Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Janeczka1963 napisał:

@kris nazwa ładna niebo i ziemia, :tak2:

Dla mnie to najgorszy niemiecki syf kulinarny obok Kartofelsalat i Nudelsalat. Jest to kaszanka z ziemniakami pure i musem jabłkowym (na słodko!) Tak jak na zdjęciu. Serwują też kaszankę w kiełbaskach (na Śląsku krupniok), na pure boczek z cebulą i jabłka też mogą mieć różną formę. Brrr :przekleństwa:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

Jako osoba ze świeżo odkrytym zestawem kolejnych przypadłości, pewnie po to abym za bardzo sie nie nudziła, pozwole sobie się pomadrzyć wyrażając swoja opinię na temat smaluszku. No więc (Nie pyskuj! Każdy zaczyna zdanie tak jak lubi!), smalec ma omege 9, ale...co z tego skoro  ilość obecnych w nim kwasów nasyconych, (że o fakcie pt. zaburzanie profilu lipidowego nie wspomnę), co to mają działanie silnie prozapalne, trudno mówić o jego prozdrowotności. Korzyści ze spożycia omega 9 są niwelowane przez niekorzystny wpływ nadmiaru tłuszczów nasyconych. A Ty jeszcze o witamince B mędrkujesz. To już lepiej garść orzechów schrupać. Większy z tego pozytek. Tylko cukru nie uswiadczysz, szkoda:szydera:

No...I co teraz? :p

Jako osoba bez przypadłości zdrowotnych pozwolę sobie powiedzieć, że powinnaś żałować, iż nie dane ci jest korzystać z dobrodziejstw łakomstwa :szydera: No więc ( :szydera:) po orzeszkach tak samo przybierzesz, jak po pączusiach, a tylko niepotrzebnie się nakręcisz, że tak się nie stanie  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jako osoba bez przypadłości zdrowotnych pozwolę sobie powiedzieć, że powinnaś żałować, iż nie dane ci jest korzystać z dobrodziejstw łakomstwa  No więc ( :szydera:) po orzeszkach tak samo przybierzesz, jak po pączusiach, a tylko niepotrzebnie się nakręcisz, że tak się nie stanie  :szydera:

Metforminke se zazywam. Jakos mnie sie po niej nie chce żryć. Szczegolnie slodkiego:szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Metforminke se zazywam. Jakos mnie sie po niej nie chce żryć. Szczegolnie slodkiego:szydera:

Nie chwal się, też se zażywam :haha:Nie rzucam się już na słodkie ale też czasami skonsumuje.

Ponad 4 miesiące tu jestem i tylko raz czekoladę z orzechami zakupiłam. To jest wielki sukces :hura:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Melduję się o poranku...wściekła jak osa :haha: Ano...niewyspana jestem, bo Doktórka zerwała mnie wołaniem bladym świtem >:( Kartki z informację o trwającej nocy są porozwieszane, ale ona nie zauważyła, bo lampka nocna wyłączona i nie przeczytała >:( Co mi pozostało? Ano odespać w czasie pauzy :haha: Zrobiłam sobie kawusię pół godziny szybciej, to pewnie i szybciej dzień zakończę :haha:Tymczasem witam was serdecznie w poniedziałkowy poranek, ale bez uśmiechu na ustach :haha:Chociaż, jakby się ktoś uparł, to może dojrzy jaśniejące lico moje zza grymasu jawiącego się na załączonej podobiźnie :haha: Oświadczam, że  1651374562_poniedziaekprzetrwa.jpg.e31bbc90a3bd11e7d1174fe1024c84a9.jpg Niemniej jednak życzę wszystkim, by ten poniedziałek był tak miły, na ile się da :oklaski:

Motivator-w-kazdy-poniedzialek.jpg.274e1ecedab0cc4b1ad89e411ca4052f.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeryKy napisał:

Nie chwal się, też se zażywam Nie rzucam się już na słodkie ale też czasami skonsumuje.

Ponad 4 miesiące tu jestem i tylko raz czekoladę z orzechami zakupiłam. To jest wielki sukces 

O! Swój do swego ciągnie:haha:

Słodycze se już sama robię. Z odrobiną ksylitolu. Ale na razie nie mam checi ich żreć. Pozostaje wielbicielka śledzika:hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MeryKy napisał:

Nie chwal się, też se zażywam :haha:Nie rzucam się już na słodkie ale też czasami skonsumuje.

Ponad 4 miesiące tu jestem i tylko raz czekoladę z orzechami zakupiłam. To jest wielki sukces :hura:

zakupilam onegdaj dwie czekolady  marcepanowe imbirowa i klasyczna..wlasnie ulalamalam sobie dwie kosteczki do kawy....z mojsj bo swoja zogun juz pozarl dawno...patrzyl na mnie jak swoja sobie dziele..tez mu sie dostalo...niech zna moje miekkie serce:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

Jako osoba ze świeżo odkrytym zestawem kolejnych przypadłości, pewnie po to abym za bardzo sie nie nudziła, pozwole sobie się pomadrzyć wyrażając swoja opinię na temat smaluszku. No więc (Nie pyskuj! Każdy zaczyna zdanie tak jak lubi!), smalec ma omege 9, ale...co z tego skoro  ilość obecnych w nim kwasów nasyconych, (że o fakcie pt. zaburzanie profilu lipidowego nie wspomnę), co to mają działanie silnie prozapalne, trudno mówić o jego prozdrowotności. Korzyści ze spożycia omega 9 są niwelowane przez niekorzystny wpływ nadmiaru tłuszczów nasyconych. A Ty jeszcze o witamince B mędrkujesz. To już lepiej garść orzechów schrupać. Większy z tego pozytek. Tylko cukru nie uswiadczysz, szkoda:szydera:

No...I co teraz? :p

ale...jak kupisz karmelizowane to juz bedzie na slodko co nie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris te kaszankę z boczkiem, tłustym boczkiem, oni nazywają blutwurst, moi jedzą to z konserwy, obrzydliwe, ja nie dałam się namówić nawet na skosztowanie tego, chociaż dziadek bardzo namawiał, jak otworzył konserwę, to aż mnie odrzuciło, fuuujjjjjj:tak2:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lucyna.beata napisał:

dziecko chetnie przesle ja do lasucha na literke m....nam kawusia musi starczyc

smigam ..bede za nascie minut

Chyba odwołam dietę.Zobacz co znalazłam w necie :) Nie moja wina,że na niewłaściwej planecie się urodziłam :szydera:

hqWyXSJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...