Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie mogę ...Od siedzenia boli go doopa i ...każe sobie stawiać przed fotelem rollator i co jakiś czas podnosi dupsko . On po wylewie ma niesprawną lewą stronę ...tzn. wstaje ...moment utrzyma się na nogach , ale tylko aby ..aby ....Próbuje z rollatorkiem parę kroczków ( uwielbiam jak liczy - on naliczy 7 ...a ja 3 :-) ) do przodu i cofa się na fotel ...Trzeba uważać , żeby dobrze usiadł ...a fotel w tym czasie postawiony na sztorc ....Fajni ludzie ...mili ..serdeczni ...aleee...naprawdę zastanawiam się , czy tutaj wrócę . Wyrosłam już z poświęcania się " z miłości " ....Chyba , że się coś zmieni na lepsze ...w co nie wierzę ...za bardzo .

No wlasnie....musisz się zastanowić i sama podjąć decyzję co dla Ciebie jest dobre.....fajna rodzina jest miłym dodatkiem ale chodzi o całokształt.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może chodzi o to że jak pójdzie za wcześnie spać to obudzi się w środku nocy ?

 

Elka tabsy podaje mu ...o właśnie teraz - słyszę w baby ...żeby spał dobrze . On czasem w nocy zawoła na siku , wtedy podaję ma " flaszkę " jak to oni nazywają ...bardzo długo śpi . Czasem już na siłę wybudzam go przed 10-tą . Staram się przeważnie przed 9-tą , ale nieraz jest kompletnie kaput ...W łazience ( oprócz 2 x w tygodniu duszowania ) spędza dużo czasu ...uciekam myślami w inny świat i " obrządek " robię rutynowo ...po kolei . Jak już następuje golenie ...bardzo dokładne to czuję ulgę , bo to końcówa toalety porannej ....Pauzy zaczynają mi się już : 11.30 ......12.....najpóźniej 13 ....więc jakby nie patrzył godziny do popołudniowe są super ....Dr po śniadaniu zawsze drzemie w fotelu ....jeśli nie śpi twardo to jak schodzę na cugasa to mu mówię , że idę na dół ,bo muszę mieć pewność , że nie będzie chciał w tym czasie do kibelka ....Siedzę na kanapie przy lapku ...roboty prawdziwej niewiele ...Elka , jeśli jest w domu to nie patrzy na mnie , tylko sama pomaga mu a ja mam sobie siedzieć ...Noo...tyle , że ona mrówisia jest to za często w domu jej nie ma :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie to wygląda....

Ważne żeby Tobie było dobrze. Ja w sumie teraz mam trzecie miejsce gdzie mi jest naprawdę dobrze, dwa poprzednie ze względu na wynagrodzenie musiałam odpuścić.

Jeśli się zastanawiasz czy wrócić to nie wracaj. Będziesz sobie w brodę pluła. Nowe miejsce to zawsze coś nowego, może będzie lepiej, może gorzej ale nie wejdziesz drugi raz w sytuacje które sprawiają dyskomfort. Nie wiem, ale jakby ktoś z rodziny dyktował co i kiedy mam robić a uważałabym to za bzdurne to by mnie to wk.....

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Jeśli się zastanawiasz czy wrócić to nie wracaj

Dokładnie:)Wątpliwości zawsze znaczą ,że to niby fajne miejsce wcale nie jest fajne.Trzeba chcieć wracać a nie musieć./wsensie tylko dlatego wracać ,żeby innej szteli nie szukać/

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta.....i Kasia ...macie rację , bo sama czuję , że coś mi tutaj doskwiera pomimo tej " fajności " . Może być też to , że ostatnio nigdzie miejsca nie zagrzewam , tylko skaczę z miejsca na miejsce i nawet mi się to podoba ? .....Niee...znam siebie trochę ...wygodnicka jestem i jak mi jest dobrze to nie szukam czego innego ...Widocznie tutaj to jeszcze nie jest " to " i już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria Jolanta napisał:

No to Baśka wie co ma robić a reszta śpi i tylko ja czuwam.

Popilnuję dla Was forum. :haha:

Nie jesteś sama...:oklaski: Właśnie wróciłam z grillowania przy orkanie...:szydera: Jutro zdjątko zamieszczę...ale komedia była...:tak2: Ale popilnować forum możesz...żeby nie odfrunęło....:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sama Daneczko ....ja też już czuwam ...Mirelle'ce dmuchanko trafiło się jakieś ....i to z siłą orkanu .No..no ..nooo...Niech odpocznie bidulka ( czyt. szczęściara ) to i ona do nas zawita ....

Dzień dobry ....

Niebo bez jednej chmurki . Ptaszyny jakieś zmęczone , bo nie świergolą ....musi "gryllowały " też do późnej nocy ...teraz padnięte ....na dzioby .....Dzisiaj mam święto duszowania PDP-go ....zaraz muszę wskoczyć na górkę ...hajzunga na 5 załączyć ...ma być cieplutko w łazience :haha:Kiedy zaczynałam tutaj pracę ....no tak z brzegu ...powiedzmy ....bardzo wk..denerwowało mnie to duszowanie . Tak ...jakieś 3  - 4 zabiegi ....do czasu , kiedy wbiłam sobie w ten mój zakuty łeb :" ciesz sie babo , że nie stresujesz się tym , czy aby będzie chciał się myć ...czy trzeba go prawie na siłę pod prysznice wciągać ...czy dzień dwa przed duszowaniem twój stres dosięgał zenitu  , bo PDP-ny boi się mokrej wody ! " ....Po takim praniu resztek ....czynnych jeszcze własnego mózgu doszłam do wniosku , że to raj jak PDP-ny sam dopomina się o dusz ...sam polewa się wodą ...sam stara się myć rodzinne klejnoty ( ja pomagam ...nie jestem taka wredna ...jeszcze ) a to , że zlana potem po takiej saunie jestem to pikuś ....łazienkę mam tylko dla siebie i woda przecież dla mnie nie jest za mokra ....Nooo...

Miłej , spokojnej niedzieli MRÓWECZKI :cmok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, erika napisał:

Witajcie opiekunkowo :love: :kawa:już wypita? Też zaliczony:cool:to wszystkim życzę. 

Kawa stygnie-nie lubię gorącej.Za to fajeczki zaliczone:)Idzie gorąc znów:( Na termometrze w cienistym miejscu mam tu już 26 stopni....Chcę do wody!!!!!!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Kawa stygnie-nie lubię gorącej.Za to fajeczki zaliczone:)Idzie gorąc znów:( Na termometrze w cienistym miejscu mam tu już 26 stopni....Chcę do wody!!!!!!

Idź Kasiula ...idź dziecinko ....chyba , że Kulka dopływ zakręciła ...A to już insza inszość :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

Kawa stygnie-nie lubię gorącej.Za to fajeczki zaliczone:)Idzie gorąc znów:( Na termometrze w cienistym miejscu mam tu już 26 stopni....Chcę do wody!!!!!!

Ja mam wodę naokoło, nawet na wodzie śpię, czyli w  :love:nawet często ogrzewanie włączone :szydera:Bo jest dużo wilgoci a rheuma się czai :(

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami.

 

I ja dołączam z kubkiem kawy.

 

A propos zmiany miejsca pracy, szukania czegoś nowego...

Mam podobnie. Pisałam o tym- dziadek spokojny, bez demencji i Al, ot "tylko" na wózku, ale dużo sam robi, nie grymasi przy jedzeniu, nie muszę przy nim siedzieć, warunki socjalne ok (jeden minus- jego pokój jest przechodni :/ ) Rodzina w porządku.....a jednak coraz częściej myślę o zmianie...

Wiem, że można gorzej trafić (a i lepiej też możliwe), ale duszę się już tu chyba....

 

 

Chłodnego dnia .

 

image.png.36724dc428cf654db0807b92ad0253cc.png

  • Lubię to 7
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Idź Kasiula ...idź dziecinko ....chyba , że Kulka dopływ zakręciła ...A to już insza inszość :haha:

Do morskiej  chce albo basenowej wody!!!Juz tu kilka razy napomknęłam ,że jest świetnie miejsce w ogrodzie na basen,he he   I nic:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...