Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kris napisał:

Jak byłem w Bremerhaven to zrobiłem zdjęcie takiej tablicy informacyjnej o największych sztormach. Niektóre nawet zmieniły na stałe linię brzegową!

sztormy.jpg

Jako dziecko i nastolatka jeździłam na wczasy do Jarasławca, gdzie własny ośrodek miał zakład pracy mojej mamy. Do szerokiej na kilkadziesiąt metrów plaży prowadziły długie, łamane schody, a głęboko w morze wchodziły drewniane falochrony... Wybrałam się tam na wczasy już później z moimi dziećmi i nie mogłam uwierzyć, że schody przestały być łamane, plaży nie było, a wydmy chroniły kamienne bloki. :szok: Dlatego wiem, że morze nie żartuje i nie podlega tylko przypływom i odpływom, ale potrafi też zagościć na stałe... Taka wysepka, na jakiej jest Marta może być dla morza dokładnie na "jeden ząb".))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Prawie stanowi wieeeeelką różnicę :haha:

E tam. Zaraz wielką. Troche maki kartoflanej i jakiś regulator kwasowosci. Jak dla konia poziomka:szydera:

A tu masz o tym odkwaszaniu się sodą. Nigdy w życiu! To dziadostwo jest.

https://littlehungrylady.pl/2017/02/picie-sody-jest-szkodliwe.html

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, lucinda napisał:

ja pisze ze mam wrazenie i w glowie mi cos takiego kolacze ale zanim sprecyzuje to pewnie minie ale wpadlo mi jakis czas temu takie cos jako ze moj szogun mial dwa razy neuroborelioze 

http://www.businessmisja.pl/borelioza-5-sposobow-na-wygrana-ziola-ilads-idsa-a-moze-inna-terapia/?cn-reloaded=

Dziekuje za informacje. Przyznam, że nie gotuję ziół...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas1965 napisał:

Pewnie, że robaczywe! Na dodatek siódmy od lewej w czwartym rzędzie jest trujący!

A tu który jest robaczywy, trujący i z salmonellą?>:( Morchel, najdroższy grzyb w naszym klimacie (nie mówię o trufli)

Polska cena:

Smardze kapelusze, jumbo, średnica od ok. 5 cm, 1 kg

Cena brutto: 3714,98 zł Cena niemiecka jest identyczna.:p

 

grzyby - 1755843990618d775d5668fc209bf563.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kris napisał:

A tu który jest robaczywy, trujący i z salmonellą?>:( Morchel, najdroższy grzyb w naszym klimacie (nie mówię o trufli)

Polska cena:

Smardze kapelusze, jumbo, średnica od ok. 5 cm, 1 kg

Cena brutto: 3714,98 zł Cena niemiecka jest identyczna.:p

 

grzyby - 1755843990618d775d5668fc209bf563.jpg

No i własnie straciłeś resztki sympatii na tym forum...

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kris napisał:

A tu który jest robaczywy, trujący i z salmonellą?>:( Morchel, najdroższy grzyb w naszym klimacie (nie mówię o trufli)

Polska cena:

Smardze kapelusze, jumbo, średnica od ok. 5 cm, 1 kg

Cena brutto: 3714,98 zł Cena niemiecka jest identyczna.:p

 

grzyby - 1755843990618d775d5668fc209bf563.jpg

Wszystkie są robaczywe, co do jednego! Salmonelli teraz nie widzę gdyż dodatkowe patrzałki zapodziałam:szydera:. I przestań Ty już szczuć tymi fotkami bo zostaniesz oskarżony o zabójstwo. Nieważne, że bez afektu i nieumyslne, będziesz miał kilka trucheł na sumieniu! W tym jedno gryzonia:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kris napisał:

A tu który jest robaczywy, trujący i z salmonellą?>:( Morchel, najdroższy grzyb w naszym klimacie (nie mówię o trufli)

Polska cena:

Smardze kapelusze, jumbo, średnica od ok. 5 cm, 1 kg

Cena brutto: 3714,98 zł Cena niemiecka jest identyczna.:p

 

grzyby - 1755843990618d775d5668fc209bf563.jpg

Jeśli to polskie dary lasu, to współczuję zbieraczom....kary finansowej :haha: Na Słowacji można je zbierać legalnie, w Szwajcarii i Niemczech też... i tego im zazdroszczę :smutek:Sama zbierałam tylko u siebie w ogrodzie (jedyna dozwolona forma zbierania smardzy w PL :haha:) i kupowałam suszone w CH. Pycha...bomba...raj w dziobie :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...