Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Barbara48 napisał:

@Baśka powtarzająca się  to ja już się nie dziwię Barbarko że tyle piekłaś i gotowałaś. 

Tyle szczęścia naraz przyjechało :love:.

Bawcie sie dobrze i cieszcie swoim towarzystwem :cmok:

:cmok:

I tak też czynię ...A teraz spadam ..rejwach się robi :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teresadd  jasno postaw sprawę że na święta musisz być w domu i koniec. Nie negocjuj tylko wyjaśnij  że to niemożliwe i już.

Ja też ostatnie dwa tala w Wielkanoc pracowałam ale teraz nie i nawet mam bilety bo przed świętami robimy sobie tygodniowy urlop.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.Trochę nerwa mam ze świętami.Miała tu być przerwa świąteczna bez opieki i ja miałam zaraz po Wielkanocy wracać.Wczoraj info ,że rodzina chce opiekunkę no i meil do mnie jak mnie namówić ,żebym wróciła na te święta.

A co z moją rodziną.?Dwa lata na Wielkanoc nie byłam ,córka wróci z Hiszpanii ( studiuje tam) widzimy się dwa razy w roku.No chyba nie za wszelką cenę.Niech przyjedzie osoba która chce na święta zostać.No i znowu będzie długaśna wymiana meili.ech.

Miłego dnia życzę wam kochani.

 

 

Warto podkreślić stronie niemieckiej, że pracujemy na umowie śmieciowej a  nie Vollzeitarbeit.

Mają czasem za duże oczekiwania i wyobrażenia, tak jakbyśmy były ich własnością a dla nas to tylko praca i to nie na super warunkach.

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie mnie bo Kasieńkę rozniosę. Pół godziny po śniadaniu upiera się że nic nie jadła, wyciąga co chwila coś do jedzenia i zaprasza na śniadanie. Tłumaczenia nie skutkują, mamy siadać i jeść śniadanie. Upiera się że nie jadłyśmy śniadania. Bo Kasieńka w całej tej swojej chorobie cały czas dba o swojego gościa. Czyli o mnie. :haha:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcies!

No że i słonko,  ale mróz syberyjski w świętokrzyskich kniejach. 

A ja z zapytaniem do biegłych i pyskatych w piśmie i mowie niemieckiej. 

Dlaczego firmy nie płacą za wolne dni od pracy?

Tylko nam zamydlają oczy naszymi świętami. 

A skoro pracujemy w ich kraju,  na ich zusie,  to czemu jesteśmy oszukiwani?

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/dni-wolne-od-pracy-w-niemczech-w-2019-roku/

Być może to wynika z naszej niewiedzy,  albo oni łamią prawo i świadomie kręcą lody....

Krtoś coś wie na ten temat?

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Teresadd napisał:

Dzień dobry.Trochę nerwa mam ze świętami.Miała tu być przerwa świąteczna bez opieki i ja miałam zaraz po Wielkanocy wracać.Wczoraj info ,że rodzina chce opiekunkę no i meil do mnie jak mnie namówić ,żebym wróciła na te święta.

A co z moją rodziną.?Dwa lata na Wielkanoc nie byłam ,córka wróci z Hiszpanii ( studiuje tam) widzimy się dwa razy w roku.No chyba nie za wszelką cenę.Niech przyjedzie osoba która chce na święta zostać.No i znowu będzie długaśna wymiana meili.ech.

Miłego dnia życzę wam kochani.

 

 

Pamiętaj o asertywności!!!Najpierw pranie ,jak sadzę prane razem z ciuchami PDP,bo nie wierzę ,że oddzielnie.Potem propozycja umycia okien-ja bym się nie zgodziła.Teraz Wielkanoc.....Nie daj sobie wleźć na łeb!!!!!NIE-to takie łądne ,krótkie słowo!!!

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, NNNdanuta napisał:

Lecę  kochani bo muszę zahaczyć o Rewe.. Strzępi mi się moja polska szorstka gąbka z Biedry , a ja nie czuję się umyta jak się porządnie nie poszoruję :( Jak nie znajdę coś zastępczego to muszę kazać sobie przysłać i to priorytetem :d

Żebyś się nie zdziwiła,oni się tu myją myjkami albo takimi siatkowymi gównami:(gąbki takiej zwykłej,najzwyklejszej nie uświadczysz:(Zawsze biorę dwie:)

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, beatrix+ napisał:

Witojcies!

No że i słonko,  ale mróz syberyjski w świętokrzyskich kniejach. 

A ja z zapytaniem do biegłych i pyskatych w piśmie i mowie niemieckiej. 

Dlaczego firmy nie płacą za wolne dni od pracy?

Tylko nam zamydlają oczy naszymi świętami. 

A skoro pracujemy w ich kraju,  na ich zusie,  to czemu jesteśmy oszukiwani?

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/dni-wolne-od-pracy-w-niemczech-w-2019-roku/

Być może to wynika z naszej niewiedzy,  albo oni łamią prawo i świadomie kręcą lody....

Krtoś coś wie na ten temat?

Kto pracuje z polskiej firmy na umowę zlecenie,  to przecież nie pracuje na ich ZUSie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, beatrix+ napisał:

Witojcies!

No że i słonko,  ale mróz syberyjski w świętokrzyskich kniejach. 

A ja z zapytaniem do biegłych i pyskatych w piśmie i mowie niemieckiej. 

Dlaczego firmy nie płacą za wolne dni od pracy?

Tylko nam zamydlają oczy naszymi świętami. 

A skoro pracujemy w ich kraju,  na ich zusie,  to czemu jesteśmy oszukiwani?

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/dni-wolne-od-pracy-w-niemczech-w-2019-roku/

Być może to wynika z naszej niewiedzy,  albo oni łamią prawo i świadomie kręcą lody....

Krtoś coś wie na ten temat?

Umowa zlecenia jest jedną z umów cywilnoprawnych, przez co nie mają w stosunku do niej zastosowania przepisy Kodeksu pracy. Takie uregulowanie sprawia, że wszystkie przepisy odnoszące się do stosunku pracy zawarte w kodeksie pracy nie mają zastosowania w powyższym przypadku, w tym także te odnoszące się do urlopów i dni swiatecznych wolnych od pracy 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:cześć2:

Słonecznie i mroźno za oknem. Sprawdziłam na własnej skórze i miłe to nie  było.

Kawę wypiłam, pojadłam , zapaliłam.........teraz przydało by się odpocząć, a tu pranie czeka na włożenie do pralki, odkurzacz spogląda tęsknym wzrokiem, ale ja nieugięta jestem, juz w tym tygodniu pucki odfajkowałam i wystarczy.

Miłego, spokojnego dnia Wszystkim życzę.:kawa2:

@Teresadd nie daj się wciągać w mycie okien w zamian za wypranie Twoich rzeczy. Pralka to jedno z  naszych narzędzi pracy .Niemcom, to już całkiem palma zaczyna odbijać:grzmotnąć::grzmotnąć:

 

 

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, beatrix+ napisał:

Witojcies!

No że i słonko,  ale mróz syberyjski w świętokrzyskich kniejach. 

A ja z zapytaniem do biegłych i pyskatych w piśmie i mowie niemieckiej. 

Dlaczego firmy nie płacą za wolne dni od pracy?

Tylko nam zamydlają oczy naszymi świętami. 

A skoro pracujemy w ich kraju,  na ich zusie,  to czemu jesteśmy oszukiwani?

https://polskiobserwator.de/aktualnosci/dni-wolne-od-pracy-w-niemczech-w-2019-roku/

Być może to wynika z naszej niewiedzy,  albo oni łamią prawo i świadomie kręcą lody....

Krtoś coś wie na ten temat?

i pewnie jak juz ktos zasugerowal...my pracujemy na polskich umowach...takowe podpisujemy i sie zgadzamy ..rodziny tego wiedziec nie musza natomiast musza placic stawke za dni swiateczne ktore widnieja w ich kalendarzach ...jezeli z jakiegos powodu agencja "zapomni " zaplacic opiekunce,,,to niestety jest na prawie bo wg umowy smieciowej za taki dzien podwojna sawka sie nie nalezy dlatego najlepiej miec zapis ze rodzina za swiatecznie dni rozlicza sie opiekunem do reki ...i gitarra

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczno-mroźne dzień dobry.Wpadłam na chwilę zobaczyć co słychać.Mam urwanie głowy przed wyjazdem ale ogarniam.Ile nerwów przy okazji "zjadam" -to strach się bać:tak2:.Mimo tego-sama siebie podziwiam za "dawanie rady".No dobra-koniec "samochwały":haha:

Słońca w serduchach:cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...