Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Blondi Niemcy nie lubią pracy fizycznej,oni tylko dla pokazania się przed sąsiadami pogrzebią w ogródku,ale żeby zbierać gałezie to nie do pomyślenia. Zresztą stać ich na kupno drewna ,wolą zapłacić i miec pod dom przywiezione niż schylac się i zbierać. U mnie jest np. problem ze sprzątaniem przed domem, od kiedy sprzątaczka się zbiesiła i odmówiła dalszej współpracy rodzina musi sama to robić,a przeżywa prawdziwe katusze kiedy trzeba pozamiatać ulicę. Szukają własnie kogoś kto im raz w miesiącu to zrobi za 25 € ,ale jak narazie chętnych brak. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Magdzie napisał:

@Baśka powtarzająca się, czy Ty dziś zdawałas relacje ze skoków?, bo nie mogę doczytać, a nie chce mnie się grzebać w necie. 

Nie wk...denerwuj mnie Magdaleno , bo jak se przypomnę to mnie jeszcze  wstrzącha ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Michał845 napisał:

Dzięki wam za informacje :)

W ogóle to od razu powiedz, że jesteś opiekunem - pracujesz, że za dwa tygodnie będziesz w Polsce a przychodzisz bo Cię ząb boli. Nie wychylaj się z płaceniem bo przy bólu zęba pomoc powinna być Ci udzielona tylko i wyłącznie na EKUZ, ale oni wtedy tylko zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się stanu zapalnego. Będziesz musiał wypełnić dokumenty, ale w razie czego pomogą Ci je wypełnić. Takie normalne pytania: na co chorujesz, czy jesteś uczulony, czy nie masz AIDS, czy żółtaczki typu C. I stomatologów mają niezłych, choć to zawsze sadyści :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano było tak: wstałem na siku I skonstatowałem że już 6.10 A Elka zamknięta w sypialni. Z reguły urzęduje od 5.00 na dole w pracowni. 

Zająłem się sobą, ale za kołnierzem miałem tą Elkę i jej dziwaczne zachowanie. O 7.15 zacząłem się niepokoić. Wczoraj rzuciłem: do zobaczenia jutro na odchodne, a ona odpowiedziała: mam nadzieję

Trochę się powyginałem - tak z rana RKO bez choćby najmniejszej rozgrzewki może być bolesne - wszak trzeba się nagibać nieźle

O 7.30 zacząłem myśleć: no idźże ciulu, każda minuta może być ważną, ale coś mnie wstrzymywało żeby wpaść tak z dupy do jej sypialni (wyobraźnia podpowiada, że Elka w negliżu i bez szczeny może mnie nieco rozczarować). Pocieszałem się, że jakby co, to o tak ją zreanimuję, bo nie będzie pipa mi takich numerów robić na 4.5 tygodnia przed końcem kontraktu. Wiecie, ego się odezwało . Wkraczam o 8.00, postanowione

O 7.58 wypełzła z sypialni Elka, ja na schodach, zbieram się do RKO.  Pytam ją tak dość obcesowo co tak długo dzisiaj spała, przecież ja się tu niepokoję.  Tableten na sen wzięła bo usnąć nie mogła, wysepleniła...

A jednak dobrze że nie wpadłem do jej jaskini. Koniec

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Ma!!! wszystko by rozdał, i mnie odda jeszcze:szydera:

Niemcy Cię nie wezmą bo oni nawet za darmo nic nie chcą brać :haha:Co z pracą ? wyszło coś z tej opieki ?

Ja dzisiaj "nawiązałam kontakt"z sąsiadem moich dziadów i powiedział mi ,że tu cała "ulica" to ludzie 90+- więc mu powiedziałam ,że jakby wiedział coś czy ktoś nie potrzebuje opiekuna to ma się do mnie zgłosić ja mam tylu znajomych ,że bez problemu im kogoś załatwię :haha:

Oczami wyobraźni już widziałam "całe osiedle"opiekunów z Polski .To by się dopiero działo :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzegorz B napisał:

Dzisiaj rano było tak: wstałem na siku I skonstatowałem że już 6.10 A Elka zamknięta w sypialni. Z reguły urzęduje od 5.00 na dole w pracowni. 

Zająłem się sobą, ale za kołnierzem miałem tą Elkę i jej dziwaczne zachowanie. O 7.15 zacząłem się niepokoić. Wczoraj rzuciłem: do zobaczenia jutro na odchodne, a ona odpowiedziała: mam nadzieję

Trochę się powyginałem - tak z rana RKO bez choćby najmniejszej rozgrzewki może być bolesne - wszak trzeba się nagibać nieźle

O 7.30 zacząłem myśleć: no idźże ciulu, każda minuta może być ważną, ale coś mnie wstrzymywało żeby wpaść tak z dupy do jej sypialni (wyobraźnia podpowiada, że Elka w negliżu i bez szczeny może mnie nieco rozczarować). Pocieszałem się, że jakby co, to o tak ją zreanimuję, bo nie będzie pipa mi takich numerów robić na 4.5 tygodnia przed końcem kontraktu. Wiecie, ego się odezwało . Wkraczam o 8.00, postanowione

O 7.58 wypełzła z sypialni Elka, ja na schodach, zbieram się do RKO.  Pytam ją tak dość obcesowo co tak długo dzisiaj spała, przecież ja się tu niepokoję.  Tableten na sen wzięła bo usnąć nie mogła, wysepleniła...

A jednak dobrze że nie wpadłem do jej jaskini. Koniec

Haha a może szkoda:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Niemcy Cię nie wezmą bo oni nawet za darmo nic nie chcą brać :haha:Co z pracą ? wyszło coś z tej opieki ?

Ja dzisiaj "nawiązałam kontakt"z sąsiadem moich dziadów i powiedział mi ,że tu cała "ulica" to ludzie 90+- więc mu powiedziałam ,że jakby wiedział coś czy ktoś nie potrzebuje opiekuna to ma się do mnie zgłosić ja mam tylu znajomych ,że bez problemu im kogoś załatwię :haha:

Oczami wyobraźni już widziałam "całe osiedle"opiekunów z Polski .To by się dopiero działo :haha:

@INEZ Kurde to mam dla Ciebie propozycję, załóż agencję.

Klienteli ci nie zabraknie a i nowi będą przybywaćxd

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, geronimo napisał:

@INEZ Kurde to mam dla Ciebie propozycję, załóż agencję.

Klienteli ci nie zabraknie a i nowi będą przybywaćxd

I tak w mojej agencji mam opinię "Takiej jednej co zaczepia ludzi":smutek::haha:ale żeby była równowaga to również "Takiej jednej ,która agencji robi świetną reklamę :$:haha:

Więc może czas założyć własną agencję??? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...