Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Heidi napisał:

Witajcie małolaty.  Mama wyruszyła stronę PL do słodkiego  domu.  Nie wariować mi za bardzo na robotach, domów  PoP nie podpalić,  papierosów po kątach nie  chować,  gumy do życia nie przyklejać do parapetów . Co rono  wydzorowac zęby i twarze pezyozdobic w uśmiech  od ucha do ucha. Powiadomię was kiedy wrócę spowrotem.  Buziaki smarkacze:cmok:

Szczesliwej podrozy Heidi i milego odpoczynku :cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar To teraz juz wiem, czemu tel. nie odbierałaś. Wytrwałości życzę i sukcesów w poskromnieniu zwieraczy :d .

Dzięki, udało się bez problemu, byłam tak przejęta  że w ogóle przestałam myśleć o siusiu i chyba na minutkę nawet udało mi się zasnąć :D.

Teraz czekam na omówienie wyników i chyba sobie coś kupię w nagrodę, że byłam taka dzielna ;).

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Heidi napisał:

Witajcie małolaty.  Mama wyruszyła stronę PL do słodkiego  domu.  Nie wariować mi za bardzo na robotach, domów  PoP nie podpalić,  papierosów po kątach nie  chować,  gumy do życia nie przyklejać do parapetów . Co rono  wydzorowac zęby i twarze pezyozdobic w uśmiech  od ucha do ucha. Powiadomię was kiedy wrócę spowrotem.  Buziaki smarkacze:cmok:

314591445_podraba.jpg.26c8456fabd727384bb131ee805dc809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Heidi napisał:

Witajcie małolaty.  Mama wyruszyła stronę PL do słodkiego  domu.  Nie wariować mi za bardzo na robotach, domów  PoP nie podpalić,  papierosów po kątach nie  chować,  gumy do życia nie przyklejać do parapetów . Co rono  wydzorowac zęby i twarze pezyozdobic w uśmiech  od ucha do ucha. Powiadomię was kiedy wrócę spowrotem.  Buziaki smarkacze:cmok:

Bezpiecznej drogi,odpoczynku po pachy:cześć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Magdzie napisał:

Dziadek lubi stare jedzenie, nawet jak coś kupię świeżego, to musi odstac swoje :(Odkrajanie pleśni z chleba, nie obce mu. 

Pierniki, przywieź mu oryginalne toruńskie pierniki.:) Ciasto leżakuje 3 miesiące, to i piernik jest odpowiednio stary (ale bez pleśni:d) Będzie ciumkał długo i ze smakiem...:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz B napisał:

No właśnie dają się lubić, i dlatego już zacząłem bulionik jej robić

Mięczak:):):):)

http://www.dlazdrowia24.pl/co-mozna-jesc-po-kolonoskopii/ przeczytaj jej czego PO nie wolno, bo inaczej rzadkie nazwisko murowane:):):)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kris napisał:

Poczytałem czego nie wolno. A co wolno?:)

Przez pierwsze dni po zabiegu należy spożywać wyłącznie lekkostrawne posiłki oraz unikać obecności cukru. Należy wykluczyć spożywanie tłustych, smażonych potraw. Jest to ważne, ponieważ po zabiegu większość pacjentów odczuwa nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego. Są to przede wszystkim wzdęcia i lekkie dolegliwości bólowe. Wszystko to sprzyja powstawaniu uczucia niestrawności, dlatego z diety należy wyeliminować produkty, które mogą w doprowadzić do podrażnienia błony śluzowej jelit. W związku z tym zaleca się również wyeliminowanie produktów z wysoką zawartością błonnika. Nie należy również spożywać owoców i warzyw surowej postaci. Szybszą regenerację jelit ułatwia spożywanie dużej ilości płynów, przede wszystkim wody. Dopuszczalne jest również picie herbatek ziołowych. Na pewno z codziennego menu należy wyłączyć na kilka dni kawę i mocną herbatę.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Przez pierwsze dni po zabiegu należy spożywać wyłącznie lekkostrawne posiłki oraz unikać obecności cukru. Należy wykluczyć spożywanie tłustych, smażonych potraw. Jest to ważne, ponieważ po zabiegu większość pacjentów odczuwa nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego. Są to przede wszystkim wzdęcia i lekkie dolegliwości bólowe. Wszystko to sprzyja powstawaniu uczucia niestrawności, dlatego z diety należy wyeliminować produkty, które mogą w doprowadzić do podrażnienia błony śluzowej jelit. W związku z tym zaleca się również wyeliminowanie produktów z wysoką zawartością błonnika. Nie należy również spożywać owoców i warzyw surowej postaci. Szybszą regenerację jelit ułatwia spożywanie dużej ilości płynów, przede wszystkim wody. Dopuszczalne jest również picie herbatek ziołowych. Na pewno z codziennego menu należy wyłączyć na kilka dni kawę i mocną herbatę.  

Znaczy się, dieta wodna się kłania, to na schudnięcie dobre, kto chce się odchudzać, powinien na kolonoskopię zasuwać:szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Janeczka1963 napisał:

Znaczy się, dieta wodna się kłania, to na schudnięcie dobre, kto chce się odchudzać, powinien na kolonoskopię zasuwać:szydera:

Prawie,przynajmniej przez 3 dni po badaniu a do tygodnia ,jeśli polipy były usuwane.To badanie mocno inwazyjne ,trzeba dać odpocząć jelitom.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, foczka63 napisał:

Mięczak:):):):)

http://www.dlazdrowia24.pl/co-mozna-jesc-po-kolonoskopii/ przeczytaj jej czego PO nie wolno, bo inaczej rzadkie nazwisko murowane:):):)

Ja to wiem. Sam przecież miałem kolonoskopię.  Czekam aż Elka zacznie się przeczyszczać Ale ona czeka. Aż pojedziemy z Heinzem na terapię, przebiegła Elizabeth

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, foczka63 napisał:

Przez pierwsze dni po zabiegu należy spożywać wyłącznie lekkostrawne posiłki oraz unikać obecności cukru. Należy wykluczyć spożywanie tłustych, smażonych potraw. Jest to ważne, ponieważ po zabiegu większość pacjentów odczuwa nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego. Są to przede wszystkim wzdęcia i lekkie dolegliwości bólowe. Wszystko to sprzyja powstawaniu uczucia niestrawności, dlatego z diety należy wyeliminować produkty, które mogą w doprowadzić do podrażnienia błony śluzowej jelit. W związku z tym zaleca się również wyeliminowanie produktów z wysoką zawartością błonnika. Nie należy również spożywać owoców i warzyw surowej postaci. Szybszą regenerację jelit ułatwia spożywanie dużej ilości płynów, przede wszystkim wody. Dopuszczalne jest również picie herbatek ziołowych. Na pewno z codziennego menu należy wyłączyć na kilka dni kawę i mocną herbatę.  

Mówię Elce, że jutro będzie zabawnie. Bo żeby endoskop widział wszystko jak należy to troszkę jej napompują jelita powietrzem. No i po zabiegu będzie gazować głośno i soczyście.

Ja tak miałem

Elka na to: jadę taksówką. Popatrzyłem na nią długo i przeciągle. Mówię, że skoro woli przy jakimś Turku popierdywać, to luzik. 

Leży jak zbity pies. Oczywiście jedziemy razem

Edytowane przez Grzegorz B
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...