Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po lekturze fb i trafiłam tam na ogłoszenie pewnej agencji:Szukamy opiekunki...super hiper ,w gratisie zaliczysz wakacje na Majorce,stawka 1350€,do opieki pacjentka z "obustronną"inkontynencją,na wózku,z rakiem płuc i przerzutami do mózgu...

Chmmmm...patrząc na Wasze doświadczenie,jestem "zielona"ale dla mnie ta stawka jest śmieszna.Co z tego że "wakacje"na Majorce?Zresztą,jakie wakacje?

Dla mnie ta"MAJORKA"to takie (przepraszam)"maskowanie g...a kwiatkiem".No chyba że się mylę,to mnie poprawcie...

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patrycja781 napisał:

Jestem po lekturze fb i trafiłam tam na ogłoszenie pewnej agencji:Szukamy opiekunki...super hiper ,w gratisie zaliczysz wakacje na Majorce,stawka 1350€,do opieki pacjentka z "obustronną"inkontynencją,na wózku,z rakiem płuc i przerzutami do mózgu...

Chmmmm...patrząc na Wasze doświadczenie,jestem "zielona"ale dla mnie ta stawka jest śmieszna.Co z tego że "wakacje"na Majorce?Zresztą,jakie wakacje?

Dla mnie ta"MAJORKA"to takie (przepraszam)"maskowanie g...a kwiatkiem".No chyba że się mylę,to mnie poprawcie...

 

Ja cię nie poprawię. To jest mina, ale w ciepłym klimacie i pięknym otoczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patrycja781 napisał:

Jestem po lekturze fb i trafiłam tam na ogłoszenie pewnej agencji:Szukamy opiekunki...super hiper ,w gratisie zaliczysz wakacje na Majorce,stawka 1350€,do opieki pacjentka z "obustronną"inkontynencją,na wózku,z rakiem płuc i przerzutami do mózgu...

Chmmmm...patrząc na Wasze doświadczenie,jestem "zielona"ale dla mnie ta stawka jest śmieszna.Co z tego że "wakacje"na Majorce?Zresztą,jakie wakacje?

Dla mnie ta"MAJORKA"to takie (przepraszam)"maskowanie g...a kwiatkiem".No chyba że się mylę,to mnie poprawcie...

 

W ogóle nie czytaj takich interesujących zleceń,,,stawka powala równo, na wózku i do dzwigania ,zapomnieli napisać, bo liftu z sobą nie wezmiesz,,a Majorka do znalezienia głupiego,co to myśli,że Majorka to inny świat,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "bierzący"pdp żył tylko 10 dni od mojego przyjazdu(rak żołądka i prostaty-stan terminalny)Mój ojciec umierał na raka trzustki,a tutaj rak płuc z przerzutami do mózgu.Tak jak pisałam wyżej:jeszcze"cienki Bolek"ze mnie w tym fachu żeby oczekiwać wysokich stawek,ale w tym przypadku to dla mnie przegięcie...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patrycja781 napisał:

Mój "bierzący"pdp żył tylko 10 dni od mojego przyjazdu(rak żołądka i prostaty-stan terminalny)Mój ojciec umierał na raka trzustki,a tutaj rak płuc z przerzutami do mózgu.Tak jak pisałam wyżej:jeszcze"cienki Bolek"ze mnie w tym fachu żeby oczekiwać wysokich stawek,ale w tym przypadku to dla mnie przegięcie...

@Patrycja781 znajdziesz zlecenie bez raka,,jest dużo mobilnych i sprytnych PDP,  jesteś młodziutka i szkoda nawet Ciebie na takie ciężkie przypadki, szukaj ,czytaj a sama zobaczysz ,wpadnie Ci w łapki coś fajnego, albo sama agencja coś Ci wyszuka, bo napewno dzwonią z propozycją, ja mam non stop sms, ale narazie pauza, 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Basiaim napisał:

To se narzeknę na pogodę.

Upały mi nie pasowały, cieszyłam się na ochłodzenie. Długo się nie nacieszyłam- z ochłodzeniem deszcz i wichura.

Zamiast pomykać na rowerze d**ę płaszczę przed kompem i orzechy podjadam :( 

 

@Alina 1- jak długi turnus w De tym razem?

Ha. Jak na moje możliwości to wyjątkowo krótki bo zaledwie 3 miesięczny, a nawet ociupeńkę krótszy. Muszę być w domu 30 listopada ponieważ już w kwietniu kupiłam bilety na "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu City Balet z Moskwy. Nic nie jest mnie wstanie zatrzymać. No i 07.12 lecę do Turcji. A potem się zobaczy. Mam ochotę odsapnąć trochę od dziadka i pojechać gdzieś na zastępstwo świąteczne tak na 4-5 tygodni. Najchętniej prywatnie. Gdybyś potrzebowała, albo ktoś potrzebował to jestem do dyspozycji.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Patrycja781 napisał:

Jestem po lekturze fb i trafiłam tam na ogłoszenie pewnej agencji:Szukamy opiekunki...super hiper ,w gratisie zaliczysz wakacje na Majorce,stawka 1350€,do opieki pacjentka z "obustronną"inkontynencją,na wózku,z rakiem płuc i przerzutami do mózgu...

Chmmmm...patrząc na Wasze doświadczenie,jestem "zielona"ale dla mnie ta stawka jest śmieszna.Co z tego że "wakacje"na Majorce?Zresztą,jakie wakacje?

Dla mnie ta"MAJORKA"to takie (przepraszam)"maskowanie g...a kwiatkiem".No chyba że się mylę,to mnie poprawcie...

 

Nie mylisz się. Jaka jest różnica pomiędzy obustronną inkotynencją na Majorce, a w Niemczech? Pracowałam przy czymś takim w Hamburgu. Brałam pdp pod prysznic, a ona  srała na podłogę. Nie wiedziałam co mam wpierw robić,  ją kąpać, czy gówno zbierać. Nigdy więcej. Koordynatorka niemiecka ( nawiasem mówiąc Polka) też mi mówiła, że będę miała jak na wakacjach. Tak, wakacje......strasznie gówniane. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patrycja781 napisał:

@Blondi Na razie zdam się na moją agencję.Może znajdą mi coś"fajnego"@Alina 1 Nie bior3 tego zlecenia,po prostu trafiłam na grupę ns fb,z ogłoszeniami o pracy ,i to najbardziej utkwiło mi w głowie

Ale fajnie poczytać i potem popytać, wszyscy się uczymy, każdy z nas jak najdalej od Majorki i innych pięknych wakacji,, na takie wakacje jedziemy bez pracy,:oklaski: bez kul i wózków, bez pampersów,:tak:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Alina 1 napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy obustronną inkotynencją

Nie miałam nigdy takiego przypadku, miałam babcię co to nie zdążyła dobiec do toalety, ale przy sobie sama wszystko zrobila, ja jedynie podłogi , jak coś zgubiła po drodze,  Tobie @Alina 1  nie zazdroszczę ,też bym nie wiedziała co mam najpierw zrobić, uffff a jak bym się przy tym spociła, bo w łazienkach zawsze mi było za gorąco, 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blondi napisał:

Nie miałam nigdy takiego przypadku, miałam babcię co to nie zdążyła dobiec do toalety, ale przy sobie sama wszystko zrobila, ja jedynie podłogi , jak coś zgubiła po drodze,  Tobie @Alina 1  nie zazdroszczę ,też bym nie wiedziała co mam najpierw zrobić, uffff a jak bym się przy tym spociła, bo w łazienkach zawsze mi było za gorąco, 

No...działo się, oj działo. Najbardziej wkurzyła mnie koordynatorka, która nie dosyć, że mnie okłamała to jeszcze miała do mnie pretensje, że mówię jej o tym, iż pdp sra na podłogę. Co Pani ma z tym sraniem? Inteligentnie mnie kiedyś zapytała. Ja? Bardzo się zdziwiłam. Ja nie mam absolutnie nic, natomiast pdp ma, o czym zapomniała mnie pani poinformować. Strasznie się na mnie wkurzyła. Do dziś dnia nie wiem dlaczego, bo to  ja powinnam być zła .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Patrycja781 napisał:

@Blondi Na razie zdam się na moją agencję.Może znajdą mi coś"fajnego"@Alina 1 Nie bior3 tego zlecenia,po prostu trafiłam na grupę ns fb,z ogłoszeniami o pracy ,i to najbardziej utkwiło mi w głowie

Wcale się nie dziwię, że Ci utkwiło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@Patrycja781 znajdziesz zlecenie bez raka,,jest dużo mobilnych i sprytnych PDP,  jesteś młodziutka i szkoda nawet Ciebie na takie ciężkie przypadki, szukaj ,czytaj a sama zobaczysz ,wpadnie Ci w łapki coś fajnego, albo sama agencja coś Ci wyszuka, bo napewno dzwonią z propozycją, ja mam non stop sms, ale narazie pauza, 

Patuś...leżaczki są de best...keine tragen,  keine waschen,  keine transfer...bo przecież opiekunka musi pachnieć i szydełkować..

Ja nadal na urlopie. Byłam na kijkach w Rewe,  farbę do włosów sobie kupilam,  bo już siwe widać. 

I te siateczki na warzywa. Zamiast odwiecznych reklamowek. Moja koleżanka,  ta od fejsbukowych Uszytki Bogumiłki szyła z jakichś firan,  ale tak szybko sprzedała..A ja za długo kminiłam do czego to służy..;) 

Idę teraz na prasówkę,  bo mnie od południa w chałupie nie było..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze ,że nie dałam się namówić na tego Buldoka, jeszcze bym gdzieś grasowala po świecie,, a już jak zimno jest i zaraz ciemno, :(:tak2: ja jestem myśląca po polsku,,wiem,że jak mówi 2 godzinki to będzie 5 albo 6, a tam sklepów nie ma ,aby polatać tylko holz,,:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają te Niemce internety ,laptopy,ale jakie to głąby aby tak popatrzeć ile kosztuje w innych sklepach , to nawet nie pomyślą, pierwsze co to kupimy w Polsce bo taniej, chodzi o opony zimowe, znajomy już przywiozł 4 opony do wymiany w Pl, opony zimowe na moje oko są jeszcze w barrrdzo dobrym stanie,ale nie! mają być nowe, jego 4 a mamy razem kupic mu 6 szt, synka 4 opony, i nasze 4 opony-oni poszaleli, 14 opon w auto? przyczepkę ciągnąc, wieć wlazlam w internet i jak na tacy ,w oponeo są takie same ceny jak w oponeo,de, po jakiego czorta jezdzic z oponami, :grzmotnąć: chcą tanio to wyszukam im bardzo tanio, :przekleństwa: oni myslą ,że w warsztacie kupią za dobrą cenę, muszę im w mózgach trochę pomieszać,,:mur: z tych opon znajomego to się facet bardzo ucieszy w warsztacie ,bo jeszcze je opędzluje, przecież ostatnio S przywiozł 13 opon, w prezencie dla faceta, :szydera: gębucha faceta zadowolona od ucha do ucha,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Mają te Niemce internety ,laptopy,ale jakie to głąby aby tak popatrzeć ile kosztuje w innych sklepach , to nawet nie pomyślą, pierwsze co to kupimy w Polsce bo taniej, chodzi o opony zimowe, znajomy już przywiozł 4 opony do wymiany w Pl, opony zimowe na moje oko są jeszcze w barrrdzo dobrym stanie,ale nie! mają być nowe, jego 4 a mamy razem kupic mu 6 szt, synka 4 opony, i nasze 4 opony-oni poszaleli, 14 opon w auto? przyczepkę ciągnąc, wieć wlazlam w internet i jak na tacy ,w oponeo są takie same ceny jak w oponeo,de, po jakiego czorta jezdzic z oponami, :grzmotnąć: chcą tanio to wyszukam im bardzo tanio, :przekleństwa: oni myslą ,że w warsztacie kupią za dobrą cenę, muszę im w mózgach trochę pomieszać,,:mur: z tych opon znajomego to się facet bardzo ucieszy w warsztacie ,bo jeszcze je opędzluje, przecież ostatnio S przywiozł 13 opon, w prezencie dla faceta, :szydera: gębucha faceta zadowolona od ucha do ucha,,

Blondas ...Ty to masz dopiero problemy ...a ja narzekam , że doopę Jadzi muszę oporządzać ...moje problemy to pikuś :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :oklaski:

Wreszcie mogę spokojnie się uwalić na wyrku.

Ta moja Edelka mnie wykończy nerwowo. Nie dość, że ma psp i jest spowolniona ruchowo i intelektualnie, to do tego wybiera sobie takie pory na korzystanie z toalety, że aż mnie rzuca. Najczęściej w nocy albo przed pójściem spać, kiedy ja już myślami jestem po pracy. Dziś zeszło jej pół godziny. Dałam jej dzwonek i niech siedzi. Poszłam na górę do siebie.

O, ludzie! Więcej tu nie przyjeżdżam :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alina 1 napisał:

Ha. Jak na moje możliwości to wyjątkowo krótki bo zaledwie 3 miesięczny, a nawet ociupeńkę krótszy. (....) Mam ochotę odsapnąć trochę od dziadka i pojechać gdzieś na zastępstwo świąteczne tak na 4-5 tygodni. Najchętniej prywatnie. Gdybyś potrzebowała, albo ktoś potrzebował to jestem do dyspozycji.

Noooo, faktycznie króciutko (jak na Ciebie) będziesz :haha:

 

Na pewno na święta ktoś mi na zmianę będzie potrzebny.

Teraz przyjeżdża nowa zmienniczka, ale na święta raczej nie chce.

Tylko:

- przez firmę

- i chyba max 3-4 tygodnie - ze względu na swoje późniejsze plany nie mogę zrobić dłuższego urlopu.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aniao napisał:

Dobrze, że zrozumiałaś o co chodzi bo ja nic a nic.

Niee...zaraz tam zrozumiałam . Zrozumiałam , że Blondas ma jakiegoś wk...nerwa i tyle ...Nie powiem , bo mnie też moja oponka wk....wia  niemożebnie . No to ją rozumiem ! xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Blondas ...Ty to masz dopiero problemy ...a ja narzekam , że doopę Jadzi muszę oporządzać ...moje problemy to pikuś :haha:

Baśka a moje to relaks, nie ma nic piękniejszego od wyszukiwania w internecie,,,grzebać po stronach, full rzeczy kupiłam przez internet,wszystkie urządzenia do kuchni, a co tam będę mówić:czytaj:  , pokazalam i niech kupuje sobie sam znajomy ,a nie udaje niemotę,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Baśka a moje to relaks, nie ma nic piękniejszego od wyszukiwania w internecie,,,grzebać po stronach, full rzeczy kupiłam przez internet,wszystkie urządzenia do kuchni, a co tam będę mówić:czytaj:  , pokazalam i niech kupuje sobie sam znajomy ,a nie udaje niemotę,

Masz rację ...i sosna ...a co ! xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...