Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@foczka63 No otóż to. Ja też przelatam trzy języki ze sobą. Marnej jakości już ang. i rosyjski a niemiecki z racji odtworzenia teraz coraz lepiej. Słówko, które najszybciej mi wskoczy zapodaje a odwroce wtedy, kiedy mi się przypomni właściwe. Jakaś gimnastyka jest w użyciu i nie czuje, że mi się głowa starzeje hihihihi. Szkoda, że na resztę nie mam sposobu poza hmmm skalpelem chirurga estetycznego. A w życiu...jakby mi się silikony wysypaly jeszcze w domu pogrzebowym? Takiego wstydu bym nie przeżyła hahahahaha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dzien zbierania kopary z podlogi.

Pop czekala na bezuche.;))

Ja pojechalam z jej corka na zakupy,

Wracam i 

:kopara::kopara::kopara:

 

Babka zdjela spodnie, wciagnela jakos inne:kopara:

wyjela z szafy bluzke i przodziala,

Normalnie to nie daje rady sie ubrac sama!

Wygrzebala gruba zlota obroze i poprosila juz mnie,abym zapiela,

Co niestety skutkowalo, ze przycielam jej skore:tak2:

bo babka ma ABS czyli Absolutny Brak Szyji.

a obroza mocno wciska sie w dude(przelyk)

Na ten widok corka wydala dzwiek dlawienia sie:haha:

zacharczala,a ja parsknelam smiechem.

Przy okazji uslyszalam nowe okreslenie na demencje ,,in Birne ist weich,,

:szydera:

Jak zwykle przed bezuchem,babka nerwowa. ja juz 3 godziny wczesniej postawilam ,,angielski serwis,, na stole tudziez srebra rodowe na tymze,

Chcialam zapalic,zanim przyjda bezuchy, a babka ze mam stol na tarasie wytrzec z kurzu.

Wiec spokojnie mowie,za chwile bo juz odpalilam faje.

Jak zaczela walic rekami w kolana!!!!

A ja zaczelam walic w moje.:))

Mina babki_:haha: bezcenna.

No ale ..ende gut, alles gut,,

siedzi,wysluchuje co kolezanki mowia, i jestem pewna,ze jak wyjda, bedzie zalana po szyje, bo nie da sie odciagnac od stolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć:

Witam milutko i cieplutko:cmok:wszystkich uczestników forum.

Dziękuję za życzenia wszystkim którzy pamiętali o imieninach. 

Długo mnie tu nie było, ponieważ się urolopowałam i wypoczywałam na łonie przyrody i nie tylko:haha:.

Od wczoraj na nowym miejscu, będę się meldowała codziennie.:cześć2:

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich razem i każdego z osobna:cześć::cmok:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2:Pustkę mam w głowie jak zwykle przed wyjazdem :( Pod nogami mam małą walizkę i małą torbę typu jamnik, do niej pójdą buty, jakieś książki i kosmetyki. Ostatnio odkryłam dość dobre serum na bazie miodu Manuka i mleczka pszczelego i biorę 5 opakowań :szydera: Mam alergię na tłuszcze i pożerać je mogę, ale smarować się to absolutnie nie ... Bezpieczny dla mnie jest tylko krem nivea ... no i teraz to serum się dobrze zapowiada ... już miesiąc je stosuje i obywa się bez jakiś odczynów. Wczoraj długo rozmawiałam z moją nową zmienniczką i szykuję strategie postępowania z moją nową pdp... :haha:Na pewno będzie "trafiła kosa na kamień" tylko kto za kamienia będzie robił to się okaże :szydera: Pierwszy raz nie mam jakiegoś szczególnego ciśnienia przedwyjazdowego, choć niejaki stres jest... Tym wyjazdem (do 30.08.) zakończę mój ósmy rok pracy jako opiekunka w De...

A teraz tylko: nie zapomnij potwierdzić busa !!!, nie zapomnij potwierdzić busa !!!, nie zapomnij potwierdzić busa !!! :szydera: Miłego dzionka i buziaki :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Te upały mnie wykańczają, a podopieczna też źle je znosi. Pogorszyło się i tak kiepskie już zdrowie, posiłki "celebrujemy" godzinami, bo nawet lody nie zawsze pomogają. Nawet sugerowałam, że może lekarz powinien gardło obejrzeć czy osłuchać, ale popatrzyli na mnie jak na wariata. Oni do lekarza chodzą jak mają coś o skali otwartego złamania z przemieszczeniem. Z drobiazgami do lekarza się nie biega. 

Ja w swoim życiu spędziłam długie godziny na SOR najpierw z synem i córką, potem ze sobą albo mężem. Syn całe dzieciństwo był bardzo "ciekawy świata". Skąd on nie spadł, z czym się nie zderzył  gdzie nie wylazł to tylko my wiemy. Z każdym urazem byliśmy u lekarza, na szczęście nigdy nic nie miał złamane (kuchnia mamusi, wiadomo), raz to nawet siostrę z huśtawki strącił. A mąż i ja? Wiadomo, kamieniołomy :haha:. Z przeziębieniem też chodziliśmy do lekarza i czasami okazywało się, że to nie przeziębienie tylko zapalenie gardła, oskrzeli, a raz nawet płuc o anginach nie zapominając. Do około 11 roku życia moje dzieci dużo chorowały, potem przeszło jak ręką odjął. Teraz słyszę, że jakiś katar czy coś grypopodobne, ale nic poważnego.

Tu miałam "wieczór wspomnień" i dowiedziałam się, że jeżeli ktoś nie mdlał podczas urazu, nie miał złamania czy dużej rany to nikt się tym nie przejmował. Mama rozmawiała z delikwentem, dostawał karę i po krzyku. Dzieci mojej podopiecznej 50+, nie wiem czy to się teraz zmieniło czy nadal obowiązuje taki zimny chów?

Miłego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :oklaski:

Tu sie dzisiaj jakiś gryl szykuje wieczorem....qźwa jak ja nie lubię takich imprez....wszyscy gadają jeden przez drugiego, w dodatku tym swoim narzeczem a mnie głowa boli....pdp też siedzi jak na tureckim kazaniu....:haha:

Jutro idziemy na urodziny wnuka. Od dwoch dni myślę jak sie z tego wymigać....:d

Przy życiu mnie trzyma niedaleki termin zjazdu. 

Milego dnia.

@NNNdanuta nie zapomnij potwierdzic busa    :szydera:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

@NNNdanuta potwierdź busa ....jako i ja potwierdzę swojego , tylko w drugą stronę :d

Krótko i na temat : wybudził mnie wredny budzik ...wczoraj nie odkurzałam , bo dziś przychodzi fryzjerka Jadziną głowę do jako takiego stanu doprowadzać ...właściwie to ,  co na tej głowie jeszcze jest , więc nie było sensu biegać z odkurzaczem . Zrobię to dziś , chociaż po śniadaniu mam należny mi wolny dzień ...nie uschnę ani korona mi z głowy nie spadnie . Może później wyskoczę sobie na miasto , ale to się jeszcze zobaczy . Jutro wieczorem przywitam zmienniczkę ...cudowną kobietę ...która już mi zapowiedziała , że będziemy wieczorem pałaszować polską , przepyszną kiełbasę ...Dobra dziewczyna ...nie tylko o mnie dba , ale przede wszystkim o PDP-ną , bo wiezie tego przeróżnego , polskiego dobra tutaj , że o hooooooooo....qwa mać ! Niech wiezie , niech gotuje , częstuje ...Jadzia na pewno ucieszy się bardzo i wszystkie psiapsiółki ( jeszcze żyjące ) obdzwoni i powiadomi , że ta B.nr1 o niebo lepsza od tej B.nr2 , bo nie dość , że ta z numerem 2. storczyka na pożegnanie nie kupiła ...z pustą ręką przyjechała i o ile przyjedzie jeszcze raz to też ręka będzie pusta ....wyciągnięta po ichnie ojrasy tylko ...No takie paskudne babsko już ze mnie i nic na to nie poradzę ....ni sosny : ani kiełbas , ani barszczyków , boczków wędzonych i świeżych ...że o świeżej , kiszonej kapuście we wiadereczku to nawet nie wspomnę ...żmija , sucz i wredna małpa ze mnie ...ale już taką zostanę i nawet dobrze mi z tym :haha:

Miłej , spokojnej soboty :cmok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry na dzień Milusińscy :cześć2:

Ruch w interesie jak czytam trwa i dobrze bo może przeciągi będą, bo po chwilowej uldze znów nadciąga "afrykańska przygoda" :mur:. Nie ma to tamto, tylko trza na klimę do chałupy zbierać, żarty się skończyły... albo futro z norek na cyrkulator powietrza wymienić :haha:

Miluśkiego dzionka Milusińscy i nie grymaście, że Was Pdp chłodnym spojrzeniem obrzuciła. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awe59 napisał:

@Baśka powtarzająca się  ale mi smaku narobiłaś.....:szydera: no gdzie na świecie znajdziesz dobrą, polską kiełbasę ?

Ja też miałam taką zmienniczkę co przywoziła wszelkie, polskie dobra do jedzenia ale pdp nie smakowało  :szydera:

Naszej będzie smakować ...żarta jest :haha:

Mnie czeka opierdol solidny za popsucie szteli ( raju ???!!! ) tym , że nie myłam wodą ze środkiem myjącym doopska PDP raz dziennie z rana , tylko za każdą zmianą pieluchy i teraz bidulce też będzie wypadało tak robić ...a było tak fajnie ...szast prast chusteczką nawilżającą , czy ręcznikiem papierowym ...Drugi opierdol mnie czeka , że zgłaszałam wszelkie zmiany na ciele PDP , bo po kiego grzyba ?! Nooo...ale nr.1 to wszystko wyprostuje , naprawi  i wróci tak jak było .Bo w sumie !ma rację ...co mnie powinno obchodzić , że PDP ma ranki na doopsku ( po szpitalu ...kwiecień ? ) i doprowadzenie w/w do stanu zdrowotności ....co mnie powinno obchodzić , że stopy ( zaawansowana cukrzyca ! ) po ściągnięciu skarpet uciskowych są białe jak kreda i ...wiele jeszcze takich innych ...Przyznaję się bez bicia : spier.....łam sztelę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Naszej będzie smakować ...żarta jest :haha:

Mnie czeka opierdol solidny za popsucie szteli ( A widzis  ...Przyznaję się bez bicia : spier.....łam sztelę :haha:

A widzis... przynajmniej jesteś świadomą opiekunką, także jeszcze "przywitanie" z kierowniczką szteli, opierdol i do domu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...