Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

@Magdzie....może by tak przywitała się a nie pod krzakiem siedzi i ani bee ..ani mee...ani kukuryku ?:szydera:

Basia co się tak czepiasz tych w krzakach? Ja też nie nadążam się często przywitać. Czytam... czytam i tak mam zaległości i wszystkiego nie ogarnę. Pośmieję się poplusuję i robota wzywa ;)

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 9:45. Moja PoP jeszcze śpi, a ja już mam odleżyny. Strach mam w oczach perspektywą powrotu do domu. W kierat mnie zaprzęgną, batem po plecach będą śmigać, kopytkami będę musiała znaki gotowości do roboty dawać. Ja nie chcę wracać :smutek: do domu.  Jest mi tutaj przyjemnie lekko i dobrze, a nie wiem jak moje losy potoczą się dalej. Nie wiem , czy zmienniczka mi czegoś tu nie odwali. Tu poskarżę się trochę, bo jak powiedziałam, że piekę placki bo lubię, bo niemieckie specjały mi nie leżą (zbyt ocukrzone), to się oburzyła. W jej ocenie wyszłam przed szereg. Kiedy dowie się ,że narobiłam szyszkowe choinki dla każdego z rodziny pewnie też będzie oburzona. Każdy z nas jest inny, niestety. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś zabawnego hehehehe

Zapobieganie stresów opiekuna, artykuł wrzucony przez jedną z agencji na forum:

"Należy także umieć odpocząć o pracy – przestać myśleć choć na krótką chwilę o problemach i samopoczuciu podopiecznego, a naprawdę zająć się sobą. Zrobić coś, co się lubi, pójść na spacer, poczytać książkę, spotkać się ze znajomymi, porozmawiać z rodziną. Nie możemy być zamknięci z podopiecznym 24 godziny w ciągu doby każdego dnia. Warto odnaleźć coś, co lubimy robić i w natłoku pracy znaleźć chociaż chwilę, aby móc się temu oddać"

Mój komentarz

Wszystko pięknie ładnie, tylko opieka musi być zapewniona 24 h, przecież są dwie godziny pauzy i to powinno wystarczyć hehehe:szydera: koń by się uśmiał

Edytowane przez Emi86
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Emi86 napisał:

Teraz coś zabawnego hehehehe

Zapobieganie stresów opiekuna, artykuł wrzucony przez jedną z agencji na forum:

"Należy także umieć odpocząć o pracy – przestać myśleć choć na krótką chwilę o problemach i samopoczuciu podopiecznego, a naprawdę zająć się sobą. Zrobić coś, co się lubi, pójść na spacer, poczytać książkę, spotkać się ze znajomymi, porozmawiać z rodziną. Nie możemy być zamknięci z podopiecznym 24 godziny w ciągu doby każdego dnia. Warto odnaleźć coś, co lubimy robić i w natłoku pracy znaleźć chociaż chwilę, aby móc się temu oddać"

Mój komentarz

Wszystko pięknie ładnie, tylko opieka musi być zapewniona 24 h, przecież są dwie godziny pauzy hehehe:szydera: koń by się uśmiał

Gdzieś te farmazony czytałem. Jak robiłem przegląd agentur

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Magdzie napisał:

Nie ma w d... ie, tylko brak chęci do marudzenia. 

W domu byłam 5 tyg., gdzie wpadłam jeszcze na inne miejsce na 7 dni, choć miałam być 4 tyg. Było ciężko pod względem choroby pdp. (bardzo zaniedbana), ale był spokój, do momentu kiedy to poprzednia zmienniczka dowiedziała się, że synu wziął do mamy nową opiekunkę, więc skrocila swój urlop i w te pędy przyjechała, obawiając się konkurencji. No tak to czasem jest. Ale nic i tak dobrze wyszłam na tym zleceniu, bo synu zapłacił mi dobrze. 

A w domu będąc nie miałam czasu aby tu zajrzeć. Jesteśmy z mężem w domu sami, więc używamy wolności. Czas w którym odkrywamy inne zainteresowania, jest czas na wszystko. Dużo jeździliśmy na rowerach, braliśmy udział w różnych rajdach, to jest bardzo fajny czas dla nas. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Do dziadka skanery przyjechałam wcześniej, gdyż zmienniczka wylądowała w szpitalu, nie czuła się najlepiej i pojechała do domu porobić badania. O zmienniczce nie będę się rozpisywać, może tylko tyle, że mam pod górkę, bo ogrodów nie ruszam i zielska nozykiem w chodniku nie wycinam, no ale zawsze słyszę :ty tego nie musisz robić, ja robię bo lubię. No a ja nie lubię przytykow dziadka, typu :bo Ona to czy tamto, a ty nie. Ale u mnie krótka piłka, gdy nastąpi kulminacja wiem co zrobić.

Przyjechałam w czwartek i dopadło mnie chorobsko, więc czuje się fatalnie, to trzeba mieć szczęście, a tymczasem idę polezec. 

Wszystkim mówię Dzień dobry, życząc miłego dnia.sorki czasem będę was podczytywac, ale z pisaniem to u mnie ciężko, chyba że się coś zmieni. 

Magdusiu....bardzo się cieszę, że  się odezwałaś. Nie masz ochoty pisać to nie pisz....nic na siłę. Zmienniczki często dołki pod nami kopią i tym nie nalezy sie przejmowac....robić swoje a resztę olewać.

Życzę Ci zdrowia :cmok: a jak przyjdzie Ci ochota coś napisać to pisz bo brakuje mi Twoich postów. :d

Ściskam. :cmok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malgi napisał:

Witaj Basiu, tutaj w DE nie ma grzybów, chociaż las mam piękny niedaleko, ale sucho w nim niemiłosiernie. U nas w Pl też była susza i bardzo mało grzybów w naszych lasach. Musiałam jeździć pod Łebę żeby spiżarnie na zimę przygotować.

gr.jpg

Cudne zbiory :oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Joy napisał:

Dzień dobry :) Chętnie przyjmę każdą ilość pozytywnej energii,bo smutasy mnie kąsają :( .Jak ja nie lubię tych ostatnich dni przed wyjazdem :( :( :(  Gdybym dorwała tego jełopa co wymyślił pieniądze,to udusiłabym go gołymi rękami.Ale to nie realne,za to kawa z Wami jak najbardziej tak :) 

radosna kawa (Kopiowanie).jpg

:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...