Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Sztynorcie przy kejach zacumowanych jest w tej chwili przynajmniej 200 jachtów,

W Mikołajkach na pewno ze 100, 

na co piątym siedzi towarzystwo z gitarą, 

wystarczy że idziesz keją i zanucisz to co grają i już zapraszają cię na pokład i tak do rana,

Nie znasz tych ludzi, widzisz ich pierwszy i ostatni raz,

ale w nocy na pokładzie, przy keii wszyscy są braćmi (siostrami)

Brakuje mi tego

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzień dobry. Obudziłam się bo reisefieber nie daje spać:d.Dzisiaj moje dwumiesięczne występy gościnne w Norymberdze dobiegają końca. Powiem tak : nie było źle. Byłam u małżeństwa ale nic przy nich nie robiłam. Niedowidzący pan sam zajmował się demencyjną  żoną. Ja tylko wiadomo zakupy, gotowanie, porządek ale bez przesady.Dziennie 4 godziny wolnego i dużo czasu dla siebie.Dzień  zaczynam o 7:45.Ale nie ,pakiecikom mówię stanowcze nie, nie,nie.Nigdy więcej małżonków! Około 14:00 przyjeżdża królowa steli, przemiła Halinka. Pójdziemy na kawę i o 17:00 wypad z balu panno Lalu:oklaski: No cóż , zobaczymy gdzie mnie oczy poniosą następnym razem:d. Nam , urlopującym życzę udanego, najwspanialszego urlopu. A pozostającym w pracy spokoju i zadowolenia. Precz pracy!:cześć:

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

670906840_dziedobrytoniepitek.jpg.20278db43116cbc9f7cc139381952e8e.jpg a tu zonk...jednego dnia mi zabrakło :haha: Ale nic to...dam radę, zwłaszcza że dzisiaj dzień przedszkolny :oklaski: O ile Diva da się zapakować na wyjazd i nie wywinie mi numeru z zeszłego tygodnia :haha: Witam więc was czwartkowo...serdecznie i miło życząc udanego dzionka :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, eugenia1 napisał:

 Dzień dobry. Obudziłam się bo reisefieber nie daje spać:d.Dzisiaj moje dwumiesięczne występy gościnne w Norymberdze dobiegają końca. Powiem tak : nie było źle. Byłam u małżeństwa ale nic przy nich nie robiłam. Niedowidzący pan sam zajmował się demencyjną  żoną. Ja tylko wiadomo zakupy, gotowanie, porządek ale bez przesady.Dziennie 4 godziny wolnego i dużo czasu dla siebie.Dzień  zaczynam o 7:45.Ale nie ,pakiecikom mówię stanowcze nie, nie,nie.Nigdy więcej małżonków! Około 14:00 przyjeżdża królowa steli, przemiła Halinka. Pójdziemy na kawę i o 17:00 wypad z balu panno Lalu:oklaski: No cóż , zobaczymy gdzie mnie oczy poniosą następnym razem:d. Nam , urlopującym życzę udanego, najwspanialszego urlopu. A pozostającym w pracy spokoju i zadowolenia. Precz pracy!:cześć:

1323512713_urlopprzygody.jpg.727f175b43181c82df235590a6c41fb6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Przyjemny chłodek ...pod wieczór popadało trochę a po śladach stojącej wody widać , że w nocy deszcz lał jak z cebra . Nic nie słyszałam , spałam jak zabita . Teraz doprowadzić się trzeba do stanu ...jako takiego ...wypić kawę ...kilka sztuk papierosów  wyjarać ...i wziąć się za solidną robotę . Z tym ostatnim przesadzać nie będę ...nie będę przecież na pysk padać xd

Miłego , spokojnego dnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Dzien dobry :d

W okolicach Koblencji pogoda jak drut, trwa lato z normalną temperaturą. Chociaż na dziś zapowiadali deszcz ale może po południu bo teraz słoneczko juź daje po oczach.....:d

Milego czwartku :d

U mnie też już słonecznie . Wczoraj było 25 stopni ...dzisiaj chyba ma być podobnie . Taką temperaturę uwielbiam :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eugenia1 napisał:

 Dzień dobry. Obudziłam się bo reisefieber nie daje spać:d.Dzisiaj moje dwumiesięczne występy gościnne w Norymberdze dobiegają końca. Powiem tak : nie było źle. Byłam u małżeństwa ale nic przy nich nie robiłam. Niedowidzący pan sam zajmował się demencyjną  żoną. Ja tylko wiadomo zakupy, gotowanie, porządek ale bez przesady.Dziennie 4 godziny wolnego i dużo czasu dla siebie.Dzień  zaczynam o 7:45.Ale nie ,pakiecikom mówię stanowcze nie, nie,nie.Nigdy więcej małżonków! Około 14:00 przyjeżdża królowa steli, przemiła Halinka. Pójdziemy na kawę i o 17:00 wypad z balu panno Lalu:oklaski: No cóż , zobaczymy gdzie mnie oczy poniosą następnym razem:d. Nam , urlopującym życzę udanego, najwspanialszego urlopu. A pozostającym w pracy spokoju i zadowolenia. Precz pracy!:cześć:

No cóż. Ty masz reisefieber ponieważ jedziesz do domu. Ja zbieram się do wyjazdu w drugą stronę. Niestety nie jest mi tak radośnie jak Tobie. Mam ochotę ryczeć z żalu, że to już, ale trzeba być twardym, a nie miętkim. Jeszcze załatwiam ostatnie sprawy i jutro wcześnie rano heja w drogę. Dobrze, że wracam w to samo miejsce. Przynajmniej mam o jeden stres mniej.

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojechała Diva do przedszkola :hura: I wolne do 15-tej :oklaski: Nie dziwcie się więc, że mnie nie będzie na forum :haha: Ogarnę, z lekka, chałupkę i pognam w miasto wydawać geldy :oklaski: Jak ja lubię czwartki...pod warunkiem, że uda się Divę wypchnąć z domu :szydera: Nic to...jeszcze tylko jedno wypchnięcie przede mną i będzie raj :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mirelka1965 napisał:

I pojechała Diva do przedszkola :hura: I wolne do 15-tej :oklaski: Nie dziwcie się więc, że mnie nie będzie na forum :haha: Ogarnę, z lekka, chałupkę i pognam w miasto wydawać geldy :oklaski: Jak ja lubię czwartki...pod warunkiem, że uda się Divę wypchnąć z domu :szydera: Nic to...jeszcze tylko jedno wypchnięcie przede mną i będzie raj :szydera:

No i Cię nie lubię  :haha:

Ja się jutro wybieram do miasta na rozeznanie. Geldów nie będę wydawać....no chyba, że coś mi wpadnie w oko....kawę wypiję i popatrzę sobie na Niemiaszków....:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, awe59 napisał:

No i Cię nie lubię  :haha:

Ja się jutro wybieram do miasta na rozeznanie. Geldów nie będę wydawać....no chyba, że coś mi wpadnie w oko....kawę wypiję i popatrzę sobie na Niemiaszków....:szydera:

Geldów nie wydaję ,bo co tam w Lidlu czy Aldim można kupić

Wprawdzie klamotów tam też sporo ,ale nic ciekawego w oczy mi nie wpadło.Trochę przyoszczędze kasy.Poczekam na    @scarlett aż z urlopu wróci ,to może gdzieś do cywilizacji zabierze mnie.

A wy dziewuszki @Mirelka1965 wydawajcie geldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chyba zaczynam się przyzwyczajać, bo budzi mnie budzik. Wziąwszy pod uwagę ile rzeczy mi się tu nie podoba to trochę to jest dziwne.

Za miesiąc spadam stąd, bo nie jest aż tak źle żeby skracać pobyt, zwłaszcza że moja "ulubiona" sąsiadka wybywa na urlop. Jak wróci to ja już będę prawie na wylocie .

Miłego dnia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Chyba zaczynam się przyzwyczajać, bo budzi mnie budzik. Wziąwszy pod uwagę ile rzeczy mi się tu nie podoba to trochę to jest dziwne.

Za miesiąc spadam stąd, bo nie jest aż tak źle żeby skracać pobyt, zwłaszcza że moja "ulubiona" sąsiadka wybywa na urlop. Jak wróci to ja już będę prawie na wylocie .

Miłego dnia.

:d JA też mam już ,,ulubioną" sąsiadkę. W DDR tez miałam :d:d :d , ale to był inny gatunek sąsiadki :d . Obecna przychodzi codziennie i dość wymownie akcentuje, że jest tu niezwykle ważna i potrzebna. W sumie to wcale mi nie przeszkadza, albowiem poza uśmiechem nr 5 na powitanie i pożegnanie, to udaję , że jej nie widze :d . Wczoraj przybyła z upominkiem dla mnie. No po prostu myslałam, że zejdę ze zdziwienia, a potem ze śmiechu. Otóż chciała mnie obdarować pierscionkiem z blizej nieznanego mi metalu, z rozmiarem ruchomym że tak powiem i wielkim rózowym okrągłym oczkiem :d :d :d . No po prostu jakiś kosmos :d :d :d . Bizuterię noszę w ilosciach  oszczednych i jest to bizuteria ze  złota, z ktorą się w sumie nie rozstaję. Nie wiem jak komuś może przyjsc do głowy, że mogłabym załozyc taki odpustowy,, pieszczanek" z oczkiem naklejonym z folii samoprzylepnej, bo tak to wyglądało. No cóż, może zachowałam się mało grzecznie, ale podziekowałam z usmiechem na ustach, mówiąc ze to nie mój gust i oddałam bez żalu :d :d :d. Tak czy tak, jestem w szoku :d :d .

Poza tym wszystko u mnie w porządku, oraz Dzien Dobry Bardzo Wszystkim :d .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne ale właśnie dziś nastąpił u mnie"przerost treści nad formą"i chcę już do domu.Tu,teraz,i natychmiast,bo inaczej dostane jakiegoś pierdolca.Babcia skąd inąd bardzo kochana więc nie bardzo wiem o co kaman...?Może mnie wkurzyła tym wciskaniem jedzenia?"no zjedz,serek,wędlinki,dip twarożkowy(cały kilogram)Nie dociera że nie musze stale dużo jeść i że mam ochotę tylko na tosta z dżemem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...