Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, maras1 napisał:

a jak szwabska gwara?czasami nie mogłem sie połapac o co chodzi:)

Zanim dowiedziałam się co to  po szwabsku znaczy " abort " to już pierwszego dnia , po kilku godzinach od przybycia miałam kompletne przebieranie mojego PDP-go . Dopiero jak dziewczyna , która stamtąd przejeżdżała na inną sztelę i po dotarciu na nią do mnie zadzwoniła to mi wytłumaczyła , że abort to w jakiejś starej , szwabskiej gwarze znaczy " ustęp " :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Andreaa napisał:

Dokladnie.

Maz mojej przyjaciolki ledwo zipie ........ ale jest nadzieja :-)

Oj tam, oj tam. Przynajmniej facet wie, co to znaczy kochać się do utraty tchu :szydera::szydera::szydera:

Przy okazji dobry wieczór wszystkim. Pozdrawiam wszystkich z mroźnego, lekko zasypanego Podkarpacia i oby do wiosny :cześć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzegorz B napisał:

:d  to prawda, mówią inaczej. do tego w wiosce 15 km stąd mówią tak, że moja Elka ich nie kuma. wiele tu gwar i ta jedna dominująca. ale to naziole są straszne, i to jest najgorsze. Elka mi opowiadała, że do tej pory słyszy takie opinie: jak był Hitler, to był porządek, albo : Hitler nie był zły, tylko otoczyli go źli ludzie, jego doradcy O.o

jakl byłem tam pierwszy raz ,to w pewnej chwili usłyszałem ,że teraz chcą zobaczyc -fonsi-ok ,pomyslałem przynisłem laptopa i włączyłem piosenkarza- fonsi,popatrzyli jak na głupka i po chwili włączyli telewizor:szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz B napisał:

@maras1 nooo fonsi słyszałem, ale oni w ogóle zmiękczają bardzo. dużo jest sz : ich muszsz, wasz zamiast was itd

wisz ,hasz itp,ale polubiłem charakter tych ludzi,tam gdzie  byłem ,oni byli prosci niewykształceni ale bardzo mili i serdeczni i chociaz rpbota nie była:) najłatwiejsza to bardzo ich lubiłem:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi. 30 lat temu jak robiłem po technikum badania na politechnikę miałem 176 cm wzrostu, w zeszłym roku jak robiłem badania okresowe to pielęgniarka stwierdziła, że mam 175 cm wzrostu, z 10 minut kłóciłem się z nią o ten centymetr ..A może miała rację - może mi ubyło??????

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Darekr napisał:

Wytłumaczcie mi. 30 lat temu jak robiłem po technikum badania na politechnikę miałem 176 cm wzrostu, w zeszłym roku jak robiłem badania okresowe to pielęgniarka stwierdziła, że mam 175 cm wzrostu, z 10 minut kłóciłem się z nią o ten centymetr ..A może miała rację - może mi ubyło??????

bidulek już ci stawy siadły:szydera::)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darekr napisał:

Wytłumaczcie mi. 30 lat temu jak robiłem po technikum badania na politechnikę miałem 176 cm wzrostu, w zeszłym roku jak robiłem badania okresowe to pielęgniarka stwierdziła, że mam 175 cm wzrostu, z 10 minut kłóciłem się z nią o ten centymetr ..A może miała rację - może mi ubyło??????

Kurczysz się z wiekiem ...Nie przejmuj się , ważne , żeby innych centymetrów za szybko  nie ubywało ...bo i do tego z czasem dojdzie :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maras1 napisał:

wisz ,hasz itp,ale polubiłem charakter tych ludzi,tam gdzie  byłem ,oni byli prosci niewykształceni ale bardzo mili i serdeczni i chociaz rpbota nie była:) najłatwiejsza to bardzo ich lubiłem:d

dokładnie. tu w większości takie Kargule i Pawlaki :d i wiejski klimat. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...