Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Heidi napisał:

@foczka63  znalazłam wielkiego Aldi. Rzeczywiście mają worki do odkurzaczy, lecz nie do mojego modelu. Tyle  sprzętu jest na rynku, ciągle nowy wprowadzają. Widać niektóre modele jednorazowe są .

Dlatego sprawiłam sobie odkurzacz bezworkowy i mam spokój:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Nie uprawiaj tylko czarnowidztwa na zapas Tereniu. Może być różnie, wiadomo, ale niekoniecznie źle. Zresztą demencja nie zawsze oznacza alzheimera więc może być dobrze baaardzo długo, czego Ci serdecznie życzę.

Ostatnio miałam z 5 lat temu osobę z demencją.Tu jestem czwarty dzień i jakoś się do mnie przekonała.Już nawet reszty 1,3 nie chciała hehe i dołoży  mi kasy jak na zakupy będę szła.Kurczę zbieram skrzętnie paragony ,bo kto wie.Niech sobie leżą.Muszę sobie zaklapkować ,że to demencja i głupio się nie pytać jej  o ktœrej np.obiad zrobić.Tak jak mówisz dopóki będzie dobrze .Potem się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Heidi napisał:

Nie zapomnij, że w De do 1 kg grzybó z lasu można wynieść. Obyś tylko  w DE do paki nie trafił :mur: 

To akurat od jakiegoś czasu wiem, m.in. stąd:

https://polskiobserwator.de/osiedlenie-sie/niemcy-zbieranie-grzybow-przepisy/

i z innych źródeł :cześć3:

Proszę, nie strasz mnie, bo nie zasnę :kopara:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Ostatnio miałam z 5 lat temu osobę z demencją.Tu jestem czwarty dzień i jakoś się do mnie przekonała.Już nawet reszty 1,3 nie chciała hehe i dołoży  mi kasy jak na zakupy będę szła.Kurczę zbieram skrzętnie paragony ,bo kto wie.Niech sobie leżą.Muszę sobie zaklapkować ,że to demencja i głupio się nie pytać jej  o ktœrej np.obiad zrobić.Tak jak mówisz dopóki będzie dobrze .Potem się okaże.

Raz pod wozem i raz nad. U Ciebie wypada teraz góra:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MisiekFfm napisał:

To akurat od jakiegoś czasu wiem, m.in. stąd:

https://polskiobserwator.de/osiedlenie-sie/niemcy-zbieranie-grzybow-przepisy/

i z innych źródeł :cześć3:

Proszę, nie strasz mnie, bo nie zasnę :kopara:

 

:o teraz to ja jestem raczej wystraszona . Wiedziałąm, że są kary, ale aż takie ? do 5.000€ ? O mein Good:szok:, zakaz sprzedawnaia przy drodze ? O mein Good:szok:. Fajna ta strona , ogólnie . Dziękuję za podpowiedź,  luknę tu częściej:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeżu ...ile musiałam się naprzycinac , bo mi zdjęcia nie chciały wejść ..

 

A teraz za robotę trza się brać :d

IMAG2066_1.jpg

IMAG2067_1_1.jpg

@Baśka powtarzająca się jakie ty masz dobre oczy? Takie maluchy z lasu wykradłaś, same dzieci :)  i do tego takie już czyściutkie . Ja jak nie rozdepczę , to cud nad cudami :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

Edytowane przez alina0610
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, foczka63 napisał:

Dlatego sprawiłam sobie odkurzacz bezworkowy i mam spokój:)

Ten akurat jest mi w  firmie potrzebny.  Nie wszystko miotła i mop sprzątnie.  Chciałam dziś wieczorem skoczyć do centrum, ale Zła  na złość zakotwiczyła u nas  z wizytą . Jeszcze siedzi A market do 21 tylko otwarty ;)Jutro zamknięte. Pojutrze  robię stąd wypad do PL  . Na grzyby:oklaski:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, alina0610 napisał:

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

PIEKŁO ZAMARZŁO... :d

A tak na marginesie... Zastanawiałam się co jest przyczyną Twoich zachowań, a Ty po prostu masochistka jesteś, czytasz te "obrzydliwości" i dręczysz się psychicznie. Najwyraźniej dążysz do sytuacji, które wywołują ból i cierpienie... może jakaś terapia, co ją piszę, minister zdrowia zaleca różaniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, alina0610 napisał:

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

Witaj.  Możesz temat rozwinąć?  Tak mi przykro, że wszystkich wrzucisz do jednego wora:szok:. Dlaczego ja takich wpisów tutaj nie widzę? Może każdy z nas świat odbiera inaczej:gazeta:?  @alina0610 czym zajmujesz się w DE,  jeśli możesz oczywiście zdradzić?  

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

PIEKŁO ZAMARZŁO... :d

A tak na marginesie... Zastanawiałam się co jest przyczyną Twoich zachowań, a Ty po prostu masochistka jesteś, czytasz te "obrzydliwości" i dręczysz się psychicznie. Najwyraźniej dążysz do sytuacji, które wywołują ból i cierpienie... może jakaś terapia, co ją piszę, minister zdrowia zaleca różaniec. 

Bez wątpienia masochistka, bo cytuje nasze "forumowe", obrzydliwie brzydkie wyrazy. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Heidi napisał:

Ten akurat jest mi w  firmie potrzebny.  Nie wszystko miotła i mop sprzątnie.  Chciałam dziś wieczorem skoczyć do centrum, ale Zła  na złość zakotwiczyła u nas  z wizytą . Jeszcze siedzi A market do 21 tylko otwarty ;)Jutro zamknięte. Pojutrze  robię stąd wypad do PL  . Na grzyby:oklaski:

Dzisiaj ma gorszy dzień i szuka zaczepki. Tak bywa. Jedyna sprawiedliwa w tym zepsutym do szpiku kości środowisku. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, alina0610 napisał:

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

Generalizujesz a to grzech wielki.

Dodaj jeszcze, że każda Polka to pijaczka, bo to też prawda, której statystyki przeczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Generalizujesz a to grzech wielki.

Dodaj jeszcze, że każda Polka to pijaczka, bo to też prawda, której statystyki przeczą. 

Tlumacz sobie jak to chcesz .Ja tylko przeczytalam wpisy na tej stronie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, alina0610 napisał:

Czytam Was .nie komentuje .Dzisiaj , po dlugiej przerwie , pisze.

Jakbyscie sie czuli , wlasciwie czuly , jakby wasz podopieczny , czy jego rodzina ,przeczytala wpisy typu : zezarl ,wrzeszczy, stawiam sobie kwiaty miedzy mna a nim /podopiecznym/ ,zeby nie widziec jak sie slini ,gdy je. Wyobrazcie sobie , ze to o waszej  , matce,ktos tak jak wy mowi?Moze  o synu , corce?

Obrzydliwosc!to wy , opiekunki.

Może zacytuj jakiś wpis?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hawana napisał:

Generalizujesz a to grzech wielki.

Dodaj jeszcze, że każda Polka to pijaczka, bo to też prawda, której statystyki przeczą. 

Dobrze, że nie wspomniałaś, że każda Polka to złodziejka, bo to też nie jest prawdą  :cmok:. Dawaj te Twoje statystyki. Zobaczymy co tam jeszcze jest ciekawego.

Ma prawo dziewczyna mieć swój pogląd na świat, może ma powody, albo złe okulary, albo pomyliła forum:tak2: .  Ma prawo nas oświecić jeśli będzie chciała, albo i nie. Każdemu trzeba dać szansę. Może źle nas odczytuje, bo mi się zawsze wydawało, że o każdym PoP wyrażamy się tutaj z należnym człowiekowi szacunkiem. Nawet jeśli ktoś coś przemycił takiego o czym @alina0610, to może miał też jakieś ważne powody, żeby to zrobić. @alina0610 czasem tak bywa, że ludzie są wypaleni ,a pracować muszą w De i być może chcą przetrwać w danych im zadaniach do końca zlecenia, chociaz nie wykonują zadań z miłości do pampersów itp... Jeśli coś kogoś bulwersuje, powinien omijać miejsca i tematy. Poza tym forum OR nikt z nas nie ma wyłączność, też chętnie poczytamy co masz do powiedzenia w każdym względzie. Będzie zapewne ciekawie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hawana napisał:

Przeczytaj swój wpis, piszesz " czytam was", czyli wkładasz wszystkich do jednego worka i robisz przytyki  WSZYSTKIM .

Nie, czytam was - to odnosi sie do tych wpisow o podopiecznych.Zlosliwych , czesto wulgarnych.Nie pisze o koronkach,filmach czy plackach.Dlaczego osoby od plackow np.z jablkami ,nie odzywaja sie ?Bo nie pisze o renetach,lobo czy papierowkach.Pisze o was i do was - tych , ktore swoimi wpisami obrazacie,ublizacie podopiecnym.Pozdro.

 

Edytowane przez alina0610
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...