Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

@Anowik dlatego tak szybko nie rezygnuję

W chwili , kiedy po raz pierwszy raz napisałaś , że opiekujesz się małymi dziećmi byłam przerażona .I nie biegało mi o to , że nie potrafisz , czy takiem tam inne . Pisałaś na początku  Janka wielokrotnie , że twój niemiecki jest jaki jest tzn. cienkawy . To mnie przeraziło i jednocześnie podziwiałam (? ) ciebie za odwagę ze względu na znajomość języka przy tak małych dzieciach . Pracuję w D. ósmy rok . Niemcy uważają , że mówię , rozumiem niemiecki świetnie a to jest  gówno prawda , bo nie zawsze ...wystarczy , że polecą mi dialektem i .... z potoku słów wystrzelonych niczym z automatu wyłapuję ich  kilka ...odpowiadam logicznie i w miarę gramatycznie ( czyt. staram się :haha:) , mówię , opowiadam to co chcę powiedzieć i stąd ta zmyłka ....takie chwyty na inteligencję :szydera: Bardzo lubię dzieci , ale opieki nad nimi w D. za skarby świata nie chciałabym się podjąć ....wystarczą mi te " duże dzieci " , które nawet jak mają kłopoty z mową ( doktor ) potrafię zrozumieć po gestach , grymasach twarzy i im podobnych . Z dzieciaczkami miałabym problem . Ciebie uważam za odważną , ale gdybym ja się podjęła takiej pracy to powiedziałabym , że jestem bezmyślna , pierdalnięta i że mi resztki rozumu odebrało :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie waliza stoi dłuuuuuugo z rozdziawioną paszczą :haha:Jak brakuje czegoś baaaardzo potrzebnego, to wtedy się za nią biorę :szydera: Bo przecież my nic nie musimy...robimy, bo chcemy :szydera:

U mnie też stoi dłuuuuugo... Tak ze dwie godziny po przekroczeniu progu :szydera:. Przecież robimy co chcemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

U mnie waliza stoi dłuuuuuugo z rozdziawioną paszczą :haha:Jak brakuje czegoś baaaardzo potrzebnego, to wtedy się za nią biorę :szydera: Bo przecież my nic nie musimy...robimy, bo chcemy :szydera:

U mnie też z rozdziawioną paszczą.....:szydera: i wczoraj corka wyjęła z niej taką malusieńką tareczkę do skorki cytrynowej lub czosnku z dekielkiem i stwierdziła, że jestem gadżeciara....:szydera: muszę zamknąć jej paszczę....:szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Kolejna pogibana:haha: 

te.... zerkne na walizki czy aby faktycznie beda staly w salonie  u ciebie z rozdziawionymi paszczami....nie bede sie zakladac....ale i owsze tam je znajde zamkniete juz i puste:szydera:

nie mam tyle metrow moja droga wiec musze zmiescic swoje bagaze te zyciowe rowniez moje bagaze z wojazy po niemcach i moja przestrzen.....czyli jak to kolezanka napisala....tez jestem w klubie ale moj metraz mnie ogranicza w realizowaniu moich zachcen:haha: czyli.robie tez to na co ..mam ochote

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Wkur... mnie i wolę ją od razu z pola widzenia usunąć. :d

U mnie też długo nie stoi :szydera:Ja zaraz to co kupiłam ładuje (chemia) w szafkach, prezenty rozdam, rzeczy wszystkie w domu zaś piore, taka pogieta jestem :mur:no i nie mam widoku i myśli, że dopiero przyjechałam. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Magdzie napisał:

U mnie też długo nie stoi :szydera:Ja zaraz to co kupiłam ładuje (chemia) w szafkach, prezenty rozdam, rzeczy wszystkie w domu zaś piore, taka pogieta jestem :mur:no i nie mam widoku i myśli, że dopiero przyjechałam. 

Dokładnie o to biega. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Afryka napisał:

Dokładnie o to biega. :haha:

nopacz..a ja myslalam ze tylko ja taka gupia i z nimiec woze to i owo..ale tez tak mam ze wypycham wszystko co mam do wypchania robie miejsce na swoje i dla siebie i wtedy moge genisowac swoj czas..torby w kat najdalszy upycham zeby nie widziec ich prze dluuuuuuugi czas

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Barbara48 napisał:

@Maria Jolanta upieklam wieczorem to ciasto budyniowe, bardzo dobre, tylko owocki opadly prawie na spod.

Ciężkie owoce mają taką tendencję, albo jak ich jest dużo. Można dodać więcej mąki albo budyniu to ciasto utrzyma ciężar owoców. Ja mam tylko okrągłą blaszkę więc na środek nie daję nigdy owoców bo zawsze się tam nie dopieka. Obojętnie jakie to ciasto.

Robiłam też półkruche z budyniem i jabłkami  i ciasto wyszło tak pyszne że chyba zrobię z tego przepisu ciasteczka. :haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Ciężkie owoce mają taką tendencję, albo jak ich jest dużo. Można dodać więcej mąki albo budyniu to ciasto utrzyma ciężar owoców. Ja mam tylko okrągłą blaszkę więc na środek nie daję nigdy owoców bo zawsze się tam nie dopieka. Obojętnie jakie to ciasto.

Robiłam też półkruche z budyniem i jabłkami  i ciasto wyszło tak pyszne że chyba zrobię z tego przepisu ciasteczka. :haha:

Miałam tylko 4 polowki brzoskwin z puszki, pokroilam je drobno.

Nic nie szkodzi, i tak dobre.

A na to polkruche zapodaj przepis w ksiazce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego dzionka Ludziki!

U mnie szaro i ponuro, nadal wiatr gwizda.

Za to tylko 3 tygodnie i do domciu lecę....:oklaski:

@beatrix+ jesteś super babeczka i fajnie się pośmialiśmy ale te twoje zdarzenie na parkingu do śmiesznych nie należy.

Możesz mieć duże problemy. Coś sobie przypominam, że ktoś juz taki przypadek opisywał, chyba w Hiltonie.

Skończyło się bardzo wielką karą finansową bo u nich grzecznie się czeka na przyjazd policji. A odjazd jest traktowany jak ucieczka z miejsca zdarzenia.

Ja bym radziła szukać jakiegoś adwokata, jakiegoś fachowca w tej dziedzinie.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...