Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Soczewki, ale nie kontaktowe, mają wszczepiane prawie wszyscy w Helmutowie na koszt kasy chorych :haha:

Piszesz o zacmie?

W Polsce tez sie to robi na kase chorych. Jest tylko jedna roznica, czas oczekiwania.

Moja mama czekala w Wielkopolskiej Kasie Chorych 1,5 roku. Zdazyla w tym czasie zoperowac drugie oko za swoja kase. Kosztowalo 2,5 tys., da sie przeskoczyc, ale jeszcze musi miec laserowa poprawke. Bedac teraz na urlopie chcialam to zalatwic, ale zapisalam ja dopiero na 12 marca. Taka kolejka.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hawana napisał:

Piszesz o zacmie?

W Polsce tez sie to robi na kase chorych. Jest tylko jedna roznica, czas oczekiwania.

Moja mama czekala w Wielkopolskiej Kasie Chorych 1,5 roku. Zdazyla w tym czasie zoperowac drugie oko za swoja kase. Kosztowalo 2,5 tys., da sie przeskoczyc, ale jeszcze musi miec laserowa poprawke. Bedac teraz na urlopie chcialam to zalatwic, ale zapisalam ja dopiero na 12 marca. Taka kolejka.

@Mirelka1965 pisała o wszczepianiu soczewek korekcyjnych . Ten zabieg nie jest refundowany , niestety  https://portal.abczdrowie.pl/wszczepienie-sztucznej-soczewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, anna5826 napisał:

O tej godz ??/ to masz extra .... i spi do rana ???

Oczywiście!

Budzi się ok 5.rano z tej lodowni sypialnią zwaną. 

Przenosi się do salonu,  odpala piec olejowy taki z czasów Honeckera- ale grzeje do 30 Celsjusza. No i czeka 8.rano,  aż się łopiekunka Betina wyśpi i raczy na śniadanie zawołać. 

Potem czyta codzienną prasę,  i drzemie przy tv. 

Ja w tym czasie organizuję sobie  życie.  ;)

Po obiedzie idziemy na  przerwę 

Znaczy każda robi to co lubi. 

Ona śpi,  a ja na kijki nad Ren. 

Wrócę,  rytuał herbatki,  potem oglądamy tv- szczególnie wszystkie sportowe. 

Ja mam tylko komunikatywny, ale  pościągałam słowniki na telefon. 

Jak siedzę Z telefonem,  to myśli że ja się słówek uczę.  ;)

A ja na forum tu,  na ogrodniczym,  na fb i jeszcze na komunikatorach piszę ze znajomymi. 

No! Pflega już była,  zaraz idzie do swojej lodówki. 

Chyba chce się przyzwyczaić przed swoim pogrzebem...xd

 

 

 

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hawana napisał:

Piszesz o zacmie?

W Polsce tez sie to robi na kase chorych. Jest tylko jedna roznica, czas oczekiwania.

Moja mama czekala w Wielkopolskiej Kasie Chorych 1,5 roku. Zdazyla w tym czasie zoperowac drugie oko za swoja kase. Kosztowalo 2,5 tys., da sie przeskoczyc, ale jeszcze musi miec laserowa poprawke. Bedac teraz na urlopie chcialam to zalatwic, ale zapisalam ja dopiero na 12 marca. Taka kolejka.

Hawano, ludzie jeżdżą do Czech na te zabiegi, NFZ zwraca kasę, a nie czeka się bóg wie jak długo.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, anna5826 napisał:

Wczoraj na tel znajoma wrzucila mi tance z rollatorami w Niemczech ...ale babcie odstawiaja wygibusy ... Szkoda ze nie potrafie tu wrzucic ...

Oglądałam to... :d  Jeżeli idzie o tempo chodzenia przy rollatorze to moja pdp jest wolna niczym żółw... :( Teraz muszę się dobrze ubierać żeby nie zmarznąć dreptając przy niej... Trochę to wina terenu, bo mamy tu w górę lub w dół. Po równym idzie jej o wiele lepiej :) Reasumując na tańce przy rollatorze to ona się nie nadaje .))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, salazar napisał:

Ok, jednym uchem słuchałam, z TV się o tym dowiedziałam.

Mamę moją chcieliśmy tam wysłać, bo mój nieaktualny mąż właśnie w Czechach robił sobie zaćmę. Nie ma tam podziału na tańsze i droższe. Mają jeden standard.., ten u nas droższy gdy prywatnie. Stąd wiem. Myślę, że tu chodzi o zysk i koszty firm, które organizują to. Organizują transport i terminy i załatwiają formalności z NFZ też.))))

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Afryka napisał:

@anna5826 Kochanieńka my na takich wynalazkach podlanych kefirem to już kilka dni jedziemy :haha:,a babcia czasy wojny chyba wspomina i " zabunkrowała" się na zicher .

@Afrykau mojej pdp swietnie sprawdzal sie Bekunis,

potrafila kilka dni nie ,,abortowac(jest na wozku)

Tyle,ze pdp lykala 2-3i potem czyscilo ja z szybkoscia wodospadu:d

A poniewaz glownie zdarzalo sie to,jak mialam wolne i bylam poza domem, wiec corka pdp sie wkurzyla i zabrala matce tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beatrix+ napisał:

Jesuuu..moja rwa kulszowa !

Chciałam mende rozruszać,  ale się nie da..

 

Zatem wróciłam z pazy i idę spać. 

 

Yyy, pytanie do Was..

Czy to możliwe,  że 12letnie auto ma przejechanych 78445 km??

@beatrix+no to masz kolezanke @lucyna.beatatez nozka jej sie ochwacila,

Wspolczuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, salazar napisał:

Hawano, ludzie jeżdżą do Czech na te zabiegi, NFZ zwraca kasę, a nie czeka się bóg wie jak długo.

Moze tak, ale taka wyprawa to nie z moja mama.

I mnie tez malo w domu, wiec...dobrze, ze siostra sie tym zajela a ja postaram sie ta korekte obskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sayonara 52 napisał:

@beatrix+chyba wiekszosc Mniemcow spi w lodowkach.

Moja pdp 93 lata,a okno uchylone i tez spi tak,

Bylam u 94 latki , rowniez:firanka odslonieta, kaloryfer zakrecony, zaluzje do polowy podniesione,a na dworze minus iles ...:kopara:

Czasami to mi zimno jak rano na piętro do dziadków wchodzę :haha:w sypialni mają kaloryfer zakręcony i jeszcze dodatkowo okna balkonowe przez cały dzień uchylone ale za to pierzynki chyba puchowe bo leciutkie jak piórko :)Może w tym tkwi ta tajemnica długowieczności tych niemieckich seniorów ????

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...