Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@alina0610 chcesz błyszczeć w niemieckiej kuchni?! :szok::szydera:.. Nie obraź się za te emotki! 

Otworzyłam szybkowar po 30 minutach-choć miałam gotować tylko 20! Wołowina twarda jak podeszwa! Dopiero teraz dowalił am warzywa na kolejne 30 min. 

Oczywiście wywar z wołowiny mętny jest jak szlag. Rosół.... hi, hi, hi. No dobra- nie moje małpy, nie moje zoo:tak2:

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niedobra kobieta . Dobra kobieta po 10-ciu latach sama by se poszszłaaaa ! Mało to masz popitalających na wolnym wybiegu kobitek ....choćby na naszym forum ?! Panienki ...rozwódki ....a wdówki kuźwa , że nic ,tylko palce lizać ! ...Dareczku ...wiesz ...jakby tamtego no to niech tam . Do tych ostatnich wymienionych należę . To nic , że nadgryziona zębem czasu , że ciutkę pomarszczona , ale słodka , niczym jabłuszko ...jakieś :szydera:

Dobrze, że nie jak rodzynka . Ja niby zajęta, ale czasem mam ochotę puścić chłopa wolno , ale może lepy nie kusić losu ?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beatrix+ napisał:

Ło sielpiańsko! Witojcies po tej stronie Odry!

Po 13.h.jazdy wykiprowano mnie pod domem leżaczka. Uff...kolano bolało,  że łooo! Chyba podgryzłabym tętnice kierowcy,  gdybym musiała jeszcze jechać dalej. Nie wiem czemu mały bus wypchany po lusterka. 

Raniusio dostałam kawę do wyrka...och! Życzę Wam takiej zmienniczki. Sztela spokojna,  zapas kordonków jest .

Buziole dla wsiech!

Jak ci tam z tym leżaczkiem.?Pisz ,jak dojdziesz do żywych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

Tak Basieńko, przewróciłam gałami i sruuu. Gotuję:haha:!

U mnie w domu gotowanie rosołu trwa cały dzień. Są trzy gatunki wołowiny, kurak zagrodowy, pełno jarzyn, koperek, pieczona cebula. I jest cycuś. 

Tu pewnie jest wersja oszczędnościowa.I tak nie dla mnie. 

 

 

U mnie cały dzien to nie ale 3 godziny minimum.

Nawet szefin się dziwiła że rosół wstawiam przed śniadaniem :haha:.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zasypana śniegiem,:cmok: pada śnieg u mnie i to jaki:szok: komediowa pogoda,:oklaski: a ja prasuję sukieneczki letnie,jakiś odwrotowiec jestem:szydera:  bo po ostatnich wojażach tak wszystko spakowalam ,że wyglądało jak psu z gardła wyciągnięte, także porządkuję i połowa pójdzie weg, 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo ludzi gotuje w szybkowarach i bardzo chwalą,ja osobiscie nie gotowałam , bo nawet nie mam szybkowara na indukcję,a te poprzednie na normalne kuchenki -poodawałam ,,a rosół też gotuję długo :szok: dobrze ,że  @BabaJagusia ma wołowinę i warzywa , zawsze coś na ząb wrzuci, a jak wołowina będzie dalej twarda to zmielić potem i pierożków narobić:szydera: ale jestem mądra i do roboty wciągam:przekleństwa: :hura:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blondi napisał:

Witam zasypana śniegiem,:cmok: pada śnieg u mnie i to jaki:szok: komediowa pogoda,:oklaski: a ja prasuję sukieneczki letnie,jakiś odwrotowiec jestem:szydera:  bo po ostatnich wojażach tak wszystko spakowalam ,że wyglądało jak psu z gardła wyciągnięte, także porządkuję i połowa pójdzie weg, 

Przy okazji weź kożuch przejdź żelazkiem, albo chociaż kołnierz wytrzep, wszak pogoda zmienna jak słyszę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! Rosół a właściwie ja nazwałbym to jarzynową na wołowinie z grubymi kluchami. 

Jak zwał-tak zwał ale: to się zrobiło klarowne i widocznie smakowało a nawet bardzo. Pdp. wrąbał jak chłop od pługa. Sprawdziłam w necie co to za kawałek wołu i:  plaster goleni z kością szpikową. Posypałam natką pietrusi a to powinno się sypać pociętym lauchem. I tak sama sobie przybiłam piątkę:oklaski:

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi wołowinę pdp. zjadł - oczywiście kawalątko-z czerwoną kapustą i dobił deserkiem. Jestem w szoku!

Od wczoraj zjada b. dużo. Klepię, że musi dużo jeść bo potrzebuje siły. I przypomniał mi się mój Tato, który też tego słuchał. Jakoś moi pdp. chcą jeszcze mieć tą siłę. Ciekawe po co. Już wiem:dzięki temu będzie praca:tak2:. Tylko czy rodzina to zdzierży?! 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Afryka napisał:

Przy okazji weź kożuch przejdź żelazkiem, albo chociaż kołnierz wytrzep, wszak pogoda zmienna jak słyszę :haha:

Nie mam kożucha:( żadnych futer nie będe prasować, już kiecek mam powyżej uszu:przekleństwa: teraz widzę co mam, zapomniałam o połowie ,ale ze mnie chomik szafowy, potem się dziwić ,że ciągle mi miejsca mało, w Pl mam hangary szafy ,ale tutaj nie chcę takich gigantów, Ale przestało padać i już z kawą wylądowałam na tarasie i oczywiscie z :papieros:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BabaJagusia napisał:

@Blondi wołowinę pdp. zjadł - oczywiście kawalątko-z czerwoną kapustą i dobił deserkiem. Jestem w szoku!

Od wczoraj zjada b. dużo. Klepię, że musi dużo jeść bo potrzebuje siły. I przypomniał mi się mój Tato, który też tego słuchał. Jakoś moi pdp. chcą jeszcze mieć tą siłę. Ciekawe po co. Już wiem:dzięki temu będzie praca:tak2:. Tylko czy rodzina to zdzierży?! 

Ta wołowina ugotowana jest bardzo dobra,smaczne to mięsko,nie dziwię się,że smakowała,może pierwszy raz jadł taką wołowinę, dobra kucharka to i dobre jadło, :zwyciezca:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sayonara 52 napisał:

Dziewczyny z Pomorza, powiedzcie,brac?

Brać.Miejsca wiele nie zajmie a jeszcze się może przydac ,zwłaszcza na spacery po plaży.Byłam dziś ,pizga niemożebnie.Bez czapki durna, byłam:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BabaJagusia napisał:

@alina0610 chcesz błyszczeć w niemieckiej kuchni?!

Myslalam,ze zablysne :322_star:!Nie jestem jednak gwiazda:( 

Nie mam sie czym tutaj wykazac! Jedynie pielegniarka mnie pochwalila ,ze dziadek zadbany . Po tu jestem :d.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alina0610 napisał:

Myslalam,ze zablysne :322_star:!Nie jestem jednak gwiazda:( 

Nie mam sie czym tutaj wykazac! Jedynie pielegniarka mnie pochwalila ,ze dziadek zadbany . Po tu jestem :d.

 

A to najważniejsze , PDP ma być zadbany i masz za to:zwyciezca: :cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Niedobra kobieta . Dobra kobieta po 10-ciu latach sama by se poszszłaaaa ! Mało to masz popitalających na wolnym wybiegu kobitek ....choćby na naszym forum ?! Panienki ...rozwódki ....a wdówki kuźwa , że nic ,tylko palce lizać ! ...Dareczku ...wiesz ...jakby tamtego no to niech tam . Do tych ostatnich wymienionych należę . To nic , że nadgryziona zębem czasu , że ciutkę pomarszczona , ale słodka , niczym jabłuszko ...jakieś :szydera:

Będę miał na uwadze :) ale wiesz, ja planuje ślub z kimś innym, tylko tak szybko ten czas leci, że przez te 11 lat nie mieliśmy kiedy ustalić terminu :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Teresadd napisał:

Overath koło Koloni .Deszcz ze śniegiem ,potem grad .Zimno i wiatr wieje.Siedze w chałupie.Czasami przeciśnie się słońce.

Na te rejony w maju nietypowa pogoda. Pracowałam tam przez 1,5 roku -Kolonia Wahner Heide. Blisko Overath. :)

Edytowane przez emma
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...