Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, awe59 napisał:

Bingo Kasiu ! Padliny potrzebuję a nie wody z cytryną i miodem....:szydera:

Ja to jak bym się za długo dobrze prowadziła,  to znaczy po jakiejś diecie owocowo-warzywnej, to bym za chudziutkim boczkiem latała (wędzony lub pieczony) mniam-mniam :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Dziś miałam pracowity dzień, obdzwoniłam pierdylion agencji. I albo mało płacą, albo zus "żeby było łatwiej" niekoniecznie co miesiąc, albo trzeba odpękać minimum miesiąc żeby zapłacili za podróż. Jeszcze takie kwiatki jak pierwszy i ostatni dzień zlecenia płatny w jakiś dziwny i skomplikowany sposób. Teraz mam tak, że pierwszy dzień za free, ale ostatni nawet jak wyjeżdżam o 5 rano 100%. I to jest jeżeli nawet nie do końca uczciwe to przynajmniej czytelne. A dzisiaj nasłuchałam się o jakichś kosmicznych algorytmach do obliczania tych dwóch dni i jak znam życie, to jest możliwe, że zmienniczki będą obydwa dni za darmo popitalać. A i stawki też nie jakieś kosmiczne. Przy dobrym języku kokosów mi nie proponowali. Na facebooku czytam jakieś "nie mniej niż 1600-1800", za Kali jeść, Kali pić, a tu doopa. To się skończy na tym, ze poryczę, pozłoszczę się i zostanę tu gdzie jestem :przekleństwa:. Mam czas do końca lutego, taki limit sobie wyznaczyłam, a potem chciałaby ruszyć swoje cztery litery. Niech mnie ktoś przytuli, proszę. A może solidny kop byłby lepszy ;), bo ja już zgłupłam do reszty. Dobrej nocy życzę.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniao złote góry to w ogłoszeniach- ofertach a jak już się zglosisz to okaże się , że akurat " ta " oferta nieaktualna , ale mamy dla pana/i inną , cudowną ....ino ciutke mniej płatną ....jakieś 300 ojro tylko ........Bardzo na skladkach do ZUS- u Ci zależy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aniao napisał:

@Baśka powtarzająca się to zależy. Chciałabym składki, bo 15 lat byłam w domu i muszę kalendarz gonić żeby 20 lat pracy nazbierać, ale z drugiej strony na składkach kantują, a pensja nie powala. Na razie szukam, pytam, walczę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Rozumiem , bo też gonilam " lata pracy " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

W zawodach niestety, udziału nie brałam,ale w dzieciństwie zdarzało mi się zjeżdżać z górki na bele czym:):)Stare dobre czasy:)Wczoraj widziałam takie plastikowe jabłka do zjeżdżania i nawet bym kupiła ,tyle że tu u mnie żadnych górek do zjeżdżania nie ma:(Buuuuuu

@foczka63te jablka to slizgodupki nazywaja:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Rozumiem , bo też gonilam " lata pracy " 

Porozglądam się, podzwonię. Jeszcze nie dzwoniłam do Twojej starej firmy (tej od profesorowej), chociaż opinie ma średnie. Nie umiem się w tym wszystkim połapać, nie lubię zmian. Ty jesteś ze swojej firmy zadowolona?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baśka powtarzająca się Nie ruszaj pazurów. 

Fußpflega niech przyłazi. 

Moja sama se grzebie. 

Ale jak już legnie w we wyrze na stałe,  to zgłoszę ten problem. 

 

Wieczorem przyjechał syn. 

Odczytał moje postulaty,  porozmawiał jeszcze z matką,  ona opowiedziała mu,  że upadła. 

Na noc założyłam pieluchę.

Zobaczę rano,  czy przesikała.

Zgłoszę firmie,  że pogorszył się stan zdrowia PDP. 

Jak JEST osobą leżąca do opieki,  to można próbować wyrwać więcej kasy,  nie?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aniao napisał:

@Baśka powtarzająca się to zależy. Chciałabym składki, bo 15 lat byłam w domu i muszę kalendarz gonić żeby 20 lat pracy nazbierać, ale z drugiej strony na składkach kantują, a pensja nie powala. Na razie szukam, pytam, walczę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przecież nie nazbierasz lat pracy z umowy zlecenia. To się nie liczy, liczą się tylko składki i przelicz czy to się opłaca. Ile Agencje odprowadzają a ile ty sobie możesz odłożyć jeżeli więcej zarobisz?

Kalendarza i tak nie dogonisz tymi śmiesznymi kwotami. Musiałabyś na umowę o pracę się załapać.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

@Baśka powtarzająca się Nie ruszaj pazurów. 

Fußpflega niech przyłazi. 

Moja sama se grzebie. 

Ale jak już legnie w we wyrze na stałe,  to zgłoszę ten problem. 

 

Wieczorem przyjechał syn. 

Odczytał moje postulaty,  porozmawiał jeszcze z matką,  ona opowiedziała mu,  że upadła. 

Na noc założyłam pieluchę.

Zobaczę rano,  czy przesikała.

Zgłoszę firmie,  że pogorszył się stan zdrowia PDP. 

Jak JEST osobą leżąca do opieki,  to można próbować wyrwać więcej kasy,  nie?

Tylko agencje nie są skore do podwyżek ale próbuj coś więcej wyrwać ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aniao napisał:

@foczka63dziękuję. Ja lubię moją Podopieczną, trzeci rok tu jestem i to mnie trzyma. Niemniej po dwóch miesiącach muszę coś zmienić. Pomimo tego, że się boję.

mozesz swoja pdp zabrac do innej firmy robilam tak i biora opiekuna z przychowkiem ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...