Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

A widziałaś na własne ślepia mysz w fioletach? Nie? To zobaczysz! Byle nie w krokodylowej paszczęce. Bojam się!:szydera:

 

1 minutę temu, Heidi napisał:

Ja też się teraz bojam:szydera:

Nie doczytałam o co biega?? Haha ale ja też bojam:szydera:

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość: W PL czas oczekiwania w kolejce do sanatorium jest około 2,5 roku. Mając juz skierowanie i ponownie potwierdzone przez lekarza i wysłane do NFZ(lekarz  nie my), można wybrać się do sanatorium w krajach Unii Europejskiej na podstawie Ustawy transgranicznej. Sami wybieramy: gdzie , kiedy. Sami dojeżdżamy, sami płacimy i wysępujemy o zwrot do NFZ. Takim sposobem można skrócić czas oczekiwania w kolejce celem wspomożenia naszemu organizmowi. Obiecano przekierować mi na maila dyrektywę : co, gdzie i jak i za ile :oklaski:. Czekam zatem z nieczerpliwością . Zastosowałam się do zasady: kto pyta , nie błądzi :d. Nawet mogę się podzielić wiadomością z moimi Foremkami i Formami:oklaski:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BabaJagusia napisał:

Powiem tak:wystarczy,że pojedziesz do Lądka Zdroju i będzie jak 2X Baden-siedzi tam sama geriatria niemiecka.Taka bardziej z NRD:haha:

Tu chodzi o wywiezienie mojego Krokodyla za granicę naszego województwa, otwarcie jemu okna na świat i może jakość zabiegów też

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

Tu chodzi o wywiezienie mojego Krokodyla za granicę naszego województwa, otwarcie jemu okna na świat i może jakość zabiegów też

Znaczy się chcesz żeby Twój krokodyl wałęsał się po ulicach niczym ciągle szukany pyton  ?? xd

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BabaJagusia napisał:

...aaaaaa to zmienia postać rzeczy! Chciałam dobrze:haha::cmok:

:cmok: dobre rady zawsze mile widziane. Dziękuję i liczę , że w przyszłości też dodasz troszkę soli do potrawy, bo co to za potrawa jak soli w niej nie ma :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie oddzwoniono w sprawie pracy na noemieckich warunkach. Kobieta bardzo podkreśla, że WSZYSTKIE SKŁADKI Są ODPROWADZANE PO NIEMIECKIEJ STRONIE mocy. 

Na pytanie od jakiej wartości brutto, po chwili pada odpowiedź: od 600 euro :szydera::szydera::szydera:.  I jak tu liczyć na niemiecką emeryturę  po 60 miesiącach pracy ? :szydera::szydera::szydera: A jeśli nawet , jaka to będzie wartość ?

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Właśnie do mnie oddzwoniono w sprawie pracy na noemieckich warunkach. Kobieta bardzo podkreśla, że WSZYSTKIE SKŁADKI Są ODPROWADZANE PO NIEMIECKIEJ STRONIE mocy. 

Na pytanie od jakiej wartości brutto, po chwili pada odpowiedź: od 600 euro :szydera::szydera::szydera:.  I jak tu liczyć na niemiecką emeryturę  po 60 miesiącach pracy ? :szydera::szydera::szydera: A jeśli nawet , jaka to będzie wartość ?

Jak onegdaj rubel transferowy :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Afryka napisał:

Jak onegdaj rubel transferowy :szydera:

Z różnicy płacy wynikającej za zlecenie na umowie niemieckiej ,a umowie agencyjnej polskiej  ja liczę tak :

60 miesięcy x 400 €= 24. 000 € x 4,20 kurs= 100.800 pln 

Hipotetycznie w wieku mojego uprawnienia do emerytury mając 65 lat te 100.800 pln to spora wartość do podzielenia.

Hipotetycznie, z bożą pomocą dożywając wieku 85 lat (różnicy 20 lat od uzyskania uprawnienia do emerytury). dzieląc 100.800 pln:20 lat= tj. 5040 pln  rocznie : 12 m-cy=  tj. 420 pln dodatkowego zasilenia na miesiąc do emerytury z ZUS, gdzie po 35 latach pracy ZUS oferuje mi 1400 pln /m-c.

Czy mam komentować wynik, czy zrobicie to za mnie? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Afryka napisał:

@Maria Jolanta Jaki kurczaczek ! ? Mikołaj , Gwiazdka,Gwiazdor , Dzieciątko ,jak zwał tak zwał , zwłaszcza , że nie wiem w jakim regionie mieszkasz ,ale w grudniu ,na bank nie qrczaczek.:szydera:

 

Świnki mają swoje zwyczaje. :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...