Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Kochani jade do domu na pogrzeb mamy _ rano odeszła we śnie .nie mogę krzyczeć że jestem wściekła na ciebie Boże

Michasiu, moje kondolencje. Smutna wiadomosć, bardzo smutna. Przytulam Cię ciepło i pocieszam, o ile to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chciałoby się powiedzieć piąteczek, piątunio, łikendzik czas zacząć, ale to zwykły kolejny freitag w Szwabii. A że freitag to odkurzanie jaskini Heinza. Robię to w poniedziałki środy i piątki. I nie da się nie zauważyć że to robię. 

Pół godziny po moim demonstracyjnym odkurzaniu wpada Elka i prosi mnie żebym Heinza wsadził w fotel. BO ONA MU BĘDZIE OBCINAĆ WŁOSY. OK. Będą się te kłaki niedozamiatane do poniedziałku przewalać.  Ja jutro Heinzowi myję głowę. Jak co sobota i wtorek. Mój harmonogram, se go ułożyłem i jest niezmienny.

Potem byłem z dzidzią po golonkę zamiast wódki. W sklepie sobie zdałem sprawę, że nie wiem jak po niemiecku jest golonka, na widoku nie było, nie chciało mi się pajacować i tłumaczyć że to świńskie kolano. A że to Szwabia i praktykujący katolicy, to zza szyby serdecznie uśmiechała się do mnie wędzona makrela. Nawet bardziej jej zapragnąłem niż tej golony i zakupiłem. Potem gnałem do chałupy fantazjując o paście którą zaraz wykonam.

Elka pojawiła się prawie natychmiast. Uwielbia śmięrdzące rzeczy ( sery to oddzielna historia, kilka razy udało się jej mnie nieźle wkręcić, gdy otwierała swoje szczelne serowe pudełko, a ja zaczynałem w innym pokoju z niepokojem wąchać swoje stopy i Heinza ). Szczęśliwa że będzie pasta. 

Nie wiem czy będąc w samotności doszła do tego, że mnie dziś wkurzyła czy faktycznie myślała o mnie skrycie, ale przyniosła obraz. For me. Pracowała nad nim 3 tygodnie, miał być na odjezdne Ale dzisiaj skończyła.

Mało miałem klamotów? No to obraz mi doszedł do przewiezienia do Polski. Kurtyna

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michasia 1959 napisał:

Kochani jade do domu na pogrzeb mamy _ rano odeszła we śnie .nie mogę krzyczeć że jestem wściekła na ciebie Boże

:smutek::smutek: :smutek:Przyjmij głębokie kondolencje ,,jestem z Tobą w tym smutku,,wiem jak ja przeżyłam ,,trzymaj się kochanie:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...