Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ziomal ...Ty też niedługo ...zleci Ci szybko :cmok:U mnie chłodnawo , był lekki mrozik , ale niebo przejrzyste . Jak będę u siostry to z balkonu , południowej strony będzie dokładnie widać dymy z bełchatowskich kominów z elektrowni ;)

Dolnośląskie? Przytorze? Bińków?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Oby nie tak wymięta jak ja dojechałam . Do granicy w środeczku między dwiema paniami . Jedna wyraźnie na mnie leciała ....musi byłam w jej typie . Drugiej , młodej tez chyba wpadłam w oko , bo nogi na mnie zarzucała :szydera:

O to było z przygodami figurowymi,no szkoda że panowie nie siedzieli obok,to ty byś nogi zarzucała,odpoczywaj i wracaj też w jednym kawałkuxd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

 

P. S ....Darku ...a może ja się mylę ....może to o mnie , dla mnie napisałeś ....też ? ...Bo w sumie jedno by się zgadzało ...ten ósmy cud świata ....kuźwa to prawie o mnie !!! :szydera:

Ty to już dziewiąty..." cód" :haha:

Edytowane przez Magdzie
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

Szparowna dojcze kichee, mówi Ci to coś? No kicha :haha:

Znam z opowieści. Ja tu tylko raz nie gotowałem w Südkampen. Ale gotowała za to profesjonalna kucharka,  synowa mojego pdp. Było super. Po za tym to zawsze ja,  a ja umiem o swoje smaczki zadbać

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ziomal ...Ty też niedługo ...zleci Ci szybko :cmok:U mnie chłodnawo , był lekki mrozik , ale niebo przejrzyste . Jak będę u siostry to z balkonu , południowej strony będzie dokładnie widać dymy z bełchatowskich kominów z elektrowni ;)

wspaniałe znajome krajobrazy, nigdzie na świecie tak nie ma jak u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 niby ja gotuję, ale tylko to co ona powie ze mam zrobić i tak jak ona chce, pilnuje mnie żebym zrobiła wszystko po jej myśli. Np: 1kg marchewki try ziemniaki i dwie cebule, to się gotuje w małej ilości wody i jak woda się wygotuje, to się to blenderem uciera na jednolitą masę i to jest obiad, bez dodatku soli.O.o

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 niby ja gotuję, ale tylko to co ona powie ze mam zrobić i tak jak ona chce, pilnuje mnie żebym zrobiła wszystko po jej myśli. Np: 1kg marchewki try ziemniaki i dwie cebule, to się gotuje w małej ilości wody i jak woda się wygotuje, to się to blenderem uciera na jednolitą masę i to jest obiad, bez dodatku soli.O.o

Tyle czasu tam siedzisz,dlaczego się na to godzisz?To nie jest wyżywienie jakie powinna mieć zapewniona opiekunka!nie rozumiem :(Agencji pewno słowem nie pisnęłaś....Nie zbuntowałąś się,nic:(Chca ,niech jedzą takie breje,ty masz zjeść normalnie!To chore pozwolić się traktować w ten sposób.Ja bym już dawno talerzem ebła......

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 rozmawiałam z moją koordynatorką, zresztą nie tylko ja, poprzedniczki też o tym informowały, nic się nie zmieniło, firma jest zainteresowana tym żeby pieniądze na ich konto systematycznie były wpłacane przez rodzinę, a resztę mają w serdecznym poważaniu, a siedzę bo już taka jestem ,że jak się do czegoś zobowiążę, to staram się wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię, aż do końca. :tak2:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 rozmawiałam z moją koordynatorką, zresztą nie tylko ja, poprzedniczki też o tym informowały, nic się nie zmieniło, firma jest zainteresowana tym żeby pieniądze na ich konto systematycznie były wpłacane przez rodzinę, a resztę mają w serdecznym poważaniu, a siedzę bo już taka jestem ,że jak się do czegoś zobowiążę, to staram się wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię, aż do końca. :tak2:

Ja wszystko rozumiem ale nie mogę zrozumieć dlaczego się godzisz na wszystkie trudy i uciążliwości ze strony tej rodziny. Jeśli jedna strona nie dotrzymuje warunków umowy lub nie reaguje na zgłoszenia nieprawidłowości to druga strona czyli Ty nie jest zobligowany do ukończenia tej pracy w przewidzianym terminie. Możesz to zrobić wcześniej. No chyba, że zbytnio Ci to nie przeszkadza.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Janeczka1963 napisał:

@foczka63 rozmawiałam z moją koordynatorką, zresztą nie tylko ja, poprzedniczki też o tym informowały, nic się nie zmieniło, firma jest zainteresowana tym żeby pieniądze na ich konto systematycznie były wpłacane przez rodzinę, a resztę mają w serdecznym poważaniu, a siedzę bo już taka jestem ,że jak się do czegoś zobowiążę, to staram się wykonać swoją pracę najlepiej jak potrafię, aż do końca. :tak2:

Ale Ty na litość boską wróciłaś w to miejsce! Ja rozumiem, że można na rzęsach jeden turnusik wytrzymać z jakiś tam powodów, ale w tej chwili masz to na własne życzenie Janka. Taka jest brutalna prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Afryka napisał:

Ale Ty na litość boską wróciłaś w to miejsce! Ja rozumiem, że można na rzęsach jeden turnusik wytrzymać z jakiś tam powodów, ale w tej chwili masz to na własne życzenie Janka. Taka jest brutalna prawda. 

Ale dopiero niedawno dziewczyna dotarła na forum i dowiedziała się, że tak być nie powinno. Dlatego pisała, że to jej ostatni raz w tych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Może bym i zjadła tą breję ale nie bez soli i nie bez niczego innego. Jeśli to jest jednorazowy wyskok szparowania to da się przeżyć ale nie jeśli się to powtarza. Śniadania i kolacje są chociaż normalne ?

śniadania i kolacje są normalne, czasem coś na słodko na śniadanie, taki obiad jem średnio dwa razy w miesiącu, moja koordynatorka stwierdziła, że byłyśmy uprzedzone, że pani je dużo warzyw, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, foczka63 napisał:

Tyle czasu tam siedzisz,dlaczego się na to godzisz?To nie jest wyżywienie jakie powinna mieć zapewniona opiekunka!nie rozumiem :(Agencji pewno słowem nie pisnęłaś....Nie zbuntowałąś się,nic:(Chca ,niech jedzą takie breje,ty masz zjeść normalnie!To chore pozwolić się traktować w ten sposób.Ja bym już dawno talerzem ebła......

Ile jest takich dziewczyn i chłopaków, którzy nie są świadomi swoich praw? Legion. I nie wiedzą, że mogą ebnąć talerzem i zażądać czegoś do jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...