Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Milusińscy :cześć2:

Dzień zaczął się tak jak zawsze czyli zwlekłam się z łoża madejowego, po czym "hyżo" udałam się do łazienki, potem kuchnia i przygotowanie śniadania dla Tuptusia... chorera jasna, to przygotowanie mleka to jakiś diabelski myk, patrzysz franca się nie gotuje, odwrócisz wzrok na sekundę i już wyłazi z garnka. :szydera:

Pogoda zapowiada się cudnie, a dzień jak zawsze. Cudnego dnia Mordecki. :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzińdybry. Ciul żyje ledwo,, ale żyje. Monż mój cały...prawie zawału dostał, gdy zabroniłam mu dzwonić do mnie i kazałam wykasować mój nr telefonu!! 

I być może nadal bym się nie odzywała czekając na zakończenie zawału i wybierając garnitur z wyprzedaży. No, może nawet i używany...no, drewniany garnitur. :haha:

Ale zawsze mam na pamięci słowa...nie wiem już kto tak mówił,  pewnie z życia wzięte..żeby nie rozstawać się w gniewie,  bo nie znasz Dnia ani godziny. A potem glupie gadanie sumienia.

No, nawet Franek gadał..bodajby cały dzień talerze latały między małżonkami, a żeby dzień kończyć w zgodzie. 

Zatem pokazałam moją łaskawość durniowi i zadzwoniłam. 

No bo nie chce iść ze mną na wesele!! N0 bo jak chlało,  wszędzie się pchalo!

Jak trzeźwy,  tak aspołeczny!

I jeszcze glupie teksty..to mam zacząć pić??

A chlaj dupku!! Wielkie micyje! Zdechnie,  to się wynajmie plebana na 2 godz. i bydzie!

Teraz mnie straszy...teraz to może mnie w zakończenie pleców pocałować,  o !!

 

No! Miłego dzionka,  Robaczki!

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Babcia ogarnięta przez Helenę palaszuje śniadanko.

Helena przyjechała z Polski z chłopakiem na wyspę popracować trochę w jakiejś restauracji.Jak przyjechali tak i zostali....na następne 30 lat:)

Założyła swój Pflegedienst i tak sobie pomyka rankami po wyspie ogarniając tę starsza część malutkiej społeczności.

Słońce wygląda zza chmur, rześkie powietrze do pokoju się wdziera...

Miłego dnia

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, beatrix+ napisał:

Dzińdybry. Ciul żyje ledwo,, ale żyje. Monż mój cały...prawie zawału dostał, gdy zabroniłam mu dzwonić do mnie i kazałam wykasować mój nr telefonu!! 

I być może nadal bym się nie odzywała czekając na zakończenie zawału i wybierając garnitur z wyprzedaży. No, może nawet i używany...no, drewniany garnitur. :haha:

Ale zawsze mam na pamięci słowa...nie wiem już kto tak mówił,  pewnie z życia wzięte..żeby nie rozstawać się w gniewie,  bo nie znasz Dnia ani godziny. A potem glupie gadanie sumienia.

No, nawet Franek gadał..bodajby cały dzień talerze latały między małżonkami, a żeby dzień kończyć w zgodzie. 

Zatem pokazałam moją łaskawość durniowi i zadzwoniłam. 

No bo nie chce iść ze mną na wesele!! N0 bo jak chlało,  wszędzie się pchalo!

Jak trzeźwy,  tak aspołeczny!

I jeszcze glupie teksty..to mam zacząć pić??

A chlaj dupku!! Wielkie micyje! Zdechnie,  to się wynajmie plebana na 2 godz. i bydzie!

Teraz mnie straszy...teraz to może mnie w zakończenie pleców pocałować,  o !!

 

No! Miłego dzionka,  Robaczki!

"Babę zesłał Bóg, coś innego przecież mógł..."

No mógł, kurde, mógł...

Dzień dobry

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BabaJagusia napisał:

@beatrix+ czy Ty aby harpia nie jesteś:haha:

No ale "gdzieś" słyszałam, że "nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca" a chłopa przed śmiercią. Czy jakoś tak. :haha:

Oczynawiście, że jest :tak2:...o gołębim sercu. Wszystkie  mądre Harpie tak mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry niech zawita w społeczności forumowej:1350_muscle_tone1::445_lifter::329_partly_sunny:

Z góry "przepraszam" hihihihi że zacznę nutkę safanduły w przeciwieństwie do tych, którzy z humorem jadą i optymizmem;)

O tym, że rynek opiekuńczy to nieprzebrane pole do obrobienia zaczynam powoli w zwątpienie przekładać. Ja naprawdę jestem w pionie, nogami na ziemi, nie w chmurach, a już napewno nie w głowie mi niebieskie migdały.

Chyba w drugi tydzień zabrnelam przy poszukiwaniu miejsca pracy. Koordynator stara się dopasować mi miejsce, pdp, warunki itp i jak dotychczas bez rezultatu. Albo brak odpowiedzi ze strony niemieckiej, albo ja odpowiedzialnie przesiewam to, z czym mogę sobie nie poradzić, albo jakieś okoliczności są niesprzyjające.

Czekam, a myślałam, że tak gładko pójdzie jak za pierwszym razem: 1 propozycja, zaakceptowana błyskawicznie, trafiona w 99% i obustronnie, właściwie trojstronnie bo i agencja, w błogim zadowoleniu. No i to byłoby na tyle. Mówi się: dobrze żarlo i zdechło. Nie, nie tracę nadziei ale ciut chwieje mi sie ona.;):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista myślę, że dobrze porównałaś rynek opiekuńczy do morza. Tylko jest to sztormowe morze. Gęsto poprzetykane mieliznami. Jednak najczęściej słyszymy morskie opowieści o cudownej rzegludze na wypasionym jachcie:haha:

Cierpliwości. Może popytaj w kilku agencjach. Powodzenia! 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BabaJagusia napisał:

@beatrix+ czy Ty aby harpia nie jesteś:haha:

No ale "gdzieś" słyszałam, że "nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca" a chłopa przed śmiercią. Czy jakoś tak. :haha:

....słońca przed zachodem,  a chłopa przed wzwodem :szydera::p

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...