Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Heidi napisał:

Jeśli zakłądając , że mąż @Barbara48  jest fakirem, to kieliszki , chodzenie po rozżarzonych węglach, po tłuczonym szkle są dla niego żadnym wyzwaniem:haha:

Tiaa, mamy gości w drugi dzień świąt, a tu się okazało że kieliszków niet :szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Barbara48 napisał:

Tiaa, mamy gości w drugi dzień świąt, a tu się okazało że kieliszków niet :szydera:

Podstawowych polskich naczyń brak ....wstydź się Basiunia ! ...Jako i ja się wstydzę , bo też mam braki . Musi za dużo toastów z tłuczeniem kieliszków na szczęście bywało :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lorelai napisał:

Meryjko, nie bój żaby, jak tylko zechcesz i będziesz miała czas , chęć , ochotę i wolę - będziesz mnie mogła spotkać osobiście. Tylko teraz - to ja się boję Twojej podejrzliwości :). Nie musisz mi ufać ,ale ja Cię zapewniam , że się nie ukrywałam, nie mam niecnych zamiarów , NIKOMU nigdy krzywdy nie zrobiłam ani nie mam takiego zamiaru - wręcz przeciwnie , mogłabym przedstawić liczną grupę osób, którym pomogłam . :cześć3: 

Ale winni się tłumaczą , więc ja milknę w tym względzie .

Myślę, że Cię uspokoiłam.

 

Czy ja pisałam gdzieś, że krzywdę komuś robisz.Dlaczego miałabym się bać nie przesadzaj :)

Pisałam o rekrutacji i zaufaniu do osoby rekrutującej.

Ale o co chodzi z tą pomocą. Chcesz mi dać do zrozumienia, że ja nikomu nie pomagam? 

I co rozumiesz pod słowem "pomoc"? Bo różnie to można pojmować?

Wsparcie, załatwienie pracy czy pomoc finansową?

 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi  Bez jajka,  wrzątkiem zaparzasz mąkę,  trochę oleju i szczypta soli. 

Wyrobić,  zostawić. 

W tym czasie pić kawę. 

 

Baaardzo elastyczne,  nie ma ubytków. 

Najlepsze do uszek,  bo można maciucie  robić. 

No i zamrożone się nie rozwalą w gotowaniu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, beatrix+ napisał:

@Heidi  Bez jajka,  wrzątkiem zaparzasz mąkę,  trochę oleju i szczypta soli. 

Wyrobić,  zostawić. 

W tym czasie pić kawę. 

 

Baaardzo elastyczne,  nie ma ubytków. 

Najlepsze do uszek,  bo można maciucie  robić. 

No i zamrożone się nie rozwalą w gotowaniu. 

Ja daję żółtka ...wrzątek oczywiście też i łycha oleju . Ciasto mięciusieńkie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, beatrix+ napisał:

@Heidi  Bez jajka,  wrzątkiem zaparzasz mąkę,  trochę oleju i szczypta soli. 

Wyrobić,  zostawić. 

W tym czasie pić kawę. 

 

Baaardzo elastyczne,  nie ma ubytków. 

Najlepsze do uszek,  bo można maciucie  robić. 

No i zamrożone się nie rozwalą w gotowaniu. 

Dziękuję dziewczyneczki. Ja już mam mistrza w wyrabiania ciasta. Tylko mąka + wrzątek+sól. Już skończyłam ze wzbogacaniem. Wrzątek powoduje wydzielanie z glutenu kleistość masy. Potem masa musi postać pod przykryciem lub w worku foliowym ok. 30 minut tj. właśnie ten czas picia kawy:cmok:, oby kolejność nie pomylić:haha: . I do roboty. Wiem też jak robić je hurtem. Wiem już kochane, wiem. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@lucyna.beata mam tak samo jak Ty z tym , że ja jak jestem u siebie w domu łykam tabletki ( ziołowe ) i jakoś śpię . Bez nich choćbym była nie wiem jak zmęczona sen byłby przynajmniej przerywany ...a nie ma gorszej cholery jak zasnąć natychmiast po położeniu się w bety i wybudzić się , bo po wybudzeniu nie mogę już usnąć na nowo . Męczę się , kręcę po łóżku , próbuję czytać " do poduchy " , ale zamiast książka mnie uśpić ...zaczyna mnie wciągać ....Każdy z nas jest inny , więc polecać Ci nie mogę , ale ja ostatnio kupiłam w aptece jakieś " Na sen -forte  ....Dopel Herz " . Kupiłam je w Pl . Na mnie działają . Nie biorę jedynie na robotach , bo wiadomo , że tam muszę być czujna jak ważka .No i miewam tragedie ze snem . Doktor mnie wybudzał na jego " pipi " ...on zasypiał ( nie zawsze :szydera: ) jak aniołek a ja schodziłam na dół do siebie i mój sen szedł się teges . Zombie  przy mnie to wtedy był pikuś :szydera:

wiem co i jak i  znam to dlatego unikam zarywania nocy na zleceniach bo 10 euro za noc to moze nie jest malo ale ja po miesiacu bylabym nie do zycia......ja tu noce mam z zasady wolne ale szogun mial wyjazd na tydzien..ot tak zeby odpoczac i sie rozregulowalam....ot co

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Afryka...odłóż już ten słowniczek polsko-angielski ...po sosnę Ci to ?...Czego Jaś się nie nauczył tego Jan nie będzie umiał :szydera:

W doopie mam słowniczek , mówię do Synowej mej po polsku ,a jak się za bardzo rozpędzę to po niemiecku :szydera: Mobilny translator w postaci Synka pod ręką , w końcu kiedyś musi się nauczyć ,na razie z pisaniem i czytaniem po polsku jest na etapie mojego wnuka ,o czym rezolutnie poinformował nas przy obiedzie właśnie Mikołaj :szydera:...a propos obiadu,było pysznie i do wypęku ,teraz kawę w domu kończę i staje do garów ,bo niewiele do południa zrobiłam ,ale noc grudniowa długa :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lucyna.beata napisał:

wiem co i jak i  znam to dlatego unikam zarywania nocy na zleceniach bo 10 euro za noc to moze nie jest malo ale ja po miesiacu bylabym nie do zycia......ja tu noce mam z zasady wolne ale szogun mial wyjazd na tydzien..ot tak zeby odpoczac i sie rozregulowalam....ot co

Ja nie mówię o niespaniu na zleceniu . W domu mam wielki ...ogromniasty... z tym problem i dlatego bez tabsów nawet nie próbuję kłaść się spać . Mój problem to niemoc w odganianiu myśli ...niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Anieli ! Zaczęłam czytać od końca , przeczytałam coś o cięciu - i aż mi skóra ścierpła O.o Kto? kogo? jak? i dlaczego? Karp stracił życie ? czy jakiemuś kogutowi  na rosół łeb ścigają ?Ki diabeł ?:donos: (Zajrzałam nawet na wszelki wypadek , czy dudek u Heidi na swoim miejscu:d).

No, i szybko wróciłam na wcześniejsze strony :d

A tu @Joypięknie ubrała choinkę ,przygotowała śliczne stroiki , ugotowała i upiekła , co trzeba ,a teraz potrzebuje zachęty, , aby zalegalizować skrócenie swej niesfornej fryzury :szydera: 

Oj, coś mi się wydaje , że stanie się jeszcze bardziej niesforna :szydera: - i gumka nie pomoże :haha:

Ale co tam, i tak będziesz ładna , a odmiana na Nowy rok zawsze się przyda. 

Od zmiany fryzury zaczynają się też zmiany w życiu - u Ciebie na 100% na lepsze.:cmok:

(ale o nie odwet na mężu (może lubi Twoje długie włosy:cool:) za te porządki w garażu :szydera:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Afryka napisał:

W doopie mam słowniczek , mówię do Synowej mej po polsku ,a jak się za bardzo rozpędzę to po niemiecku :szydera: Mobilny translator w postaci Synka pod ręką , w końcu kiedyś musi się nauczyć ,na razie z pisaniem i czytaniem po polsku jest na etapie mojego wnuka ,o czym rezolutnie poinformował nas przy obiedzie właśnie Mikołaj :szydera:...a propos obiadu,było pysznie i do wypęku ,teraz kawę w domu kończę i staje do garów ,bo niewiele do południa zrobiłam ,ale noc grudniowa długa :haha:

Aaaa! To już odbyła się ta stypa jeszcze za życia benificjentki?

W zasadzie to nieglupi pomysł..

Potem tylko,  gdy otworzy testament są mniejsze koszta,  bo tylko ładny wazonik..xd

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...