Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając latem z Mazur przejeżdżaliśmy przez Warmię i wstąpiliśmy po drodze do Sanktuarium w  Gietrzwałdzie.  Ilość rodziców z kalekimi dziećmi daje wiele do myślenia, wota dziękczynne są wszechobecne . Znajdują się tam od 1500-go roku. Tam zdałam sobie sprawę jak wdzięczna jestem za moje zdrowe dzieci. 

Polecam odwiedzić to miejsce, choć kościół wydawałoby się na zewnątrz niczym nie wyróżnia się od innych. Ponad milion zwiedzających rocznie, szukających pomocy, wsparcia i zaspokojenia ciekawości.

Warto chwilę się tam zatrzymać:cmok: i podumać :love:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1bozka napisał:

Nie marazm tylko uszka:szydera: z grzybami i prezenty zaprzątają uwagę wszystkich 

Rozumiem , ja uszek nie lepię , a i tak nie mam czasu , zarobiona jestem ...sama nie wiem, czymO.o . Najwięcej czasu zajmuje mi leżenie i czytanie Was:d .Płodni jesteście ,że ho hooooooooo , jak mawia Św. Mikołaj xdi trudno za Wami nadążyć guggy.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Witajcie :dyskusja: ,

  • w pierwszej kolejności podróżncy: @lucyna.beata i 
  • i teraz nasz Mann @Grzegorz B,  przyjmijcie  życzenia szczęśliwego powrotu do domu, spieszcie się powoli, nie dajcie sie ponieść świątecznym szaleństwom pucowania zbędnych przedmiotów (lepiej je wyrzucić:haha: ). Chociaż nie usiądziemy przy jednym stole, to  już na zapas posyłam Wam w dzień Bożego Narodzenia życzenia : spokoju, zdrowia, miłości, radości. Niech mały Jezusek wraz z opłatkiem odwiedzi wszystkich waszych bliskich znajomych i przyjaciół, znajomych tych bliskich i tych dalszych . To piękny czas, świąteczny czas, otwórzmy nasze serca  dla siebie nawzajem  i dzielmy się współną radością i przeżywaniem Narodzin Jezusa. 

Serdecznie dziękuję to prawda, święta powinny być z najbliższymi. I powinna za tym stać duchowość, jakkolwiek każdy z nas to pojmuje

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lucyna.beata napisał:

dzien dobry panstwu

moje torebusie grzecznie czekaja ja zreszta tez...kierowca kele 12ej bedzie i wypad...

pozniej niz zwykle ale widze ze juz tloczno sie zrobilo wiec wciskam swoje cztery literki i dosiadam sie do ploteczek

milego dnia moi kochani i do uslyszenia po drugiej stronie

 

Dobrej podróży życzę I do zobaczenia 7 stycznia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LACH cudny kawałek :szydera:. Co Ty jeszcze masz w tej głowie za kawałki pochowane:szydera: ? Głowa Twa musi być wielką szafą z wieloma szufladami, w każdej z nich jakiś morał siedzi. Wystarczy pociągnąć za uchwyt i niechybnie w każdym momencie wyskakuje  jajko- niespodzianka:haha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lucyna.beata napisał:

dzien dobry panstwu

moje torebusie grzecznie czekaja ja zreszta tez...kierowca kele 12ej bedzie i wypad...

pozniej niz zwykle ale widze ze juz tloczno sie zrobilo wiec wciskam swoje cztery literki i dosiadam sie do ploteczek

milego dnia moi kochani i do uslyszenia po drugiej stronie

 

@lucyna.beataszerokiej i bezpiecznej drogi!:cześć3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walizka spakowana , jutro tylko do podręcznej , niedużej torby na ramię dorzucę może jakieś resztki ...albo nie dorzucę . Część ciuchów zostawiam na styczeń i pasi . W miejsce pozostawianych zmieściły się moje , tym razem nie takie wielkie zakupy typu chemia/kosmetyki ....gdyż DM-a mam tak blisko i serce by pękało nie przestąpić progu jego ...DM-a tego podczas pobytu na adresie ( @Michał845 ...dzięki za ten" adres ")i bodaj malutkich zakupów nie poczynić ...A jutro już będę śpiewać ''bądź gotowy dziś do drogi " ....tralalalala :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz B , szerokiej drogi i dużo radości ze spotkania z najbliższymi . Kilkalat temu też sobie nie wyobrażałam Świąt bez rodziny - nie wspominając już o tym , jak dzieci były młodsze .

I ciesz się piesami :) - one też czekają na Ciebie :haha:- może pogadają z Tobą w Wigilię ? :d

A jeśli tu nie zajrzysz przed Nowym Rokiem - to oczywiście życzę Ci po prostu DOSIEGO ROKU guggy.gif

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Walizka spakowana , jutro tylko do podręcznej , niedużej torby na ramię dorzucę może jakieś resztki ...albo nie dorzucę . Część ciuchów zostawiam na styczeń i pasi . W miejsce pozostawianych zmieściły się moje , tym razem nie takie wielkie zakupy typu chemia/kosmetyki ....gdyż DM-a mam tak blisko i serce by pękało nie przestąpić progu jego ...DM-a tego podczas pobytu na adresie ( @Michał845 ...dzięki za ten" adres ")i bodaj malutkich zakupów nie poczynić ...A jutro już będę śpiewać ''bądź gotowy dziś do drogi " ....tralalalala :d

guggy.gif

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lorelai napisał:

@Grzegorz B , szerokiej drogi i dużo radości ze spotkania z najbliższymi . Kilkalat temu też sobie nie wyobrażałam Świąt bez rodziny - nie wspominając już o tym , jak dzieci były młodsze .

I ciesz się piesami :) - one też czekają na Ciebie :haha:- może pogadają z Tobą w Wigilię ? :d

A jeśli tu nie zajrzysz przed Nowym Rokiem - to oczywiście życzę Ci po prostu DOSIEGO ROKU guggy.gif

Dzięki śliczne, wzajemnie wszystkiego najlepszego i spokoju ją ostatnie święta spędziłem w DE. I Boże Narodzenie i Wielkanoc.  I póki Co, wystarczy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam wkrótce do tych co zbierają się do drogi.

Tylko na tydzień do domu trochę kiepsko ale lepszy rydz niż nic.

Karpie i pieczyste mięsa i takie tam na głowie Darka.Ale wiem że udźwignie temat.

Miłego wieczoru wszystkim

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,dawno mnie nie było wróciłam z sanatorium kto nie był polecam,a teraz zabieram się za przygotowania do świąt,wam życzę Wesołych Świąt tym co pracują,i tym co spędzają w domu,ja startuję dopiero po nowym roku do demenclandii

48362451_205073667042846_8740135302057689088_n.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Malina 1 napisał:

Witam wszystkich,dawno mnie nie było wróciłam z sanatorium kto nie był polecam,a teraz zabieram się za przygotowania do świąt,wam życzę Wesołych Świąt tym co pracują,i tym co spędzają w domu,ja startuję dopiero po nowym roku do demenclandii

48362451_205073667042846_8740135302057689088_n.jpg

@Malina 1 Witaj  I jak a sanatoryjne wrażenia ? Poćwiczyli, pomasowali, pomoczyli?

Pewnie, że warto, tylko nastawienie trzeba mieć pozytywne, jak wszędzie zresztą :). Troszkę puść farbę na specjalnym sanatoryjnym torze , będzie pewnie wesoło, pierwsze wrażenia są najcenniejsze. Może czegoś się nauczymy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Malina 1 napisał:

Witam wszystkich,dawno mnie nie było wróciłam z sanatorium kto nie był polecam,a teraz zabieram się za przygotowania do świąt,wam życzę Wesołych Świąt tym co pracują,i tym co spędzają w domu,ja startuję dopiero po nowym roku do demenclandii

48362451_205073667042846_8740135302057689088_n.jpg

Tobie też Malinko zdrowych , wesołych :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

@Malina 1 Witaj  I jak a sanatoryjne wrażenia ? Poćwiczyli, pomasowali, pomoczyli?

Pewnie, że warto, tylko nastawienie trzeba mieć pozytywne, jak wszędzie zresztą :). Troszkę puść farbę na specjalnym sanatoryjnym torze , będzie pewnie wesoło, pierwsze wrażenia są najcenniejsze. Może czegoś się nauczymy

Byłam w Rabce Zdrój o tej porze wiadomo nieciekawie,ale warunki  super moc zabiegów moczenie, masaże,prądy,borowina itp,do tego tańce, hulanki ,towarzystwo przesympatyczne,można było nawet za mąż wyjść jak ktoś chętny,błogie lenistwo na co dzień  co uwielbiam,no same przyjemności,każdy znajdzie coś dla siebie.Sami zobaczcie

46514102_276196429910369_7828469652429733888_n.jpg

47453968_547291162362753_6511348640403947520_n.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Walizka spakowana , jutro tylko do podręcznej , niedużej torby na ramię dorzucę może jakieś resztki ...albo nie dorzucę . Część ciuchów zostawiam na styczeń i pasi . W miejsce pozostawianych zmieściły się moje , tym razem nie takie wielkie zakupy typu chemia/kosmetyki ....gdyż DM-a mam tak blisko i serce by pękało nie przestąpić progu jego ...DM-a tego podczas pobytu na adresie ( @Michał845 ...dzięki za ten" adres ")i bodaj malutkich zakupów nie poczynić ...A jutro już będę śpiewać ''bądź gotowy dziś do drogi " ....tralalalala :d

Szczęśliwej drogi :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...