Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Brawo :oklaski: Grzybofiśnięci nie znają granic, nic kordonów :szydera: Do "zobaczenia" wśród runa leśnego i darów lasu :oklaski: Jeszcze tylko trzy kwadranse dzielą mnie od pełni szczęścia :oklaski: Darz bór Basiu :oklaski:

Darz bór ....Mirelko :oklaski:

P. S ...Jeśli nie daj bobrze nie poszłoby najlepiej to wiesz ...szyszki na dno koszyka , grzybki na wierzchu ( jakieś tam znajdziemy ) i walimy zdjęcia i ...po oczach , po oczach tym , którzy nam wczoraj sen z oczu zdjęli :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Darz bór ....Mirelko :oklaski:

P. S ...Jeśli nie daj bobrze nie poszłoby najlepiej to wiesz ...szyszki na dno koszyka , grzybki na wierzchu ( jakieś tam znajdziemy ) i walimy zdjęcia i ...po oczach , po oczach tym , którzy nam wczoraj sen z oczu zdjęli :szydera:

Mnie nie jest potrzebny bagażnik wyładowany grzybami...za leniwa jestem na tak ciężką robotę :haha:Szyszek też nie nazbieram, bo fun mam od samego chodzenia po lesie, a grzyby są/będą tylko miłym dodatkiem, choćby zajmowały ledwie dno koszyka :oklaski: A i zdjątek nie zapodam, bo moja wrodzona skromność nie pozwala na takie pochwalijki :haha: Będę więc ten raj dla oczu podziwiać w zaciszu domowym, lub na nowym adresie, jako wspomnienie cudnego urlopu :szydera:  A wyobraźnia innych niech pracuje nad naszymi połowami :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ło matko kochana....podziwiam Was za to samozaparcie, żarliwość i poświęcenie żeby po mokrym lesie chodzić i szukać grzybów....a później czyścić, obierać i przerabiać. Moja córka taka grzybiara....las ją odpręża...nigdy tego nie mogłam zrozumieć :szydera:

Miłego dnia wszystkim a grzybiarzom obfitych zbiorów.

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Od piątku jestem w samej Koloni na zleceniu.Przejechałam z 8 km.z poprzedniegoJestem u pani z początkiem demencji + pies .Pierwsze dni ,więc trwają poszukiwania wszystkiego.Tu jest dom dość duży z dwoma oddzielnymi mieszkaniami.Moja Pdp mieszka na parterze, lokatorka na pierwszym i ja na poddaszu.Mam dwa pokoje i swoją łazienkę.Wszelkie info co ,gdzie w piwnicy i garażu przekazała mi ta lokatorka ,przyjaciółka przyjechała powiedzieć tak ogólnie co i jak.Z psem spacer dwa razy dziennie i spokój.Narazie jest ok.Pdp spokojna, ugodowa.Ustaliłam przerwę i po kolacji już wolne.Ona jest samoobsługowa , więc z myciem i ubieraniem jest spokój.Wydaje ,się że może być dobre miejsce.

Minus to ,że pali papierosy .Smród nawet do mnie na górę dochodzi.I pod oknem leci kolejka podmiejska i zaraz za kolejką autostrada A4.Okna w nocy nie otworzy.Masakra.

Miłego dnia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.

Od piątku jestem w samej Koloni na zleceniu.Przejechałam z 8 km.z poprzedniegoJestem u pani z początkiem demencji + pies .Pierwsze dni ,więc trwają poszukiwania wszystkiego.Tu jest dom dość duży z dwoma oddzielnymi mieszkaniami.Moja Pdp mieszka na parterze, lokatorka na pierwszym i ja na poddaszu.Mam dwa pokoje i swoją łazienkę.Wszelkie info co ,gdzie w piwnicy i garażu przekazała mi ta lokatorka ,przyjaciółka przyjechała powiedzieć tak ogólnie co i jak.Z psem spacer dwa razy dziennie i spokój.Narazie jest ok.Pdp spokojna, ugodowa.Ustaliłam przerwę i po kolacji już wolne.Ona jest samoobsługowa , więc z myciem i ubieraniem jest spokój.Wydaje ,się że może być dobre miejsce.

Minus to ,że pali papierosy .Smród nawet do mnie na górę dochodzi.I pod oknem leci kolejka podmiejska i zaraz za kolejką autostrada A4.Okna w nocy nie otworzy.Masakra.

Miłego dnia.

 

 

W temacie smrodu nikotynowego....kup w DM Drogerie świeczki Antitabak za 0,95. Dość duża, pali się do 30 godzin. I dzieje się cud....nie śmierdzi w domu :haha: Przetestowane "na żywym organizmie", czyli w domu moim..działa, jak natura chciała i reklama powiedziała :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!

Czuj,czuj,czuwaj!

Rozklada mnie ..cos,, Myslalam,ze sucha sluzowka w gardle.

Ale nie mam zupelnie sily, poce sie.i kaszle.

Nakupowalam cholinexu, Salviasept, syrop.

Nic nie pommaga :(((

Sprobuje wcisnac sie do lekarza(mam cudowna rodzinna)

Mam zrobic ostatnie zakupy, o 15.00 fryzjer.

Spakowac sie.

Wczoraj znow sie porwalam na gotowanie dla Mamy.

Ona uwielbia zupy mojej produkcji.

Machnelam grzybowa i barszcz ukrainski.

Kupilam rybke smazona, racuchi;)))

z jablkami.

Gorace ziemniaki,i cala garkuchnie 

syn z wnuczkami zawiezli do Mamy.

Zupy zamrozi i jedzac je bedzie myslec o mnie:love:

Wkurza mnie, ze nie sprzatnelam gruntownie  lazienki.

Jutro rano, czas,start kierunek Modlin lotnisko.

dobrego dnia, ludu pracujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:, a ze szczególną estymą witam grzybopisgniętych :haha:. Wczoraj o 16 pojechałam do lasu z kuleżanką, wyszłyśmy z niego tylko dlatego, że zapomniałyśmy czołówek :szydera:. Pełny koszyk podgrzybków i 8 borowików, które to zajęły całą suszarkę. Resztę grzybów oddałam w dobre ręce, bo już nie mam siły przerabiać tych darów lasu, a, że zbierać uwielbiam, to popitalam do:d lasu. 

Darz bór @Mirelka1965 @Baśka powtarzająca się... Uważajcie tylko na gajowego Maruchę. Dobrego dnia Mordecki. :całus:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

W temacie smrodu nikotynowego....kup w DM Drogerie świeczki Antitabak za 0,95. Dość duża, pali się do 30 godzin. I dzieje się cud....nie śmierdzi w domu :haha: Przetestowane "na żywym organizmie", czyli w domu moim..działa, jak natura chciała i reklama powiedziała :haha:

Mirelko .Jeszcze jakaś rada w sprawie kolejki i autostrady .Wysadzić czy zablokować żeby spokojne potem można było okno otworzyć?:mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. U nas dziś dzień kąpielowy i jak zwykle dzieje się. Podopieczna nie akceptuje obcych w domu ( ja to wiadomo, rodzina ). Wymusiłam pomoc do kąpieli i wychodzę jak zwykle na najgorszą, wszystkie inne panie "radziły sobie". Ciekawe jak????Nic to, alleluja i do przodu. W sobotę będzie już zmienniczka, a że jadę Sindbadem, to trzy godzinki razem i tyle mnie widzieli. Przy małych busikach różnie to bywa.

Miłego dnia 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Robaczki :cześć2::cześć:

Pierwszy dzień pracy po 14 tygodniach urlopu. 

Obiad zjedzony - dzień zaliczony :dobrze:

Teraz spacerek do lasu. Wczoraj moja zmienniczka znalazła przy drodze kilka pięknych kozaków. Idę zajrzeć głębiej :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze.Zapomniałam jak to z demencją mi się pracuje.Dyskusje bez sensu prowadziłam i przyłapałam się że nie ma po co.Bo za dwie minuty to samo pytanie.Dobrze ,że babcia miła ,zgodna , wszystko jej pasuje.Jakoś funkcjonować będziemy.Pałeczkę przejmię ,a pogadać zawsze można z pięć razy o tym samym.CIEKAWE jak długo tak stan zgodności i ufności będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Teresadd napisał:

Bosze.Zapomniałam jak to z demencją mi się pracuje.Dyskusje bez sensu prowadziłam i przyłapałam się że nie ma po co.Bo za dwie minuty to samo pytanie.Dobrze ,że babcia miła ,zgodna , wszystko jej pasuje.Jakoś funkcjonować będziemy.Pałeczkę przejmię ,a pogadać zawsze można z pięć razy o tym samym.CIEKAWE jak długo tak stan zgodności i ufności będzie.

Nie uprawiaj tylko czarnowidztwa na zapas Tereniu. Może być różnie, wiadomo, ale niekoniecznie źle. Zresztą demencja nie zawsze oznacza alzheimera więc może być dobrze baaardzo długo, czego Ci serdecznie życzę.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd głowa do góry , skoro babcia ugodowa, to racja zawsze Twoja będzie, i to już jest duży plus. Na około, na okrętkę  i jeszcze raz  ten sam temat przerobisz :p. Słownictwo utrwalisz:d na mur beton:).  Zadawaj jej pytania, niech się PoP  produkuje :) . Miałam PoP  co mi ciągle te same historie  z seminarium prowadzonym przez zakonnice , opowiadała z tym samym zadowoleniem i zapałem, a ja  udawałam , że jestem zaskoczoną :) . Było miło, tyle, że w nocy musiałam czasami udawać, że szukam kluczy (które kurczowo trzymała w ręce :mur:). A ona: gdzie moje klucze ?, gdzie moje klucze? Klucznica się znalazła , no >:(.  Wtenczas ginęłam w przestworzach domu, wracałam za chwilę  i ... już nie pamiętała. Pytała dlaczego nie śpię ;) :) , bo straszyć mi się chciało ludzi z fotografii ;) stojących na meblach.

Ech...było minęło .

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MisiekFfm napisał:

Niewiele tego, ale jak na godzinę spaceru przy drodze, to już coś. Zwłaszcza, że świeżutkie i widać, że zaczął się wysyp.

Jutro ciąg dalszy, a teraz suszenie :)

 

IMG_20191002_142234-2048x1536.jpg

Nie zapomnij, że w De do 1 kg grzybó z lasu można wynieść. Obyś tylko  w DE do paki nie trafił :mur: 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...