Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Heidi napisał:

Właśnie do mnie oddzwoniono w sprawie pracy na noemieckich warunkach. Kobieta bardzo podkreśla, że WSZYSTKIE SKŁADKI Są ODPROWADZANE PO NIEMIECKIEJ STRONIE mocy. 

Na pytanie od jakiej wartości brutto, po chwili pada odpowiedź: od 600 euro :szydera::szydera::szydera:.  I jak tu liczyć na niemiecką emeryturę  po 60 miesiącach pracy ? :szydera::szydera::szydera: A jeśli nawet , jaka to będzie wartość ?

Moja umowa też będzie na niemieckim. 

Zmienia się ponoć prawo u nich,  i po Nowym Roku wszystkie firmy będą na niemieckim ZUS. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

OK, tylko wytłumacz skąd wzięłaś aż 400 EUR miesięcznie.

Otóż jadąc na umowę "niemiecką" agencje oferują górną granicę 1200 euro netto jako , że niby ustawa ich kwotowo ogranicza do wypłaty za zlecenie. Ja jeżdżę za 1600 euro z agencji polskiej bezskładkowej w DE . W moim przypadku jest różnicy 400 euro w skali miesiąca. Ot wszystko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Heidi napisał:

Wiadomość: W PL czas oczekiwania w kolejce do sanatorium jest około 2,5 roku. Mając juz skierowanie i ponownie potwierdzone przez lekarza i wysłane do NFZ(lekarz  nie my), można wybrać się do sanatorium w krajach Unii Europejskiej na podstawie Ustawy transgranicznej. Sami wybieramy: gdzie , kiedy. Sami dojeżdżamy, sami płacimy i wysępujemy o zwrot do NFZ. Takim sposobem można skrócić czas oczekiwania w kolejce celem wspomożenia naszemu organizmowi. Obiecano przekierować mi na maila dyrektywę : co, gdzie i jak i za ile :oklaski:. Czekam zatem z nieczerpliwością . Zastosowałam się do zasady: kto pyta , nie błądzi :d. Nawet mogę się podzielić wiadomością z moimi Foremkami i Formami:oklaski:

Nawet Ci WW naleję,  jak wyczytasz i podzielisz się wiedzą..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awe59 dzisiaj ta druga Pani była niezadowolona ze już obiad, bo ona jakis stary film w telewizji oglądała. 

Powiedzialam ze nie widze problemu aby sobie później w mikrofali obiad odgrzała, bo ja mam wolne i wychodzę na rower. 

Bieguniem przydreptała :szydera:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludki . 

Jakiś czas temu , kupiłam sobie słuchawki bezprzewodowe douszne . Coś mnie dzisiaj pokusiło i zdjęłam z nich te wymienne gumki . Chciałam założyć mniejszy rozmiar i teraz wkurzam się , bo nie mogę tego cholerstwa nałożyć . Macie jakiś prosty sposób na tę czynność ? 

Jakiś czas muszę siedzieć w pokoju z Anielicą , a bez słuchawek do lapusia , dostanę świra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barbara48 napisał:

@awe59 dzisiaj ta druga Pani była niezadowolona ze już obiad, bo ona jakis stary film w telewizji oglądała. 

Powiedzialam ze nie widze problemu aby sobie później w mikrofali obiad odgrzała, bo ja mam wolne i wychodzę na rower. 

Bieguniem przydreptała :szydera:

:dobrze:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, beatrix+ napisał:

Witojcies!

Halny się wyhulał,  zatem można fryzury na jutro robić.  ;)

 

Upał niemożebny, zaś futro mole zjedzą.. ;)

@Marta B odpoczywasz już w domku?

Hej witam

Tak już w domu,odsypiam podróż i nie tylko odsypiam hi hi wszak łóżko nie tylko od spania

Jutro i pojutrze wiadomo cmentarze -choć raz uda mi sie zgodnie z tradycją groby odwiedzić

Spotkania towarzyskie planuję w przyszłym tygodniu

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

@lucyna.beata , bo @violka nad wyraz lubi grę wstępną:d, a może uszy jej urosły, dlatego ani słuchawki nie pasują, ani gumki:szydera:

oj...bo bede musiala pomknac w ustronne miejsce a nie chce jeszcze z pokoju wychodzic..niech sie toranaga pogimnastykuje z profesjonalan pflege

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Heidi napisał:

A... tak w ogóle wygospodarowałam trochę wolnej chwili i zamarzyło mi się wrócić do De  na czyjeś zastępstwo  . Mogę jechać na okres  od  12.listopada -12.grudnia .2018. Nie wytrzymuję w domu nuuuda..:d

adhd??????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...