Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ojej jaka ulga:)

Z takim akcentem dziś wchodzę żeby powitać was.

Niby ok, spokojnie, cicho. Niby ;)dlatego, że pdp dość absorbujaca. Najwięcej pracy mam z wymyślaniem jak dzien zorganizować, czym zająć lub podkręcić. Zadanie nie lada przede mną bo jeszcze tydzień nie minął, przede mną jeszcze 7 tyg a pomysły na wyczerpaniu:( 

Mocno już nie kumata ale posłuszna, poddajaca się moim pomysłom i dziś z samego rana wywloklam na spacer, zmęczyłam i oto cud nastał-śpi teraz, a zdarza się to jak trafienie w totolotka:o

Tylko ten tydzień trudniejszy ale następne pójdą szybciej bo dwa dni w tygodniu haim od 7.30 do 16.30

Jak to w życiu, coś za coś. Dom urządzony, kuchnia na wypasie, wszystko jest co się zamarzy czy tam, czym się zamarzy robić ale...ucze się żyć z demencja. Dobre to, że nie ze swojąxd

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blondi napisał:

Wrócił mój przypał lasowy,,,podziwiam i będę podziwiać za zapindol ciężki w lesie ,cały dzień, ale jego lasy i jego hobby, akceptuję to, bardzo chętnie by mnie wciągnął w te lasy na traktor, ale ja sie nie dam, to jego bajka , a moja jest inna,  

@Blondi nie idz do lasu.

Tam kleszcze sie czajom:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiekopomny dzień urodzin się odbył,syn wygłosił mowę w której zostałam wspomniana jako ulubiona opiekunka babci :)

Gości co nie miara,i w knajpie i w domu.

Wieczorem padłam jak kawka.

Od dzisiaj powrót do normalności.Czyli babcia puzzle,ja swoje inne rozmaite zajęcia.Pogoda szara ale nic mnie nie zniechęci do spaceru po wyspie, która nie przestaje mnie zachwycać.

Miłego dnia wszystkim.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie 

Dzien dobry!

Obijam sie, dla fasonu odkurzylam .

Babka ma na obiad wczorajszy grunkohl,,(ja tego nie jadam)

Ja se machne jajca na patelnie.

Na przerwie pojde do Edeki, mam zamowienie na czekoladki z plynna kawa (pysznosci)

Musz nabyc.

https://www.pocketcoffee.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krista napisał:

.ucze się żyć z demencja. Dobre to, że nie ze swojąxd

Pozdrawiam

 

No....nie wiem które gorsze. 

Czy świadomość,  że nie masz,  czy życie w nieświadomości...

Pfkeżka Leżaczka oporządziła,  obiadek czeka w lodówce na swoją godzinę, już się przerwy nie mogę dodawać coby na kijki wybyć. Choć pogoda nie rozpieszcza...żeby tylko nie pruło żabami,  bo moja wiatrówka chroni tylko przed leķkim deszczykiem. 

 

No to szydełkujmy!

P.s.

Włączyłam dziadkowi tv z myszą katolicką,  a on ewangelik. ;) przeżyje jakoś. 

I zdziwiłam się,.że dziewczynki służą przy ołtarzu..

Ale mnie ostatnio wsystko dziwi...I szlifierki,  i dziewczynki..:szydera::trele:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to już wczoraj mialam nieśmiało odtrąbic sukces ( dobre zestawienie:haha:nieśmiało i odtrąbic) i dobrze, że tego nie zrobiłam bo czułabym oszukanie samej siebie:szydera:

Po południu była tak otwarta i przyjaźnie nastawiona, że wróciło ożywienie mózgu. Podziękowała, że jestem przy niej, podziwiała za cierpliwość, uśmiechała się, rozmawiała (depresja też nie jest jej obca) no i czar prysl. O 180° obróciła się, gdy ja zajęłam się laptopem:| bo musiałam na chwilę. Niemal płacz, że jest taka samotna, strachliwa, nie wie gdzie będzie spała, dlaczego siedzi w obcym domu i gdzie są jej rodzice. Odłożyłam laptop myśląc, że to on jako nieznane spowodował stan psychozy. Wieczór i noc niemal z bani. 

Ooooo! przyznaje się, że nie jest ok, jest jakoś.

Tak piszę solidaryzujac się z tymi, którzy być może mają podobnie i też dzierża tę czarę:tak2:

Przyszła kryska na matyska (to ja):haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ,dobry.Zimno ,szaroburo i popaduje .Czasami słońce nieśmiało wyjrzy.Kolejny dzionek zleci.Oby prędziutko.Kużwa nie ma tu gdzie zabardzo wyjść ,bo na dole ulica i ruch jak na autostradzie.Może wyczaję jakiś inny kierunek .

Miłego dnia życzę wam kochani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krista napisał:

A w ogóle to już wczoraj mialam nieśmiało odtrąbic sukces ( dobre zestawienie:haha:nieśmiało i odtrąbic) i dobrze, że tego nie zrobiłam bo czułabym oszukanie samej siebie:szydera:

Przyszła kryska na matyska (to ja):haha:

Raczej pojechała Kryśka do Matyska. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krista napisał:

Ojej jaka ulga:)

Z takim akcentem dziś wchodzę żeby powitać was.

Niby ok, spokojnie, cicho. Niby ;)dlatego, że pdp dość absorbujaca. Najwięcej pracy mam z wymyślaniem jak dzien zorganizować, czym zająć lub podkręcić. Zadanie nie lada przede mną bo jeszcze tydzień nie minął, przede mną jeszcze 7 tyg a pomysły na wyczerpaniu:( 

 

Krista :cmok: Ty kobieto nie myśl jak ją rozerwać bo uzależni się od twojej obecności i będziesz musiała cały dzień "tańczyć na rurze"  ... Szukaj takich dziedzin, gdzie może być sama ze sobą, posiedzi w fotelu itd. Życie na godziny, a rozpiska na lodówce (to nie ważne czy jeszcze czyta). Na kartce pory śniadań, obiadów i kolacji, i oczywiście spacerek i twoja pauza... Jesteś osobą inteligentną i staraj się przyjąć rolę obserwatora, a nie matki zajmującej się małym dzieckiem ... Idź w tą stronę... obserwator )))

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacer w deszczyku udany. Wróciłam i jeszcze godzinną drzemkę załapałam. 

Teraz podwieczorek i kawusia.

Do Leżaczka sąsiad przyszedł. Gadają w swoim narzeczu :szydera: popijając chmiel. Jeden szumiący,  drugi free. 

A Betinka zaś na forach. :kawa2:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta To jest dobrze powiedziane z tą...rura :haha:sama siebie karce za nadgorliwość i jak napisałam wcześniej, uczę się funkcjonować. Najpilniej chyba uczę się przełamywać swoje zapędy empatycznosci, gdy żal mi sie robi jak siedzi taka biedna jak kapelusz na sofie. To moje początki i już zdaję sobie sprawę, że wypale sie z uczuć, zamiast je dozowac. Zdaję sobie też sprawę, że nie zawrócę kijem rzeki. Postaram się tylko, żeby jej komfortem była moja obecność, możliwość obcowania nie tylko z jej wewnetrznym światem ale też z moim światem. Obserwuję i jak Kobuszewski w pewnym skeczu: wężykiem Jasiu, wężykiem:haha:

P.s. Dospane, poczilowane, jaśniej swiat wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sayonara 52 napisał:

A tak ogolnie 

Dzien dobry!

Obijam sie, dla fasonu odkurzylam .

Babka ma na obiad wczorajszy grunkohl,,(ja tego nie jadam)

Ja se machne jajca na patelnie.

Na przerwie pojde do Edeki, mam zamowienie na czekoladki z plynna kawa (pysznosci)

Musz nabyc.

https://www.pocketcoffee.de/

gdzie tego szukac w Edece  na kawach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Edeka , Rewe ...na półkach z czekoladkami , często na stoiskach przy kasach :d

Najlepiej w Edece trafić te większe opakowania. A przy kasach mają też w Penny, ale małe, po ok. 1,29. Pyszne są....mniam...mniam...jutro polecę kupić :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Najlepiej w Edece trafić te większe opakowania. A przy kasach mają też w Penny, ale małe, po ok. 1,29. Pyszne są....mniam...mniam...jutro polecę kupić :oklaski: 

A już , już bym o nich zapomniała ...a tu prącie bardzo , niejaka @sayonara 52 przypomina o ich istnieniu :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Najlepiej w Edece trafić te większe opakowania. A przy kasach mają też w Penny, ale małe, po ok. 1,29. Pyszne są....mniam...mniam...jutro polecę kupić :oklaski: 

Mogę prosić o fotkę tego cudu , bo z samego opisu za sosne tego nie znajdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...