Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MeryKy napisał:

Na wyjeździe nie można tak hop siup wypowiedzieć bo trzeba faktycznie czekać aż zmienniczka przyjedzie ale normalnie to idą na rękę. Przecież w przeciągu tych dwóch czy jednego tygodnia nie wyślą ponownie na zlecenie.

i tak i nie....wiesz ..zalezy jak sie opiekun z firma dogaduje ale generalnie skoro agencja moze opiekunowi podziekowac z dnia na dzien za...niedopelnienie obowiazkow itd...to i opiekun ma prawo wypowiedziec umowe jezeli agencja zatai prawde o zleceniu...o ten wlasnie zapis walczylam z firma....nie tylko agencje sa na prawie...opiekun ma rowniez swoje prawa a nie tylko obowiazki..ale generalnie...kwestia dogadania a nie zadan...tak mi sie wydaje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucyna.beata napisał:

celowo pisze grubo

wpadl mnie w rece news....otoz rodzina dostala informacje ze....dodatek swiateczny ma byc zaplacony przelewem na ...konto firmy .....a nie do reki opiekuna...

zatklao mnie....przypomnialy mi sie czasy kiedy za swiateczna premie musialam agencji fakture wystawiac i podatek oplacac...mnie to nie dotyczy bo w swieta nie bede w pracy....ciekawe dlaczego mnie np firma ie poinformowala .....ze w przyszlosci takowe zmiany beda wprowadzone...

wie ktos cos o takich innowacjach??

czy to kwestia ze ta kasa nie podlega opodatkowaniu??

czy to fakt ze w umoie jako pracowanikowi oddelegowanemu przysluguja tylko diety???

rzucam haslo

:szok::kopara: Nie żartuj.......>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

no nie jest mi do smiechu...serio....podejrzewamze wchodzi obowiazek opodatkowania albo ktos zadal o jedno pytanie za duzo

To nie to. W umowach "tej" firmy nie ma słowa o dodatku za święta. Jest to kwestia umowna. I w sumie sosna wie o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...dla firmy pieniądze >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Janeczka1963 napisał:

jak dobrze że ja nie palę, z drugiej strony, to źle, bo Ci co palą więcej przerw w pracy:szydera::dobrze:

To tylko teoretycznie.., bo robota musi być zrobiona, a ta przerwa drogo kosztuje. Ty ją masz za darmo :) bo przecież pali się kiedy można zapalić, a Ty możesz w tym czasie popijać herbatę :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@NNNdanuta kiedyś tak było, że ten co nie palił pracował, a Ci co palili stali obok, bo przecież mają przerwę na papierosa, widziałam taką scenkę jak rowy kopali:szydera:, jeden kopał a trzech stało obok bo palili:szydera:

Dzisiaj jest tak, ze pracodawcę może sobie nie życzyć palacza i jest po sprawie. :) Czyli nie paląc możesz wyżej zajść i więcej zarobić :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mirelka1965 napisał:

To nie to. W umowach "tej" firmy nie ma słowa o dodatku za święta. Jest to kwestia umowna. I w sumie sosna wie o co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...dla firmy pieniądze >:(

w umowie moja droga jest slowo DIETA i nic wiecej a to oznacza...sama wiesz.....tak czy siak sprawa nie jest taka prosta bo....rodzina ma w  umowie zapisane ze rozlicza sie z OPIEKUNEM do reki wniosek? musi byc albo nowa umowa albo aneks...tak czy siak jezeli  pojawily sie jakies nowosci w tej kwestii to podejrzewam ze bedzie dym bo jakos nie wyobrazam sobie ze firma wezmie na siebie obowiazek oplacenia podatu od kwwoty zwlaszcza z wlasnej kieszeni...czy to bedzie znama nam firma czy jakakolwiek inna

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeryKy napisał:

Na wyjeździe nie można tak hop siup wypowiedzieć bo trzeba faktycznie czekać aż zmienniczka przyjedzie ale normalnie to idą na rękę. Przecież w przeciągu tych dwóch czy jednego tygodnia nie wyślą ponownie na zlecenie.

Zawsze i wszędzie można wypowiedzieć umowę w terminach zawartych w podpisanej umowie! Jeżeli to jest okres np 14-dniowy wysyłamy rezygnację meilem (bo rozmowy telefonicznej mogą się wyprzeć). Ja zawsze to potwierdzałem listem poleconym z Niemiec - na wszelki wypadek! I wisi mi, czy znajdą zmiennika czy nie! Umowę można wypowiedzieć bez powodu, z winy ze strony agencji, nawet ze względów osobistych (np choroba członka rodziny w Polsce). Jakieś prawa musimy mieć!>:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kris napisał:

Zawsze i wszędzie można wypowiedzieć umowę w terminach zawartych w podpisanej umowie! Jeżeli to jest okres np 14-dniowy wysyłamy rezygnację meilem (bo rozmowy telefonicznej mogą się wyprzeć). Ja zawsze to potwierdzałem listem poleconym z Niemiec - na wszelki wypadek! I wisi mi, czy znajdą zmiennika czy nie! Umowę można wypowiedzieć bez powodu, z winy ze strony agencji, nawet ze względów osobistych (np choroba członka rodziny w Polsce). Jakieś prawa musimy mieć!>:(

:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lucyna.beata napisał:

a dodam ze wlasnie znajoma wyjechala z tej firmy na zlecenie i mimo faktu ze bedzie az do maja nie ma ani slowa w zalaczniku ze cokolwiek jej przysluguje na swieta...taki cwancig

Rok temu pracowałam w święta i też nie miałam żadnego zapisu w umowie. Ale pieniążki na konto dostałam razem z dodatkiem za święta. Umowę mam na rok więc nie wymienia wszystkich dodatków a kwoty za jakie pracuję mam na załącznikach do konkretnego zlecenia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Umowę mam na rok więc nie wymienia wszystkich dodatków a kwoty za jakie pracuję mam na załącznikach do konkretnego zlecenia

Nawet w umowie na rok powinien być zapis o ewentualnych premiach jaki możesz uzyskać. I tyle!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NNNdanuta napisał:

Dzisiaj jest tak, ze pracodawcę może sobie nie życzyć palacza i jest po sprawie. :) Czyli nie paląc możesz wyżej zajść i więcej zarobić :)

Dzisiaj jest tak: bezwzględnie nie może palić, bo od niego czuć papierosy i podopieczny się dusi!>:( Może palić tylko w wolnej chwili i na zewnątrz. Nie może palić, mimo że podopieczny pali w domu (pewnie żeby mu nie podbierał papierosów!). Jak jest ciężkie zlecenie i rodzina jest zdesperowana to może palić ile chce, kiedy chce i gdzie chce (aby tylko nie poparzył podopiecznego popiołem z papierosa!):p

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Rok temu pracowałam w święta i też nie miałam żadnego zapisu w umowie. Ale pieniążki na konto dostałam razem z dodatkiem za święta. Umowę mam na rok więc nie wymienia wszystkich dodatków a kwoty za jakie pracuję mam na załącznikach do konkretnego zlecenia.

a jezeli takiego zapisu na zalaczniku nie masz??? napisalam ze rodzina dostala od firmy zapis ze dodatkowe premie za swieta  ma przelewac na konto firmy a nie jak do tej pory do reki opiekuna 

zapisy na temat takiej kasy mialam zawsze ujete w umowie lub w zalacznikach 

Edytowane przez lucinda
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...