Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ło! Neta mi  oddali! 

A właśnie przyjechał  syn i chciałam  naskarżyć,  a ten ciul działa...

Być może zwiększyli moc,  lub to chwilowe zasilanie wi-fi.

NIE MA co chwalić dnia przed zachodem,  tak jak chłopa przed....

 

 

xd:p

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Marta B napisał:

A daj spokój ,co ja tu takie rewolucje będę robić:haha:Ja tu tylko biorę na przetrwanie...

Swoją drogą oglądałam wczoraj " Bauer sucht die Frau",gdzie Polka Anna wyszła właśnie za niemieckiego Bauera.

No ale on miał Bauernhof w ...Namibii.I wyglądał całkiem,całkiem do rzeczy był.

Hi, hi.... rzeczywiście w przypadku Niemów na ich szybkie zejście nie ma co liczyć. Są długowieczni. Zatem trzeba patrzeć na ich hektary, albo konto:haha:. Ustawić masztąwysoko i dmuchać w żagle w korzystna stronę :d. Nie jesteśmy już małolatami, które wierzą w wielką miłość, ale licza już na wygodne życie. Super , gdyby udało się znaleźć i miłość.

Znamy @Blondi, która szczęście swoje znalazła w DE, ja znam następną opiekunkę, która wlaśnie wyszła za mąż za singla i.... powiem wam, że z niego  apetyczny "cukiereczek" i dobry dla niej człowiek. 

Wracając do Bauerów z Twoich okolic: Czasem wystarczy nowy Anzug, Mydło i Golidło, i.... można wyczarować nowego człowieka. Nowa kobieta, nowy wiatr w żagle, siła argumentów i nowe życie na nowym lądzie. Separacja od starych znajomych dwóch stron i robić swoje. Jedno życie tylko jest i tylko jedna głowa i dwie dłonie Czerpmy garściami co możemy dosięgnąć. Róbmy swoje. Każdy wie co dla niego najjlepsze. Sukcesy są rezultatem naszych wyborów.  Marzenia można realizować, trzeba tylko zaplanować działanie i dążyć, dążyć i dążyć......

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzenia są bardzo dobre, są siłą napędową naszych działań i chęci życia.

Znam taki trik z  marzeń i osiągania celów. Opisz sopsób na dziś w jaki chcesz  osiągnąć Twoje marzenia.

Trzeba to zrobić:

1. Na kartce opatrzonej dniem jej sporządzenia, spisujesz wszystie swoje najśmielsze marzenia 

2. Na drugiej kartce opatrzonej datą zapisujesz marzenia , które wydają się realne w krótkim czasie

3. Na trzeciej  kartce opatrzonej datą zapisujesz marzenia, które wydają się nierealne nawet w długim czasie

Wszystkie kartki umieszczasz  w swoim sejfie w ścianie domu, albo pod dewnianą podłogą :haha:pomiędzy legarami. 

Zaglądasz do tych notatek po długim czasie. Pękniesz ze śmiech po latach, kiedy będziesz je czytać. O jakich banalnych sprawach marzymy, a okazują się łatwe do realizacji. 

A.... może być to zapisane własną dłonią i krwią :haha:. Będzie poważniej :d

I...  oby tylko pamiętać, gdzie te kartki leżą, i.... by tylko zdążyć je przeczytać, bo mamy już swoje latka :).

Powodzenia :love:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BabaJagusia napisał:

@Heidi powiem przewrotnie: z naszych planów w niebie się śmieją.

Witam w środku dnia.Czytam bez kawusi.Słońca w serduchach:cmok:

I dobrze. Świadomość, że nawet w niebie się radują powoduje radość i w moim sercu. Chociaż kogoś rozweseliłam :d. A w piekle kocioł przerdzewieje, bo bo nie m na czym zupy ugotować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka zaczyna już swoje chwyty stosować. Podlizuje się aż mdli mnie .  Za każdym razem tak jest jak wyjeżdżam i osiem razy dziennie muszę potwierdzać: tak tak, widzimy się po urlopie ... Teraz wypaliła , że dawno nic tak dobrego nie jadła  

Po pierwsze pierś z kaczki w skali od 1 do 10 była góra na siódemce. Zabrakło jej może 10 minut. W środku była odrobinę niedopieczona. Kapusta czerwona fakt, absolutne mistrzostwo świata, ale ja jestem poprostu kapuściany miszcz galaktyczny na czerwonym winie, z jabłkiem odrobiną cynamonu, a reszta to sekret No i kartofle z pieca. 

Czeba się napracować na ten wpis w referencjach " Mastercook " . 

Teraz nieco odpoczynku i jadę z dzidzią gibać się do Fachklinik. Normalnie w poniedziałki robi to Elka, ale dzisiaj jedzie do Krumbach do gastrologa.  Się będzie wypinać na służbę zdrowia A 17 stycznia ma już termin kolonoskopii.  A my z dzidzią po wygibasach pójdziemy do marketu. Mła od rana myśli o czekoladzie z orzechami, a po obiedzie to już nie są myśli. To obsesja w takim razie, Nara. Do wieczora

Edytowane przez Grzegorz B
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mnie dopadł cukierkowy Głodek. Spakowałam się do miski , chociaż była ciut za mała, a cukru przez to w oganizmie nie przybyło. Sznykram po szafach, ale wszystko wyżarte :przekleństwa:. Dopiero jutro jedziemy na zakupy :(. Dobrze, że są jaja w lodówce, cukier  i mąka w szafie, jabłko z podrózy do DE, zaraz coś słodkiego wyczaruję :p.  Jak dobrze być kreatywnym :oklaski:. Zuwżyłam ostatnio, że im mniej mam do dyspozycji tym moja radość odkrywania świata jest większa. Dotyczy to wszystkich sfer życia. Być może jest to efektem mojego życia w latach 80-tych i pamięci, że z kostki margaryny od cioci UNRY  można zrobić prawie wszystko, nawet wzorki na sweterku :haha:i że może być jeszcze gorzej? 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzegorz B napisał:

Ziółka  

Taaaak @Grzegorz B  ziółka!!!!! :d  , koniecznie.   Meliska najlepsza ze wszytkich ziółek, nie licząc Maryśki :haha:. Jedziesz do domu, więc nie są potrzebne różowe okulary. Świat i tak wypięknieje, już za dni parę , za chwilę, jak tylko opanujesz Elkę :d  z jej wyskokami troskliwości, a Dzidzię wygilasz w stopy na pożegnanie :oklaski:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam, że co chwilkę ktoś planuje zjazd do PL. Sama nie ogarnę wszystkich dziadków. Co Wy mi robicie ? Rozumiem, że mam dyżur pełnić, ale w całych DE , to już przesada, nawet kawy nie będzie z kim wypić :kawa2:.

Tak z ciekawości zapytam: czy na święta w DE zostawicie mnie samą :smutek:?

Mogę liczyć na wsparcie jakiejś dobrej duszyczki  w ten zimowy świąteczny czas ?undefined

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Heidi napisał:

Taaaak @Grzegorz B  ziółka!!!!! :d  , koniecznie.   Meliska najlepsza ze wszytkich ziółek, nie licząc Maryśki :haha:. Jedziesz do domu, więc nie są potrzebne różowe okulary. Świat i tak wypięknieje, już za dni parę , za chwilę, jak tylko opanujesz Elkę :d  z jej wyskokami troskliwości, a Dzidzię wygilasz w stopy na pożegnanie :oklaski:

Hahaha tak będzie, obiecuje

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MeryKy napisał:

@Heidi  ja zostaje w Demenzlandii. Ale nie zawsze mam czas zagladnac na forum.

Ostatnio mam duzo rozmow z rodzinką i czasu nie starcza. :)

Już się cieszę :oklaski:, a do tego @beatrix+ . Miodek :cmok:, no miodek spływa na me oczy . Podobno te osoby co w Demenclandii zostają w tym roku na zleceniach dostaną podwójną stawkę za zlecenie od ...do... . Dlaczego nie wyjechałam na 6 m-cy:mur:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie proszę nie liczyć Przyjęłam to zlecenie w zadupiolandii tylko ze względu na fakt, że dozwolony jest zjazd na Święta do domu.

A wracając do Bauerów,wiadomo że Darka mam i przy Darku pozostanę.Chociaż czasem taka cholera z niego że przysiegam sobie go rzucić,i tak już od lat go rzucam.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marta B napisał:

Na mnie proszę nie liczyć Przyjęłam to zlecenie w zadupiolandii tylko ze względu na fakt, że dozwolony jest zjazd na Święta do domu.

A wracając do Bauerów,wiadomo że Darka mam i przy Darku pozostanę.Chociaż czasem taka cholera z niego że przysiegam sobie go rzucić,i tak już od lat go rzucam.

:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...