Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@beatrix+ brawo Ty :cmok:. Pranie, prasowanie nie zając, nie ucieknie:d, a robótki czekać nie mogą :haha:

@Barbara48 i teraz powiedz głośno: dlaczego te miesięczne zaległości chcesz odrobić w jeden dzień:szok: ?

Chora jesteś ? Po podróży, przemęczona, zagubiona, daj sobie luzzz, zdążysz to zrobić .

Pamiętaj: immer langsam....., immer langsam....

Tego mnie nauczyli sami Niemcy :trele:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Barbara48 napisał:

@aniao Aniu, choćby nawet, to tak sie nie zostawia.

Też byłam zmienniczką.

Pierwsze najwazniejsze juz wyprasowalam, obiad zrobilam,pranie wstawiłam.

O  11 przyszła Sylvia, córka Pdp i pyta czy nam obiad przyniesc? 

Nie, juz robię. 

Naprawde, tu nie ma nic takiego do roboty, nikt nie goni, nie sprawdza, luz.

A znalazłam jeszcze rozmrożoną marchewke z groszkiem w lodówce, tylko nie wiem z którego dnia. 

Dobra, koniec, robię się upierdliwa.

Nie upierdliwa, doświadczona :szydera:. Ja już z niejednego pieca chleb jadłam i swoje widziałam i przeżyłam. Tu jestem prawie trzy lata, tylko raz ktoś wrócił. Jesteśmy właśnie po tym drugim razie, wiedziała, że nie wraca... Jeszcze mi troszeczkę zostało, ale już mi to lotto. Ja też się nie przemęczam, np. prasuję tylko pościel i niektóre sztuki odzieży, gotuję na dwa dni itd., ale jak jadę do domu to STARAM się zostawić wszystko ok.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, aniao napisał:

Nie upierdliwa, doświadczona :szydera:. Ja już z niejednego pieca chleb jadłam i swoje widziałam i przeżyłam. Tu jestem prawie trzy lata, tylko raz ktoś wrócił. Jesteśmy właśnie po tym drugim razie, wiedziała, że nie wraca... Jeszcze mi troszeczkę zostało, ale już mi to lotto. Ja też się nie przemęczam, np. prasuję tylko pościel i niektóre sztuki odzieży, gotuję na dwa dni itd., ale jak jadę do domu to STARAM się zostawić wszystko ok.

Tu gdzie jestem nic się nie prasuje. Żelazko można wyrzucić !!! Ktoś chętny złapać w locie :d:szydera:

W moim domu jest wszystko na listek wyprasowne, ale jak tu nie wymagają , to..... jest mi z tym dobrze :oklaski:

Córka PoP powiedziała: Nic nie musisz prasować , to ja jestem posłuszna jak aniołek:szydera:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.

Dobiega koniec pauzy, leżę, śpię, nety przeglądam ale boki bolą to wstanę.

Jest tak wiele przypadków jak wiele domów, ludzi, sytuacji etc etc

Czytam głównie o tym, że nie jest zle pomimo, że ludzie starzy, schorowani, demencyjni i co tu dużo mówić-po prostu rozne osobowości i charaktery ale też obyczajowosc, przyzwyczajenia, mentalność.

Ja też tu nic nie muszę, też langsam itd i chyba do teraz po ponad roku z szoku nie wychodzę: za co to płacą.

Z czegos takiego, co nazywać mozna przyzwoitościa cos próbuje robić, pomóc, udzielac się. A tylko przygotowuję posiłki, prania malutko a przecież pralka to robi, zmywania makutko a przecież zmywarka to robi, odkurzyć raz na jakiś czas i to na siłę i z przygotowaniem pdp żeby nie przeciwstawiala się. Itd itp

Pdp juz chwyta demencja /89lat/ ale jest inteligentna, z poczuciem humoru, z dystansem do swojej starosci, dziekujaca za okrycie kocem 700 razy, wdzięczna za obecność.

Czytam też o upominaniu się o prawa. W głowę zachodze o co tu by się upomnieć, nie mam o co. Do zadań na początku bez doswiadczenia podchodzilam intuicyjnie i po roku mogę stwierdzic, że chyba w punkt bo jestem chwalona, wyczekiwana na powrót po urlopie. Nie, nie chwalę się tylko piszę jak dobrze trafilam i że nie mam czego egzekwować.

Teraz po przerwie idę kawę robić jak co dzień i... telewizja, czytanie, czasem rummi, spacer krótki. Ja nie mam czego egzekwowac, ja nie mam na co sie burzyć, ja nie mam tu nigdy stresa. Za to mi płacą. Ze zmienniczka chyba też bez spiny i w dobrej współpracy. Lekko, łatwo i przyjemnie i za kasę wcale nie taką dużą,ale której nawet jako była księgowa nie mialam za prace wyczerpującą, stresowa i bez szacunku adekwatnego.

Można hejtowac:kopara::p;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

@Krista dlaczego hejtowac? Jesg tak jak liszesz; co dom to przypadek, co Pop to charakter o tyle. Tylko się cieszyć kochana Twoim zadowoleniem. :cmok:

To ^hejtowac to trochę sarkastyczne. Dzięki Heidi:cmok: ale napisałam w kontekście tych żądań, praw, przepisów.Bo ja z racji mojego doświadczenia ich nie rozumiem ale co ja tam wiem, jedyna stella i raptem 1rok i 3 m-ce na robotach, o których nie pomyslalabym wcześniej.

Pewne przedsięwzięcie finansowe mnie tu przygnalo i choć już nie musialabym to jednak wciągnęłam się i solidaryzuje sie z Wami i aspirowalam do bycia wspoluczestniczka tego forum. I dobrze jest i dziękuję i jedt mi tu dobrze i jestesci BOSCY:dobrze::cześć3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krista napisał:

To ^hejtowac to trochę sarkastyczne. Dzięki Heidi:cmok: ale napisałam w kontekście tych żądań, praw, przepisów.Bo ja z racji mojego doświadczenia ich nie rozumiem ale co ja tam wiem, jedyna stella i raptem 1rok i 3 m-ce na robotach, o których nie pomyslalabym wcześniej.

Pewne przedsięwzięcie finansowe mnie tu przygnalo i choć już nie musialabym to jednak wciągnęłam się i solidaryzuje sie z Wami i aspirowalam do bycia wspoluczestniczka tego forum. I dobrze jest i dziękuję i jedt mi tu dobrze i jestesci BOSCY:dobrze::cześć3:

 

:cmok:nawet ja ?  :szydera:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LACH napisał:

Jak mnie to głaszcze. Wiem, wiem jestem skromny. To o mnie!!! I nie ma za co. :hura::szydera::hura:

Sam czytaj.  Ty i ja to jedno wytchnienie @Krista -y. Pozostali jeszcze śpią.  Wykorzystamy to:szydera:. Niech nas @Krista popieści :oklaski::szydera:.  Nie hamuje się kobieto!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą @Krista ,  Pierwsze zlecenie i trafiłaś na dobrą Pop. Nie masz porównania i nuec6h tak zostanie jak najdłużej.  Jednak czytaj jak mają inni i wyciągaj wnioski na przyszłość.  To dobre miejsce na naukę i zabawę. Pop  jesf w zaawansowanym wieku, kiedyś  przyjdzie zmiana.  Oby nie. Powodzenia Galerianko:cześć:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Heidi napisał:

Sam czytaj.  Ty i ja to jedno wytchnienie @Krista -y. Pozostali jeszcze śpią.  Wykorzystamy to:szydera:. Niech nas @Krista popieści :oklaski::szydera:.  Nie hamuje się kobieto!!!

No to se pojeździmy, popławimy z górki!!! Bujaj derożkię! Gorzej, jak konie pod górkę odmówią. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...