Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, foczka63 napisał:

Heloł wsiem:)Mam info,że czwartek to dzien wolny,przynajmniej w Hesji.Nie ma przedszkola,buuuuuu i ponoć sklepy zamknięte.Tym bardziej delektuję się dniem dzisiejszym:)

Wszędzie jest wolne. W calutkich Niemcach. To Tag der Deutschen Einheit ku czci rocznicy zjednoczenia Niemiec w 1990.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

Hm..skoro grzybiarze mogą zarobić 1000 pln dziennie, to co my tu jeszczew DE robimy :$? Ja już zamawiam busa do domu :p, mam już miejsce zagwarantowane:d.

Jak to by pięknie brzmiało w Allgemeine Zeitung : "Mafia opiekunów z Niemiec " opanowała polskie lasy:haha:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieslychany wysyp borowików. 

Codziennie 2-3 godziny i takie rezultaty. 

Że "szwagrem" my chodzili, to i część "rozrywkowa" zawsze była :d

Niestety ;) - urlop się skończył i jutro mogę już tylko do tutejszego, niemieckiego lasu zajrzeć. 

Po tych deszczach może coś urosło :tak2:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

@MisiekFfm i @foczka63nie lubię was dzisiaj >:( I nie tylko u mnie macie przerąbane :przekleństwa::lanie: :smutek: 

Wqrwiające towarzystwo ...co niee ? >:(:szydera:

W zakąskowym słoiczku pieczarki , czy mnie wzrok myli ?:szydera:

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MisiekFfm napisał:

Maluśkie takie :d, w sam raz kapelutki na zakąskę :wino:

I jeszcze zdążyliśmy trochę ususzyć :p

 

IMG_20191001_190722-1536x2048.jpg

Kuźwa znów wieje . Na jutro mam planowany wypad do lasu , ale jak pogoda do kitu będzie to nici z tego . Wcale nie muszę ich jeść ...tylko ta włóczęga , szukanie tych grzybków i oprawianie ich później ...ten unoszący się wokół zapach suszonych . To mnie rajcuje :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Kuźwa znów wieje . Na jutro mam planowany wypad do lasu , ale jak pogoda do kitu będzie to nici z tego . Wcale nie muszę ich jeść ...tylko ta włóczęga , szukanie tych grzybków i oprawianie ich później ...ten unoszący się wokół zapach suszonych . To mnie rajcuje :haha:

Ja mam zawalone gardło, na jutro prognozy są do doopy, ale nic mnie nie powstrzyma.....prochy w plecak, kosz w łapkę, pałatka na grzbiet i w las :oklaski: Nie wymiękaj....warto po to rajcowanie się wybrać nawet w niepogodę :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Heidi napisał:

Hm..skoro grzybiarze mogą zarobić 1000 pln dziennie, to co my tu jeszczew DE robimy :$? Ja już zamawiam busa do domu :p, mam już miejsce zagwarantowane:d.

Jak to by pięknie brzmiało w Allgemeine Zeitung : "Mafia opiekunów z Niemiec " opanowała polskie lasy:haha:

Do, mafi grzybiarzy"chetnie dołączę :hura:. Będziemy kosic równo jak leci te grzybki. 

Jeżeli chodzi o listonosza to proszę oszczędź go i "łba mu nie urywaj" on skrzynki pomylił i korespondencję do mnie do Twojej skrzynki przez pomyłkę wrzucił. Jak już trafi pod właściwy adres to ja będę wiedziała co z nią zrobić ;)

Muszę cały czas trzymać laptopa odwroconego do góry nogami żeby rozszyfrować Twoje wpisy ale nawet jak bym miała czytać od prawej strony do lewej to i tak warte jest to mojego poświęcenia :)

Dzień dobry wieczorem :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kuźwa znów wieje . Na jutro mam planowany wypad do lasu , ale jak pogoda do kitu będzie to nici z tego . Wcale nie muszę ich jeść ...tylko ta włóczęga , szukanie tych grzybków i oprawianie ich później ...ten unoszący się wokół zapach suszonych . To mnie rajcuje

A jak się te grzybki je, to uczucie takie, niby malutki Jezusek swoją bosą stópką przez gardło człowiekowi przebiegł :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, INEZ napisał:

Muszę cały czas trzymać laptopa odwroconego do góry nogami żeby rozszyfrować Twoje wpisy ale nawet jak bym miała czytać od prawej strony do lewej to i tak warte jest to mojego poświęcenia :)

Hi, hi,,, wystarczy przeczytać treść artykułu z linka wstawionego przez @foczka63 . I już będziesz łapać temat w lot :szept:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja mam zawalone gardło, na jutro prognozy są do doopy, ale nic mnie nie powstrzyma.....prochy w plecak, kosz w łapkę, pałatka na grzbiet i w las :oklaski: Nie wymiękaj....warto po to rajcowanie się wybrać nawet w niepogodę :oklaski:

Z chorobą nie przeginaj. Grzyby jeszcze długo w lesie będą nie tej jesieni, to następnej, a straconego zdowia nie przywrócisz . Ja za moje zaniedbania i lekceważenia gryp i przeziębień teraz płącę wysoką cenę: ubytki słyszenia, trudności oddychania. 

Kiedyś kiedy opuszczałam własny dom, myślałam tylko o kluczach, Teraz: okulary, telefon, aparat słuchowy, inhalator.  Torebki już  coraz większe  na ramieniu noszę. Jeszcze trochę , a przyjdzie  mi worek cetnarowy na plecy zarzucić;), żeby te klamoty mieć zawsze przy sobie . 

Wykuruj się , a potem w las. Jak nie zdążysz załapać się na sezon, koleżanki paczki porobią i na święta do pierogów grzybów wystarczy:cześć:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...