Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minut temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Ty tak samo kombinujesz jak ja z mięsem mielonym,,,teraz mielę w Termomixie i nawet wychodzi to mielenie,, trzeba jakoś wykorzystać przyrządy i roboty jakie mamy w kuchni,,a polak potrafi wszystko:szydera:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

PYTANKO

Kiedy w Hesji/FnM/  jest wolny dzień i sklepy pozamykane.Wkalendarzu dni świąteczne sa zaznaczone 31.10 i 1.11.

Ktoś coś?

Dni wolne

- Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Turyngia – Święto Reformacji – 31.10.

- Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saar – Wszystkich Świętych – 01.11.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosze, ale mnie złamała kawka o 16-tej, albo to ciacho z pigwą ... :( Dobrze, że pdp w niedzielę na spacer nie chodzi, więc poszłam sobie głowę przytulić do poduszki. Pogoda nędzna taka, że nawet po flohmarkt - cie nie latałam z ochotą, a właściwie to zdziwiłam się, że tam handel jest...  Kupiłam walizeczkę przecudnej urody, ma jedną wadę ... jest mała :haha:no dokładnie pół dużej i taka ekstra, że nie wiem czy jej nie szkoda do busa . W komplecie z walizeczką torba na laptopa. Torebkę też sobie kupiłam :grzmotnąć:, , ale akurat idealnie pasowała mi do kurtki, w której byłam ubrana. I oczywiście miskę drewnianą (stan idealny) taką dość sporą :grzmotnąć:, więc zajmie trochę miejsca xd I tak patrze na to wszystko i nie wiem czy cieszyć się, czy :grzmotnąć:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

PYTANKO

Kiedy w Hesji/FnM/  jest wolny dzień i sklepy pozamykane.Wkalendarzu dni świąteczne sa zaznaczone 31.10 i 1.11.

Ktoś coś?

1.11 otwarte sklepy ,bo nie katolicy.Tak mi syn mówił.W Hesji oczywiście.W Nadrenia Palatynacie 1.11 zamknięte sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

:dSłuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Placki ziemniaczane-dam się za nie pokroić

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dni wolne

- Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Turyngia – Święto Reformacji – 31.10.

- Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Saar – Wszystkich Świętych – 01.11.

Hesja!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, awe59 napisał:

Mnie córcia przygotowuje na przyjazd do domu.:d

Garnek spalony i przez tydzień starała się bo doszorowac ale nie dała rady i jest do wyrzucenia. :(

Gotowała kaszę psom i przysnęła. Obudził ją śwąd spalenizny. Nic to...kupi sie drugi. Dobrze, że  chałupy nie sfajczyła. 

Wnuczka wszystkie żele i pianki pod prysznic zużyła.....mnie by to wystarczyło na pół roku.....ona chyba to je :d

Pies nasrał na dywanik i nie można tego doprac....dywanik kupiony w czerwcu....chyba tez do wyrzucenia.

Zaraz mnie się przypomniał dowcip jak to hrabia po długiej nieobecności wraca do swoich posiadłości .Na dworcu czeka wierny Jan i pada sakramentalne pytanie :No i cóż tam nowego we dworze ? 

- Nic nowego Jaśnie Panie...no może tylko to ,że Azorek zdechł ...i tu się zaczyna cała opowieść.:szydera:

Witaj w domu Ewcia ! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Afryka napisał:

Zaraz mnie się przypomniał dowcip jak to hrabia po długiej nieobecności wraca do swoich posiadłości .Na dworcu czeka wierny Jan i pada sakramentalne pytanie :No i cóż tam nowego we dworze ? 

- Nic nowego Jaśnie Panie...no może tylko to ,że Azorek zdechł ...i tu się zaczyna cała opowieść.:szydera:

Witaj w domu Ewcia ! :d

Znam to :szydera: Na miejscu sie okaże, że te straty co mi przez telefon powiedziala to mały pikuś :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Znam to :szydera: Na miejscu sie okaże, że te straty co mi przez telefon powiedziala to mały pikuś :d

Nic jeszcze nie napiszę , tylko tyle , że cieszę się i ...załamuję , że jutro jadę do domu . Nic nie napiszę ( na razie ) poza tym , że czeka mnie kilka dni zamieszkania pod jednym dachem z synem i jego rodziną . Dowiedziałam się dzisiaj pod koniec mojego wolnego . Nie wiem , czy śmiać się , czy płakać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

Tarka jest,ale naprawdę choć nie jestem leniwa to trzeć nie lubię :( Zawsze kończy się to plastrem na palcu albo palcach.

 

40 minut temu, lucyna.beata napisał:

tre ziemniaki  na duzych oczkach tyle tylko ze musze odrobine dluzej potem na patelni smazyc ..ostatnio dodalam cukinie i zielone tzn koper pietrucha lubczyk

sokowirowka to mnie sie z kartaczami kojarzy nie wiedziec czemu...

Trę na średnich oczkach, palce mam całe ... Pozbywam się wody, ale pozostawiam skrobia. Na średnich oczkach są nie do odróżnienia od tartych tradycyjnie, czy z blendera . I nie potrzebują dłuższego smażenia.)))

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nic jeszcze nie napiszę , tylko tyle , że cieszę się i ...załamuję , że jutro jadę do domu . Nic nie napiszę ( na razie ) poza tym , że czeka mnie kilka dni zamieszkania pod jednym dachem z synem i jego rodziną . Dowiedziałam się dzisiaj pod koniec mojego wolnego . Nie wiem , czy śmiać się , czy płakać .

Śmiej się Basiu....:oklaski:ja już się śmieję....nerwowo :szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

Tarki nie ma? Jejku, jaka jestem staromodna, zawsze ziemniaki trę na tarce i do tego na tej grubej.

 

Parę kropli soku z cytryny też może zapobiec czernieniu ziemniaków.

@salazar no u mnie tez nie ma.

Jest taka malusia, a duzej normalnej nie ma.

Zapisalam i przy najblizszej wyprawie ,,do    m iasta,,  nabede korzystnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joy napisał:

Słuchajcie ,mam pytanie.Tutaj gdzie jestem jest blender ale taki malutki,maszynka do mielenia stara i chyba sto lat nie ostrzone noże.Mam ochotę zrobić jutro placki ziemniaczane i wpadło mi do głowy,żeby wykorzystać sokowirówkę.Jak myślicie da się?

Wszystko się da!:p Ale efekt będzie podły! Co z tego, że otrzymasz sok, kiedy ziemniaki nie będą dobrze starte. Będą miały długie włókienka. Tartka, tylko tartka! :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nic jeszcze nie napiszę , tylko tyle , że cieszę się i ...załamuję , że jutro jadę do domu . Nic nie napiszę ( na razie ) poza tym , że czeka mnie kilka dni zamieszkania pod jednym dachem z synem i jego rodziną . Dowiedziałam się dzisiaj pod koniec mojego wolnego . Nie wiem , czy śmiać się , czy płakać .

Jedz i zrób porządek, dobrze ,że jedziesz,,ciesz się,,może nie jest tak zle,,napewno winny jest remont,,pogonisz wszystkich z robotą ,,Basiu będzie super,,:cmok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nic jeszcze nie napiszę , tylko tyle , że cieszę się i ...załamuję , że jutro jadę do domu . Nic nie napiszę ( na razie ) poza tym , że czeka mnie kilka dni zamieszkania pod jednym dachem z synem i jego rodziną . Dowiedziałam się dzisiaj pod koniec mojego wolnego . Nie wiem , czy śmiać się , czy płakać .

@Baśka powtarzająca się no chyba ekipa remontowa nie sfajczyla ci mieszkania?!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Wszystko się da!:p Ale efekt będzie podły! Co z tego, że otrzymasz sok, kiedy ziemniaki nie będą dobrze starte. Będą miały długie włókienka. Tartka, tylko tartka! :)

Raz jeden w życiu zrobiłam placki starte w sokowirowce. I efekt był taki jak piszesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...