Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Opiekunkowo :)!

Niestety, przywoływanie mi nie działa, więc jeszcze raz wrzucę zdjęcie, może ono przywołaja zainteresowane osoby ;). Roślina na nich to Akelei czyli orlik. Te różowe to też był orlik, są jeszcze niebieskie, ale już sobie i Wam darowałam :).

 

 

 

IMG_20190524_144835_HDR.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao, chyba masz specjalne względy, bo przywoływanie mi zaskoczyło ;).

Czytałam, że masz problem ze zmniejszaniem zdjęć. Jako osoba technicznie ułomna, pozwolę sobie polecić aplikację Zmniejsz zdjęcie (kwadrat z niebieską ramką i taką samą strzałką w prawym górnym rogu ;)). Trzeba wejść do sklepu Play, wpisać tę nazwę i aplikację zainstalować w telefonie. 

Zmniejszanie zdjęć z Zmniejsz zdjęcie jest dziecinnie proste, służę radami, jeśli ktoś dalej nie będzie sobie radził :).

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aniao napisał:

@salazar dziękuję. Jedno udało mi się z laptopa wstawić, potem popróbuję. Teraz trza się za obiad brać. Miłego dnia.

Aniu, jeśli masz zdjęcia w telefonie, to dzięki tej aplikacji nie musisz ich przerzucać na laptop, zmniejszasz i od razu wrzucasz na forum, super sprawa!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Orlików  miliony  odmian. Co ważne,  żeby  utrzymać ich odmianowosc,  nie  wolno  sadzic  blisko  siebie,  bo się  pscółki wezmą  za robotę  i wymieszają. Tak  samo  z paprykami  jest..

Moje  orliki  biedne  w tym sezonie. A w ogóle  cały  ogródek..

Zdjęć nie mogę wrzucić...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aniao napisał:

@salazar zainstalowałam, zmniejszyłam, ale i tak są za duże. Nie umiem wysłać bezpośrednio z aplikacji. Muszę zmniejszyć, zapisać i wtedy z forum "dodaj pliki", ale i tak nie idzie.

Aniu, tam jest kilka opcji do wyboru, możesz zmniejszyc o 25, 50, 50 lub 75procent, mnie wystarcza 25. Potem klikam na Zmień oryginalne zdjęcie, wychodzę z aplikacji, a zdjęcie w zmniejszonym rozmiarze mam w galerii i stamtąd je wstawiam. Jeśli nie zmienisz zdjęcia oryginalnego, to w galerii masz to samo zdjęcie w dwóch rozmiarach i jeśli nie wybierzesz właściwego, to znowu nie wejdzie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aniao napisał:

Jak się przesyła sobie zdjęcie??????

Normalnie . Wpisujesz swoje imię i nazwisko ...imiona rodziców i nazwisko rodowe matki . Klikasz w " zdjęcie ślij " ....sruuu...i już masz na swoim koncie na fb .

A ...nawet na odwrocie możesz dedykację napisać " na wieczną pamiątkę " , czy coś w tym stylu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aniao napisał:

Jak się przesyła sobie zdjęcie??????

Jak każdemu innemu. Wyszukujesz osobę i tą osobą jesteś ty sama. Ja sobie często sama coś wysyłam, jakieś linki, jakieś informacje czy wzory albo zdjęcia. Taki notes podręczny mam. A zdjęcia automatycznie są zmniejszane. 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao Ale, że tak sama? Własnymi rękoma? No powiem Ci, że cudna ta chusta. Przecudna. Ja popełniłam w ostatnim czasie takie mini pledzik :d , co to ma być do zdobycznego fotela bujanego, na mój taras. Przeznaczony jest dla mojej mamusi:serce: Dopiero skonczony, więc jeszcze nie wyprany i nie wyprasowany :d .

pled.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dodzisława napisał:

@aniao Ale, że tak sama? Własnymi rękoma? No powiem Ci, że cudna ta chusta. Przecudna. Ja popełniłam w ostatnim czasie takie mini pledzik :d , co to ma być do zdobycznego fotela bujanego, na mój taras. Przeznaczony jest dla mojej mamusi:serce: Dopiero skonczony, więc jeszcze nie wyprany i nie wyprasowany :d .

pled.jpg

 

Dodziu miła, nigdy bym nie przypuszczała, że takie ukryte talenta w Tobie drzemią, kto by pomyślał ;)!

Bardzo gustowny pledzik :).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Te talenta to wcale nie są ukryte :d . Swego czasu sztrykowałam bardzo duzo i bardzo pięknie. Przede wszystkim swetry, ale i sukienek parę popełniłam, oraz płaszcz :d . Teraz druty zamieniłam na szpadel, grabie i takie tam........ Pledzik powstał, albowiem włóczkę miałam i to sporo, więc sobie pomyslałam, a co się bedzie marnowała :d .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodzisława napisał:

@salazar Te talenta to wcale nie są ukryte :d . Swego czasu sztrykowałam bardzo duzo i bardzo pięknie. Przede wszystkim swetry, ale i sukienek parę popełniłam, oraz płaszcz :d . Teraz druty zamieniłam na szpadel, grabie i takie tam........ Pledzik powstał, albowiem włóczkę miałam i to sporo, więc sobie pomyslałam, a co się bedzie marnowała :d .

Przede mną były ukryte, choć przypominam sobie, że kiedyś, z wrodzoną sobie skromnością, o popełnionych w młodości rzeczach, wspominałaś byłaś :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BabaJagusia napisał:

@aniao mam pytanie:mam taki duży,okrągły obrus zrobiony przez moją Mamcię i jak go nakrochmalić i rozciągnąć.Na dobitkę jest okrągły i sflaczały.Nawet nie wiem czy są jakieś preparaty do krochmalenia.Podpowiedz coś:)

Jest krochmal w płynie w niebieskiej butelce "Ługa" rozrób dwa razy większe stężenie niż podają. Blokuję się serwety upijając szpilkami lub wykałaczkami do styropianu. Ale duży obrus i już używany wykrochmal i powieś rozprostowując brzegi. Przy prasowaniu poprawisz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...