dolinki tak ze 3 km:przekleństwa:

Tak z 85 kg zywej wagi

Normalnie dostalam traumy.

Jest droga- inna ulica

tylko te ichnie chodniki, kiego czorta maja spadziste???

i ta droga zazadam by prowadzila,

Jak nie,po prostu sie zapre.

Jak osiol,mul i inne parzystokopytne.

iha iha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52  jeszcze nie byłam zobaczyć jak kolejka jeżdzi,ale tydzień czasu mam.

Pytanie mam ,kto wie na jakiej stronie w internecie pampersy zamówić.Czy to przez Krankenkasse,czy tak normalnie? Tu Pdp w Rossmanie kupuję.

 

Dzień dobry tak w ogóle.

Miłego dnia foremkom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

Dzień dobry się z Wami.

 

Teraz chyba najgorsza pora roku, zwłaszcza w pracy.

Mokro, ciemno, wietrznie....

Nudy tu zawsze były, ale wiosną/latem można było na tarasie posiedzieć, rowerem w siną dal pojechać...Teraz to tylko pomarzyć można..Taka pogoda tylko potęguje tę nudę, no bo w pole nie pójdę, a spacer wzdłuż niebezpiecznej szosy (przypomnę- bez ścieżki dla pieszych, czy nawet pobocza)- żadna przyjemność.

Ech.....

 

Wczoraj w ogóle mój pdp rzucił temat- jak ja pojadę na święta do domu, to on chce sam zostać. Córka już była w drzwiach do wyjścia, więc tylko karpia zrobiła. Zobaczymy, jak się temat rozwinie...

... mimo wszystko wolę nudę niż doginać po"górach i dolinach" z pdp. na wózku... :tak2:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

@sayonara 52  jeszcze nie byłam zobaczyć jak kolejka jeżdzi,ale tydzień czasu mam.

Pytanie mam ,kto wie na jakiej stronie w internecie pampersy zamówić.Czy to przez Krankenkasse,czy tak normalnie? Tu Pdp w Rossmanie kupuję.

 

Dzień dobry tak w ogóle.

Miłego dnia foremkom.

 

 

Jak domowy lekarz stwierdzi inkontynencję, to wystawia receptę i dostaje się przez KK. Ja tak mam od lat. Chyba co kwartał trzeba receptę powtarzać. KK wysyła do wybranej firmy i dostajesz od nich potrzebne materiały. Odpłatność jest częściowa. "Nasza" firma, w angebocie przysyła jeszcze rękawiczki. Mam tego tyle, że mogę się podzielić . 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, lucinda napisał:

zalozylam swego czasu watek o tym czego absolutnie nie wolno wykonywac opiekunkom..ale nie umiem go zas odnalezc tam sa regulacje prawne co i jak...szukajcie to bylo bodajze w roku 2018 i to chyba na poczatku

Przeszukałam wczoraj wsporo wątków i nic nie znalazłam:(Nie mam pojęcia gdzie to może być:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rozan24

7 minut temu, rozan24 napisał:

A może po prostu zaproponujcie lepszy wuzek? Są teraz takie uniwersalne z możliwością regulowania hamulców, obniżaniem i podwyższaniem podnóżka itd. Znam dobry sklep z takimi produktami. Polecam jak coś. www.helpik24.pl

Powiem tak: serio:szok: czy robisz sobie z nas tzw. jaja? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rozan24 napisał:

A może po prostu zaproponujcie lepszy wuzek? Są teraz takie uniwersalne z możliwością regulowania hamulców, obniżaniem i podwyższaniem podnóżka itd. Znam dobry sklep z takimi produktami. Polecam jak coś. www.helpik24.pl

taki z ciebie opiekun jak z nas księzniczki..zwykły naciągacz i do tego nie znający realiów.Żadna opiekunka ani żadna niemeicka rodzina nic nie kupi w polskim sklepie internetowym.Żeby coś reklamować trzeba jeszcze odrobinę mysleć,a tobie ta czynnoś cobca jest jak widać.Rozan24...nazwa firmy????Ręce opadają:(

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rozan24 napisał:

A może po prostu zaproponujcie lepszy wuzek? Są teraz takie uniwersalne z możliwością regulowania hamulców, obniżaniem i podwyższaniem podnóżka itd. Znam dobry sklep z takimi produktami. Polecam jak coś. www.helpik24.pl

"... że spotykamy ich na każdym kroku". 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@Teresadd na katedre zarezerwuj ze 3 godziny.

To jedyne miejsce, w Kolonii,ktore mi sie podoba.

Zachwyca.

Warto na spokojnie polazic i w skupieniu ogladac wszystko.

No i kosci 3 Kroli, tez podobno tu sa :haha:

I nasza królowa Rycheza żona Mieszka II tam ma grobowiec, znalazłam

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...