Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Nie śmiałabym :haha: Negocjacje przebiegły szybko i pomyślnie, więc czasu nie stało na informację :haha: Lapka wrzuciłam do kufra, kluczyki w stacyjkę i w drogę :oklaski:

Negocjacje przebiegły szybko , czy zwyczajnie , po ludzku ...nakazano Ci ....paszłaaa won ! xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry na dzień dzisiejszy Milusińscy... prawie w samo południe. :cześć2:

Błogostan urlopowy trwa w sprzyjających okolicznościach natury, te dwadzieścia parę stopni Celsjusza jest cudne w blokowisku, ale jak sobie przypomnę o prognozach na nadchodzący tydzień, to... już mam mroczki przed oczami O.o

Przyjemnego lata i niech nic Wam nie lata, a moc będzie z Wami. :całus:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2: Trzeba sobie powiedzieć, że to ostatnia niedziela... w domu :smutek::smutek::smutek: Ja znowu przebazowana, znowu z walizką pod nogami wróciłam z 28-go zjazdu rodu ... Nie było nas dużo bo trochę więcej niż 50 osób, ale zabawa super a i ogromny żal rozstawać się żeby spotkać się znów za rok. Mogę sobie pogratulować bo pierwszy raz tak się spakowałam, że tylko o jedną bluzkę miałam za dużo :d Ciekawa jestem czy uda mi się takie pakowanie do De O.o bo już za tydzień dobiję do tych co na wyjeździe :( Na razie miłego  dalszego ciągu dzionka pt. niedziela i oczywiście buziaki :cmok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Witam :cześć2: Trzeba sobie powiedzieć, że to ostatnia niedziela... w domu :smutek::smutek::smutek: Ja znowu przebazowana, znowu z walizką pod nogami wróciłam z 28-go zjazdu rodu ... Nie było nas dużo bo trochę więcej niż 50 osób, ale zabawa super a i ogromny żal rozstawać się żeby spotkać się znów za rok. Mogę sobie pogratulować bo pierwszy raz tak się spakowałam, że tylko o jedną bluzkę miałam za dużo :d Ciekawa jestem czy uda mi się takie pakowanie do De O.o bo już za tydzień dobiję do tych co na wyjeździe :( Na razie miłego  dalszego ciągu dzionka pt. niedziela i oczywiście buziaki :cmok:

Z tego co zrozumiałam Jaśnie Pani cudnie spędziła czas na łonie rodziny ? ...No to teraz kuźwa kofer pakuj i dalej jazda za służącą  ewentualnie damę do towarzystwa popitalać ....nie ma lekko :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z tego co zrozumiałam Jaśnie Pani cudnie spędziła czas na łonie rodziny ? ...No to teraz kuźwa kofer pakuj i dalej jazda za służącą  ewentualnie damę do towarzystwa popitalać ....nie ma lekko :haha:

Dobrze zrozumiałaś :haha:Ród niestety o różnym stanie zapomnienia swojej dawnej świetności.., moja gałąź to jakby już krew mniej błękitna i ze szlachty zaściankowej.., więc za służącą mogę spokojnie zapitalać xd

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NNNdanuta napisał:

Dobrze zrozumiałaś :haha:Ród niestety o różnym stanie zapomnienia swojej dawnej świetności.., moja gałąź to jakby już krew mniej błękitna i ze szlachty zaściankowej.., więc za służącą mogę spokojnie zapitalać xd

O ...od razu lepiej :haha:

Żarty na bok . Dziś moją Jadzię znów wzięło na wspomnienia o świetności i o takich innych mało co a " von " . Jej pra prababka na portrecie ( ur. 1800 zm. 1900 ...równiutką stówę żyła ) była z hrabiowskiego rodu i  " co by teraz powiedziała na to , że jej pra prawnuczka sama nie potrafi sobie pupy podetrzeć ?! " ....Popatrzyłam na nią i ani mi było na współczucie , tylko powiedziałam " oj ...gdybyś czuła , że robisz to dałabyś radę podetrzeć " :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwialo zgroza, jak obejrzalam dokladnie prognoze pogody na nadchodzacy tydzien,:płacz:

Uknulam niecny plan: nie ruszam sie z domu!

Zapasy jedzenia sa, nigdzie nie wylaze.

Na taras tyle, zeby zapalic.

Cos sie porobilo, ze nie lubie juz upalu, wprost przeciwnie do pop ,ktora od wczesnej wiosny grzeje sie w sloncu, jak zmija.....

Godzinami.

 

Nie czuje tego upalu, czy jak?!

Babka wsciekla,ze nie siedze z nia na tarasie.

Nie ma mowy!

Upal znosze na plazy,w miescie chowam sie w chlodek.

Podejrzewam,ze od jutra to i chlodku nie bedzie,

Juz proponowalam pop ,wymontujmy wanne i postawmy w ogrodzie:d

I tak w listopadzie bedzie przebudowa lazienki i wywala wanne.:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wam

Jaj miło od 3 godzin być na urlopie.

Sprawy które miałem zrobić dziś rano,

zrobiłem wczoraj popołudniu, 

więc do południa leżę pewną częścia ciała do góry.

Potem tylko zakupy, zrobienie szaszłyków i karczku na wyjazd

a we wtorek wypad.

Głośnik bluetooth, gra cicho ulubione melodie,

tylko ten dzięcioł trochę nad ranem przeszkadza, 

ale wstajesz o świcie o czwartej rano wychodzisz z samochodu idziesz na brzeg,

a tam: tu małża po dnie, tam małża się pręży, a między nimi jakiś rak czatuje na zdobycz,

przeciągasz się w blasku porannego słońca, aż żal odejść od brzegu,

ale trzeba nastawić wodę na kawę bo nigdy i nigdzie kawa nie smakuje tak jak o świcie nad wodą,

żaden ziemniak nie smakuje tak jak ten spalony - wyjęty na drugi dzień z popiołu.

Wy macie swoje odliczanki, a ja stoję o świcie w lesie i też odliczam - jeszcze 4-3-2 dni.

i chętnie tego wkur...jacego dzięcioła bym zabrał żeby mnie budził rano w domu zamiast dzwonek w telefonie.

Szum drzew, powiew wiatru, niebo pełne gwiazd - i ja sam w lesie.

Po za chwilami z Moją - to są chwile na które czekam cały rok.

Miłego Dnia

 

 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2101043987_dziedobryponiedziek.jpg.1046a3d5328ee89fb4c32af628a2f31a.jpg ...no, przynajmniej ja tak mam :haha: Ale rozruszam się, jak tylko zabiorę się za pielenie przecudnej urody chwastów :haha: Jednak, zanim rozpocznę ulubioną czynność, poczytam zaległości, zjem śniadanko, dosiorbię kawunię do końca i ponudzę się przed telewizorem :szydera: I tym optymistycznym akcentem witam się z wami i miłego dnia życzę :oklaski: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darekr napisał:

Dzień Dobry Wam

Jaj miło od 3 godzin być na urlopie.

Sprawy które miałem zrobić dziś rano,

zrobiłem wczoraj popołudniu, 

więc do południa leżę pewną częścia ciała do góry.

Potem tylko zakupy, zrobienie szaszłyków i karczku na wyjazd

a we wtorek wypad.

Głośnik bluetooth, gra cicho ulubione melodie,

tylko ten dzięcioł trochę nad ranem przeszkadza, 

ale wstajesz o świcie o czwartej rano wychodzisz z samochodu idziesz na brzeg,

a tam: tu małża po dnie, tam małża się pręży, a między nimi jakiś rak czatuje na zdobycz,

przeciągasz się w blasku porannego słońca, aż żal odejść od brzegu,

ale trzeba nastawić wodę na kawę bo nigdy i nigdzie kawa nie smakuje tak jak o świcie nad wodą,

żaden ziemniak nie smakuje tak jak ten spalony - wyjęty na drugi dzień z popiołu.

Wy macie swoje odliczanki, a ja stoję o świcie w lesie i też odliczam - jeszcze 4-3-2 dni.

i chętnie tego wkur...jacego dzięcioła bym zabrał żeby mnie budził rano w domu zamiast dzwonek w telefonie.

Szum drzew, powiew wiatru, niebo pełne gwiazd - i ja sam w lesie.

Po za chwilami z Moją - to są chwile na które czekam cały rok.

Miłego Dnia

 

 

 

Pięknie napisane...

Tu gdzie teraz jestem chętnie spędziłabym urlop choć nie ma jeziorka. A tak to mi tylko czas wolny pozwala na łażenie po górach.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :oklaski:

Prognozy meteo powodują u mnie ból głowy ale się tym nie przejmuję bo coraz bliżej do zjazdu  :oklaski:

Zgłosiłam rodzinie potrzebę posiadania wentylatora . Maja kupić....tylko kiedy ? Jak miną upały  :szydera:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zapasy jedzenia się kończą i będę musiała jechać na zakupy....chyba dam listę synowej, niech ona jedzie.

Miłego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darekr  Cyt. " szum drzew ,powiew wiatru , niebo pełne gwiazd - i ja sam w lesie "

Coś Ty Daruś ...gdzie tam sam . Zawsze jakaś menda się znajdzie co to jagody , czy tam inne poziomki będzie zbierać ...i zakłóci Ci ciszę . O paniach - grzybiarkach ze stołeczkiem i butelką wody do przemycia się to nawet nie wspomnę ....aleee...w razie pilnej  potrzeby będziesz miał na podorędziu . One tak raczej na skraju lasu ....przy szosie se siedzą :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

U mnie dzisiaj "wielki dzień" wreszcie piec węglowy na gazowy będę miała wymieniony .Już się nie mogę doczekać kiedy kurek z gazem sobie odkręcę .Gorzej sprawa wygląda jeżeli chodzi o płatności za ten gaz w tym temacie moja radość jest niewspółmiernie mniejsza :haha:

Udanego ,słonecznego dnia wszystkim życzę :):)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Dzień dobry :)

U mnie dzisiaj "wielki dzień" wreszcie piec węglowy na gazowy będę miała wymieniony .Już się nie mogę doczekać kiedy kurek z gazem sobie odkręcę .Gorzej sprawa wygląda jeżeli chodzi o płatności za ten gaz w tym temacie moja radość jest niewspółmiernie mniejsza :haha:

Udanego ,słonecznego dnia wszystkim życzę :):)

Węgiel też kosztuje. A wygoda z gazem większa. Teraz nie ma siarczystych mrozów więc tego gazu się mniej zużywa. Ja dogrzewam kominkiem jak jest zimno a piec mam ustawiony na 20,5 stopni. Rachunki są do przełknięcia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.06.2019 at 16:50, Barbara48 napisał:

Pytam bo u mnie oby dwie babcie najpierw zjadają mieso i ziemniaki czy tam coś innego, a na koniec surówka. 

Dla mnie to dziwne, bo ja jednocześnie jem wszystkiego po trochu.

Często spotkałam się w lokalach podawana jest surówka,a potem np frytki ze schabowym.Kelner podał surówkę wszyscy jedzą więc ja też,potem był schabowy z frytkami i myślałam że się udławię

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2:Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że niewątpliwie skończy się epoka lodowcowa i lody zostaną nie tylko przełamane, ale i rozpuszczone do ostatniej kropli wody, która ma temperaturę poniżej zera :o Staram się o tym nie myśleć co w tej aurze się dzieje.., zresztą się nie da bo mózg się lasuje xd Damy radę oczywiście, bo kto jak nie my??? Byle do przodu ... Miłego poniedziałku, ja w głowie już pakuję walizkę... małą... bo dużą znielubiłam i się obraziłam na nią :haha:Łaszki ze sobą biorę cieniutkie to i gabarytów nie potrzebuję ... Buziaki wsiem :cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malina 1 napisał:

Często spotkałam się w lokalach podawana jest surówka,a potem np frytki ze schabowym.Kelner podał surówkę wszyscy jedzą więc ja też,potem był schabowy z frytkami i myślałam że się udławię

Zawsze jak jadłam w lokalu w De jako pierwsza podawana była surówka ... na resztę się czekało i to dość długo konsumując tą surówkę xd Na początku mnie to niezmiernie dziwiło, ale później się przyzwyczaiłam )))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...