Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Grzegorz B napisał:

Możemy wymienić doświadczenia. Ja to już sobie nawet notatki robiłem

Ale, że w sensie sraczki u PDP? Chętnie się z Tobą wymienię, czymkolwiek tylko chcesz :d , ale ja nie mam doświadczenia.......w sensie........ :d :d meritum......

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, awe59 napisał:

Wróciłam z miasta a tu Armagedon na podwórku.....:szydera: córka Pdp wyszła z krzaków róż rozczuchrana, czerwona jak piwonia....wszystko powycinala....pelargonie i takie kwiatki podobne do surfinii wyciepala....wrzosów wszędzie nasadziła....pdp siedziala na tarasie jakaś nadąsana, co chwila podniesione glosy dobiegaly do mnie.....chyba sie obydwie klociły....ale w plate deutch i goowno zrozumialam.....:szydera:

Po kolacji nawet nie chciała grać w Rummi.....chyba było ostro....:szydera:

A mnie się humor poprawił bo kupiłam sobie to co chciałam.....I jest fajnie :oklaski:

W Südkampenn tak mówią, w plate... osz kurna inny język

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Emi86 napisał:

Raczej pisemnie to jej się nie będzie chciało pisać, dla mojej poprzedniczki też nie chciała pisać, tylko wystawiła jej opinię przez portal agencji

To może jakiegoś gotowca jej podsuń.  Ja z poprzedniej agentury mam takie druki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Naprawdę zupełnie inny. Za diabła nie da się zrozumieć co mówią, nawet pisownia jest inna.

Pisownia??? ci w Südkampen to raczej niepiśmienni. Takie odniosłem wrażenie. Ale ogólnie mili byli dla mnie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzegorz B napisał:

W Südkampenn tak mówią, w plate... osz kurna inny język

Jestem tu rok i kompletnie babki nie rozumiem jak gada w dialekcie....robię głupie miny i udaję, ze wiem o co chodzi.....:szydera: ale jak przyjdą sąsiadki i zaczną nawijać z babką to najczęściej synowa robi za tłumacza  :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

Zrób fotkę opakowania tej farby :d Teraz to mnie ciekawość zżera 

Dobra. Ale to dopiero w listopadzie. Normalne tubki farby kurier przywozi. Pędzelki werniksy. Smród taki że mam ćpanie za free

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awe59 napisał:

Jestem tu rok i kompletnie babki nie rozumiem jak gada w dialekcie....robię głupie miny i udaję, ze wiem o co chodzi.....:szydera: ale jak przyjdą sąsiadki i zaczną nawijać z babką to najczęściej synowa robi za tłumacza  :szydera:

Taki ni to skandynawski ni flamandzki ni niemiecki. Dziwny dla ucha. U mnie to jeszcze bardzo głośno mówili. Aparaty im piszczały w uszach

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Pierogi Pani lepiła? Mam uciekać czy nie będziesz z tasakiem mnie ganiać?:haha:

Nie lepiła !!!-.- Farsz w lodówce gotów spoczywa na dobry moment. Dziś moja PoP przez 3 godziny dyla z domu chciała mi dać. Technikę unikania mnie przez nią  już mam opanowaną. Przemyka jak różowa pantera. Śledzi cienie w lustrach, na płytkach, w odbiciach szyldów drzwiowych, szyby meblościanki. Słuch ma jak Mozart. Wychodziła mi dziś wszystkimi możliwymi dziurami w ścianach. Już mi się wydawało, że wszystko mam pozamykane i jest bezpieczna w domu, to wzięła się na sposób i udawała śpiącą. Jak już wyciszyła moją czujność, to po krzesełkach przez okno mi wystartowała do mało życzliwych rodzinie PoP sąsiadów zrywając linkę  (od zabezpieczania roweru) blokującą możliwość otwarcia furtki w ogrodzie. Porobiłam zdjęcia w momencie jak próbowała się przecisnąć przez węższą część skrzydła okiennego, ale że ją utuczyłam, to miała trochę problemy. Był czas na sesję fotograficzną :szydera:. Zdjęcia poszły do córek z opisem:haha:. Dziewczyny sa fantastyczne, śmieją się z tego. Zaznaczyłam jednak, że ten fakt powinnam zgłosić agencji, bo to jest bardzo niebezpieczne dla mamy i dla mnie, ale nie zrobię tego , bo na pewno mieliby powyższoną cenę za usługę. Tylko, że ja mam nogi krótsze i to nie jest dla mnie dobre.  Na pożegnalny Geschenk nie licze, bo nie było informacji wprost, a one jakieś takie niedomyślne są . Jeszcze 7 dni i zobaczymy , czy uda mi się te pierogi ulepić i zjeść . Takiego już mam smaka jak Smoka :mur:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...