Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Baśka powtarzająca się, a jesteś Jadzi niezbędnie potrzebna? Nie możesz pauzować, gdy ona czyta lub telefonuje?

 

Mój pdp dziś przed kolacją stwierdził, że ma za duży brzuch i musi mniej jeść.

Ok, ja go nie karmię, tylko gotuję. Je samodzielnie, więc sam decyduje-ile.

Wziął pół kromki chleba, że dziś tylko tyle, na to tyle masła, ze na dwie całe kromki lekko by starczyło...

Zjadł...sięga po drugą  kromkę- za bardzo mu smakuje, żeby tylko tyle zjeść.

Powiedziałam, że wszystkie ciastka i czekolady biorę do siebie na górę, żeby go nie kusiło. Bo to nie porcje obiadowe, czy kolacja za duża, tylko jego podjadanie.

Stwierdził, ze w takim razie więcej będzie się ruszał, a słodycze mogę zostawić.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Magdzie napisał:

Podoba mi się u Niemców czasem to, że jedni przywiązują olbrzymią uwagę do godzin posiłku, i nie ma zmiłuj, wiem wtedy na czym stoję :oklaski:(zawsze nogami na ziemi))) 

To jest aktorka jak się patrzy . Schodzę na dół , jak tylko usłyszy , że urzęduję w kuchni to ...zaczyna chrapać . W końcu zasypia naprawdę i śpi do 9 - 9.30 ! Zanim oporządzę ją ...ona się ugada jaką ciężką , bezsenną noc miała , ponarzeka na bóle , świądy i te na podób ...i już 10-ta , czasem nawet pół godziny później . Co tam będę wam godziny wyliczała . Liczy się to , że nigdy nie jest regularnie . Od jutra będzie inaczej , nie będzie litości , że śpi , tylko rolety poodsłaniam ( hałasować będę ! ) i nie będzie zmiłuj . Co mi po tym , że w tym czasie bezczynnie siedzę ...przecież mogę posiedzieć jak już się obrobię a pauza nie będzie rozpoczynała się później niż 13.30-14 . Przy niej nic nie można zaplanować . Niech spróbuje kończyć prasówkę albo krzyżówkę rozwiązywać przed pauzą i znów mi powie " tylko dokończę ! " to pójdę na górę , przebiorę się do wyjścia i zejdę do niej , powiem , że wychodzę a ona jak chce to niech sobie  siedzi . Mam nadzieję , że to pomoże , bo pampers na pewno do wymiany będzie i może ją tym nastraszę . Nie pomoże to trudno , wróci Hela i jej powiem , że do końca kontraktu i adieu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek strasznie narzeka, coś jak Jadzia @Baśka powtarzająca się, tylko oko otworzy i słyszę już jakie to wszystko do doopy, jak źle spał, albo wcale, a że go lupie i takie tam. Przy stole często udaje, że jest tak senny, że śpi, a jak nie śpi to zaś narzeka. Wzięłam się na sposób i teraz ja mówię jego słowa :dudaje że prawie z krzesła spadam, bo taka senna jestem, śmieje się, dobrze wie że ciągne z niego lacha. Ostatnio mi powiedział, wiesz co? my oboje rozumiemy się bez słów.

Zdaje sobie sprawę, że jest w tym wieku, że ma prawo się czuć źle, ale bez przesady wszystko ma swoje granice. Nie muszę wysluchiwac tego samego po 20razy dziennie. No ale to taki "typ". Rodzina jego często mówi, że powinien przestać tak stekac, powinien się cieszyć, że jest jeszcze sprawny, i głowa dobrze funkcjonuje, no ale... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Magdzie napisał:

Chyba coś nie tak ze mną, poważne tematy w moim wykonaniu i to jeszcze w sobotę wieczór :szydera:, starzeje się 

Nie ma naszego @Darekr i dlatego nam na łeb wali . Nadzieja w ukazanej na ściance @Janeczka1963 może ozdrowiejemy  :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Poezja to temat bezpieczny ...

choć niekoniecznie branżowy ...

przynajmniej nikt nam nie pieprzy ...

że mamy niezdrowe głowy ....:haha:

Nie obchodzą mnie czcze gadki

I zgorszone miny na tematy głupie

Chcesz sie rozweselić

Pogadaj o dupie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza i po imprezie.Tak niezorganizowanej to dawno nie widziałam.:(Raz ,że się wszystko odbywało na powietrzu a zimno było w ch....ok.15 stopni i wiatrzysko okropne:( Dwa, gości razem ponad 80 osób.Obsługa młoda i kompletnie nie radząca sobie.Dośc powiedzieć ,że spęd były wyznaczony na 14.30 a jeśc dali po 19ej.....Trzeba było widziec jak się towarzystwo rzuciło w kolejkę,ha ha ha  Osobny rozdział to Toy Toy,w którym PDP się nie miała jak obrócić.....Masakra:(.Zjadłyśmy i Kulka  zarządziła odwrót bo już była lodowata jak sopel,ja też.Jak nie dostaniemy kataru obie to będzie cud nad cudy.

Przybył też kuzynek mojej kumpeli zza płota.Pyta mnie -nie nudzisz się?A ja na to-przecież ja jestem w pracy!!!Mina...bezcenna,ha ha ha

Ogólnie było sympatycznie ,ale za zimno, kurna:( Aaaaaa,grał zespół..4 oldboyów ,tak kole 70tki.Śpiewali po angielsku...znaczy zdawało się im chyba ,bo to był jakiś niemiecki angielski:(Beznadzieja.Więcej piwko żłopali jak śpiewali.Leciało z odtwarzacza raczej:)

Summa summarum padnięta jestem:(Idę lulać.Do juterka:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eugenia1 Kawusia artystyczna ,aż szkoda psuć:)

Dzień dobry się z Wami rannymi ptaszkami:)Słonko mię zbudziło,gdyż padły mi rolety i miałam odsłonięte okno:( Niedobrze ,bo się pokój nagrzeje w ciągu dnia:( Goście jadą po śniadaniu:)Żadne już się najazdowe imprezy nie szykują do końca mego turnusu,uff uff:)

Dziś pięknie i ciepło:)

Niedzielnej spokojnośći:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1679374104_dziedobrykamstwo.jpg.567b421b480ea2b364af74348df3932e.jpg w niedzielny poranek :haha: A kłamać nie lubię :haha: Ale nie będę ściemniać, że jestem wyspana i radosna, niczym szczygiełek :haha: Za to mogę powiedzieć, że radocha przyjdzie niedługo...wolna niedziela i wolny poniedziałek przede mną :oklaski: A plany mam, że ho, ho, ho :szydera: Najpierw więc polecę zwizytować pobliski Flohmarkt, potem odwiedzę koleżankę naszą forumową @lucyna.beata i załapię się na obiad :oklaski: Ale podwieczorek wciągniemy na mieście i będzie baaaardzo kaloryczny :oklaski: I już mi się humor poprawił :szydera: A jutro uruchomię autko i....drżyjcie narody :szydera: Coś zwiedzimy :szydera: Ale co to będzie, to jeszcze nie wiem...trzeba plany skrystalizować :szydera: No...to się wygadałam...a teraz trzeba zaległości odrobić i poczytać klepanka wczorajsze :szydera: Zatem...pozostaje mi, po osobistych wynurzeniach, życzyć wam cudnego dnia, zgodnie z potrzebami i marzeniami :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ....

Słońce daj po oczach , ale jeszcze jest  chłodno . Jadzia chrapie ...szerściuch na ogrody wypuszczony . To by było tak w skrócie .

Kawa pachnie , cugasek zaraz będzie jarany ...trzeci z kolei . Chce się żyć :haha:

Miłej , spokojnej niedzieli :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...