Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Żabeczko kochana ...i co z tego wynika ? ...Ano to , że ja i @Teresaddbyłyśmy w typie tych dziadeczków ....nie wiem , może nawet my takie bardziej urodne i dlatego . Nie mnie oceniać :szydera:

Wynika z tego , że trafiły się Wam dwa zgniłe jabłka , ale to nie znaczy , że należy przestać zbierać jabłka w tym sadzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Wynika z tego , że trafiły się Wam dwa zgniłe jabłka , ale to nie znaczy , że należy przestać zbierać jabłka w tym sadzie .

Oj ...tam zaraz zgniłe . Trochę bardziej pomarszczone i nadgryzione ....zębem czasu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :) Na poranną kawę zaspałam to chociaż teraz się napiję w zacnym towarzystwie :) 

U mnie niestety ja zwykle po wolnym piątku mam przerąbaną nockę :( Nie wiem co ta niemiecka opiekunka z babką robi,chyba cały dzień w nią pompuje picie,bo nockę mam zawsze w korytarzu :( Sobie spaceruję na trasie moja sypialnia-babki sypialnia-klo i tak w kółko.Dzisiaj już nie wytrzymałam i zapowiedziałam rodzinie ,że w następnym tygodniu w piątek wieczorem wystawiam baby srona na korytarz i mam w nosie cały świat.Albo dopilnują,żeby po 18 babka nie tankowała.:tak2:Amen .Tom się pożaliła :haha:A teraz reset i kawusia.:) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sorry ...Basia , ale przeczytałam z bardzo dobrym zrozumieniem , że nie duszowałaś . Powiem Ci jedno , że łatwiej po takich bonanzach wyduszować niż przy umywalce , czy w łóżku umyć . Uwierz mi ....Masz rację , słusznie podejrzewasz , że mnie to trochę ubodło , bo już wcześniej zdziwiona byłaś , że sypiam z " babyphone ", bo ty TYLKO masz dzwonek :szydera:....Dybra , nie było tematu ...dla wyjaśnienia tylko : no w końcu do jasnej cholerki za coś mi płacą i to wcale nieźle płacą . Podejrzewam , że gdyby przychodziły pflege do duszowania to stawka też byłaby mniejsza . No coś za coś . Ende ...zmiana tematu , bo mam wyśmienity humor :szydera:

Barbarko, coś Ciebie ugryzło? 

Sorry, jeśli ja ,to nie miałam takiego zamiaru.

Widać muszę się stąd desantować. Pa 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andreaa napisał:

Taki strach jaki ja mialam przed lataniem, chyba nikt nie mial. Czesto snilo mi sie,ze jestem  w samolocie i zaraz spadam.

Przyszedl jednak dzien,ze  z przyjaciolmi mialam sie wybrac na Majorke. To  bylo tez z okazji mojej 25 rocznicy slubu.

Wiesz jak sie balam. Na lotnisku wszyscy zartowali,a ja usiadlam ,reka,noga ruszyc nie moglam.

No..... ale jak juz wsiadlam do samolotu,to juz wola panska. Bylo cudownie,a widok z malego okienka -niesamowity.

I jak widzisz -wrocilam i mam sie dobrze,a piekne wspomnienia juz na zawsze pozostana :-)

W kwestii latania pozwolicie, że podzielę się z Wami moim 1 lotem. Leciałam z córkami do Bostonu z przesiadką w Paryżu. W Wawie zaraz po tym, jak samolot zaczął kolowac podano komunikat, że zawracamy bo trzeba do mechaników podstawic ze względu na to, że coś parametry wskazują. Dzieci oczy skierowały na mnie pytająco-lękowe a ja opanowujac swój strach musiałam dodawać otuchy, że skoro usterki zauważone to będą usunięte i będzie bezpiecznie. Chyba 5 godz opóźnienia ale lot zrealizowany do Paryża, dalej bez przygód.

Z powrotem ta sama trasa, tylko 1 godz. na przesiadkę i d.pa bo nie zdążyliśmy na właściwy lot do Wawy. Lotnisko De Gola/nie wiem jak się pisze hihi/ rozległe na iles tam terminali i nie zmiescilysmy się w czasie z E na C. Po czterech godz. następny ale ulewo-potop, burza i gromy, znow opóźnienie i strach w takiej pogodzie być w przestworzach. Przeżyłam to i latam ale zawsze spokojnej glowy to ja nie mam, oj nie mam. Dzieci latają bez problemów. Trza bylo się zmierzyć ze strachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz B napisał:

tak po za tym leżę i myślę. trochę o przemyśle, trochę o Wiśle, a najbardziej że po Wielkanocy pojadę do roboty do Irlandii. jeśli przełamię swój strach przed lataniem. o, tak postanowiłem, czuwaj

Przełam,warto.Ja pierwszy raz leciałam na lekkim rauszu.Przespałam lot i ok :) Teraz uwielbiam siedzieć w samolocie,ten ryk silników pod (****) ,super jest:haha:. Zresztą statystycznie więcej ludzi ginie na drogach niż w wypadkach samolotowych.Wskakuj i leć jeśli tylko czujesz,że tam będzie lepiej :) .

43935250-freehand-drawing-cartoon-flight-of-airplane-from-urban-island-to-tropical-island-rainbow-with-banner.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

@Krista latałam i z Modlina i z Warszawy.Zawsze wyszukuję tanie bilety.No i z terminami nie wiadomo jak wpasować się.Teraz jest koło Koloni ,to może znowu uda się samolotem polecieć,a i terminy z agencją dopasować

 

Często jak już znam termin zjazdu, wyjazdu /tak ok tygodnia/ to szukam lotów ale pewnie nie bardzo umiem bo mi wyskakują ceny hohohooooo. Np zależało mi wtedy, gdy na święta wracałam na 4 dni bo to skrociloby radykalnie ale cena odstraszyla mnie i pewnie agenturka też nie przystalaby sfinansować, choćby część, skoro na Sindbada mają zniżki jako stali, open, itd itp. Ale przyznam, że też nie pytałam, głupia ja.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krista jak "na duch" to próbuj przeszukać np na kayak ale nie de czy pl tylko es albo it .Tam gdzie jest małe zapotrzebowanie na bilety na daną trasę.Hiszpański pośrednik sprzeda Ci o wiele taniej bilet z Koloni do Warszawy niż Niemiec. I analogicznie bilet na trasie np Warszawa Ateny kupisz taniej u Niemca czy Włocha niż u Polskiego pośrednika albo Greka.A Tobie i tak wsio jedno u kogo kupisz ,ważne że tanio i na dany lot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joy napisał:

@Krista jak "na duch" to próbuj przeszukać np na kayak ale nie de czy pl tylko es albo it .Tam gdzie jest małe zapotrzebowanie na bilety na daną trasę.Hiszpański pośrednik sprzeda Ci o wiele taniej bilet z Koloni do Warszawy niż Niemiec. I analogicznie bilet na trasie np Warszawa Ateny kupisz taniej u Niemca czy Włocha niż u Polskiego pośrednika albo Greka.A Tobie i tak wsio jedno u kogo kupisz ,ważne że tanio i na dany lot :) 

A to warto wiedzieć, a z tych pomniejszych lotnisk też? Tak Katowice - Londyn? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ....

Wracałam z małych zakupów . Mijałam je dwie ...jedna prowadziła rower . Usłyszałam słodką , najmilszą mowę , więc powiedziałam ' dzień dobry ' . Myślałam , że może jakieś nasze mieszkanki tutaj , ale mnie mile zaskoczyły . Obie dziewczyny tutaj pracują w naszym fachu i to jedna z nich przy sąsiedniej ulicy ma sztelę ...Umówiłyśmy się na poniedziałek ...w Galerii ..noo...spotykałam tutaj  ludzi z Polski , ale to byli mieszkańcy . Wreszcie trafiłam na koleżanki po fachu . Jedna z Torunia a druga to ziomalka jak nasz @Grzegorz B z Bełchatowa . Ojejku ...cieszę się jak mała dziewczynka ...nooo !:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Afryka napisał:

A to warto wiedzieć, a z tych pomniejszych lotnisk też? Tak Katowice - Londyn? 

oczywiście :) To działa tak,że linie lotnicze mają umowę z pośrednikami sprzedaży na całym świecie.I cała sztuka znaleźć takiego u którego dany kierunek nie jest popularny.Wieczorem podrzucę Ci kilka fajnych przeglądarek tylko znajdę w tym moim bałaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No i stało się ....

Wracałam z małych zakupów . Mijałam je dwie ...jedna prowadziła rower . Usłyszałam słodką , najmilszą mowę , więc powiedziałam ' dzień dobry ' . Myślałam , że może jakieś nasze mieszkanki tutaj , ale mnie mile zaskoczyły . Obie dziewczyny tutaj pracują w naszym fachu i to jedna z nich przy sąsiedniej ulicy ma sztelę ...Umówiłyśmy się na poniedziałek ...w Galerii ..noo...spotykałam tutaj  ludzi z Polski , ale to byli mieszkańcy . Wreszcie trafiłam na koleżanki po fachu . Jedna z Torunia a druga to ziomalka jak nasz @Grzegorz B z Bełchatowa . Ojejku ...cieszę się jak mała dziewczynka ...nooo !:oklaski:

To ja poskaczę z Tobą :oklaski: :) .A później na to konto zapalimy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy Dzięki Ci bardzo za taką pouczająca lekcję, wiedziałam tyle, że nie umiem:haha:

Ilekroć szukałam to opcją "wyszukaj tanie latanie, biletowanie i czytałam co mi się ukazywało a dalej ^koniec umiejętności, często tym zajmują sie córki ale nie pokażą, nie mają zaufania, kierują się opiniami itd itd a ja upośledzona dalej mimo, że do zaścianka nie należę i swiat obcy mi nie jest. Jedno pewne: tu mam ^świat:cmok::dobrze::cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Teresadd napisał:

@Joy Podrzuć mi też.Mam lotnisko w Modlinie 10 km od domu.Jeszcze w Modlinie tanie linie latają , ale Chopena ma ceny z kosmosu.

No Modlin obsługuje Ryaner a to tanie linie i na krotsze rejsy a na Okęciu to inna półka, na ktorej ^^towary cenniejsze:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

No i stało się ....

Wracałam z małych zakupów . Mijałam je dwie ...jedna prowadziła rower . Usłyszałam słodką , najmilszą mowę , więc powiedziałam ' dzień dobry ' . Myślałam , że może jakieś nasze mieszkanki tutaj , ale mnie mile zaskoczyły . Obie dziewczyny tutaj pracują w naszym fachu i to jedna z nich przy sąsiedniej ulicy ma sztelę ...Umówiłyśmy się na poniedziałek ...w Galerii ..noo...spotykałam tutaj  ludzi z Polski , ale to byli mieszkańcy . Wreszcie trafiłam na koleżanki po fachu . Jedna z Torunia a druga to ziomalka jak nasz @Grzegorz B z Bełchatowa . Ojejku ...cieszę się jak mała dziewczynka ...nooo !:oklaski:

Łoooo matko i córko, ucałuj ode mnie moje okolice obfitują w Rumunów i Ukraińców. Jedynych dwóch rodaków słyszałem w Günzburgu na starówce. Za dwie godziny widziałem już ich tylko bo spali na ławce. Jeden zasikany

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...