Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, violka napisał:

Przy Twojej Stokrotce i Prosiaczka Kasieńce , moja Anielica jest prawdziwym aniołem , więc grzechem byłoby  irytowanie się na jej niepamięć , ale niejednokrotnie miałam ochotę wyjść z siebie O.o Choćby w momentach kiedy to zmuszałam ją do jakiegoś dialogu ze mną i na ogół kończył się moim długim monologiem . Dla przykładu .... Kiedyś produkowałam się i opowiadałam jej o moim dzieciństwie i rodzeństwie , kiedy już miałam dość zaproponowałam spacer . Po pięciu minutach , kiedy byłyśmy już na zewnątrz , Anielica poprosiła mnie abym jej coś opowiedziała . Ja resztkami cierpliwości zadałam pytanie o czym chciałaby usłyszeć , a one odpowiedziała mi pytaniem .... Masz rodzeństwo ? :szydera:

to ja nie chce waszych Anielic,Stokrotek i Kasieniek a że o prosiaczkach to juz nie wspomnę :haha:

Moj pdp tez jest toszke zapominalski i spokojny nad podziw.

Rozbawił mnie przy jednej kolacji.Zaplanowałem parówki na ciepło.Parówki wiec do gara z woda,musztarda na stół i posmarowana masłem bułka wraz z talerzykami również.W czasie kiedy garnek i parówki nabierały temperatury ja wyszedłem na zewnatrz aby wystawić kosz na ulicę.W tym czasie przyszła Pfhlege dać dziadziwi lekarstwa.Pdp wtedy maszeruje do kuchni.Wracam a pdp zajada bułkę z musztarda :haha: Pytam chłopa czemu ? i tłumacze ze dzis na kolacje jest parówka.Pdp na to spokojnym glosem : ja myslałem ze dziś tylko to jest do jedzenia

Później sie też z tego sam smiał 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ORIM napisał:

to ja nie chce waszych Anielic,Stokrotek i Kasieniek a że o prosiaczkach to juz nie wspomnę :haha:

Moj pdp tez jest toszke zapominalski i spokojny nad podziw.

Rozbawił mnie przy jednej kolacji.Zaplanowałem parówki na ciepło.Parówki wiec do gara z woda,musztarda na stół i posmarowana masłem bułka wraz z talerzykami również.W czasie kiedy garnek i parówki nabierały temperatury ja wyszedłem na zewnatrz aby wystawić kosz na ulicę.W tym czasie przyszła Pfhlege dać dziadziwi lekarstwa.Pdp wtedy maszeruje do kuchni.Wracam a pdp zajada bułkę z musztarda :haha: Pytam chłopa czemu ? i tłumacze ze dzis na kolacje jest parówka.Pdp na to spokojnym glosem : ja myslałem ze dziś tylko to jest do jedzenia

Później sie też z tego sam smiał 

Moja Anielica też jest bardzo spokojna :p dlatego jest anielicą :szydera:

A harpiowatym Prosiaczkiem , na pewno zechciałbyś się zaopiekować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fioletowa.mysz Doskonale Cię rozumiem, ja też jak obserwuje tych Niemców to też nie rozumiem. Cholernie jest to przykre, że nam, w sumie obcym ludziom bardziej zależy na tych naszych podopiecznych niż ich rodzinom. Często mimo wszelkich umów, złości itd empatia bierze górę, bo inaczej się nie da. Skąd w tych Niemcach taka znieczulica, nie wiem. Widzę to na przykładzie mojej PDP i jej syna 18 latka. Ona egoistka, on egoistka. Kiedyś wołała go 3 razy, nie przyszedł, w końcu ja nie wytrzymała i poszłam. Nie raz tak jestem zła na te humory mojej PDP, na jej absorbujący charakter, ale po prostu, empatia bierze górę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadam ...i wypadam...troche sie dzieje tu niekoniecznie tak jaksobie by tego zyczyla ale....no coz...

zapowiedziana wizyta o...sorki...wizytacja mojej firmy nie dojdzie do skutku z przyczyn...jak dla mnie zenujacych ale szkoda waszego i mojego czasu na opisywanie tego co sie zamieszalo...ja moge z tym zyc...mysle ze toranaga tez snem spokojnym spac bedzie co najzwyzej firma straci w oczach ale wiecie ze dla nich liczy sie wplyw na konto ze zlecenia a nie szacunek ..

w skrocie...jestem z wami w myslach i wirtualnie

pozdrawiam serdecznie molego wieczoru zyczac

bawcie kochani ile mozecie nawet przy pracy bo zycie mamy jednoguggy.gif

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucyna.beata napisał:

wpadam ...i wypadam...troche sie dzieje tu niekoniecznie tak jaksobie by tego zyczyla ale....no coz...

zapowiedziana wizyta o...sorki...wizytacja mojej firmy nie dojdzie do skutku z przyczyn...jak dla mnie zenujacych ale szkoda waszego i mojego czasu na opisywanie tego co sie zamieszalo...ja moge z tym zyc...mysle ze toranaga tez snem spokojnym spac bedzie co najzwyzej firma straci w oczach ale wiecie ze dla nich liczy sie wplyw na konto ze zlecenia a nie szacunek ..

w skrocie...jestem z wami w myslach i wirtualnie

pozdrawiam serdecznie molego wieczoru zyczac

bawcie kochani ile mozecie nawet przy pracy bo zycie mamy jednoguggy.gif

"wpadam ...i wypadam...troche sie dzieje tu niekoniecznie tak jaksobie by tego zyczyla ale....no coz..." wcale sie nie dziwię ze nie dzieje sie tak jak bys sobie tego życzył :haha:Jednak Twoje podejście mi sie podoba : "bawcie kochani ile mozecie nawet przy pracy bo zycie mamy jedno" :haha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hawana napisał:

Dokladnie tak jest. Stokrotka myli moje sprawy rodzinne ze sprawami zmienniczki, ale ...pytala, musialam cos jej opowiedziec.

Czemu Stokrotka to Stokrotka, a nie np Pelargonia? Jeśli to nie tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

@lucyna.beata wzajemnie miłego wieczoru  :) nie wiedziałam,że taka z Ciebie ślicznotka:szok:;).Jak już komentuję czyjeś foto to

Skuszę się o jeszcze jeden komentarz 

@Grzegorz B do twarzy Ci w tym zaroście :$:haha:w koszuli też ;)

Dziękuje.  To drelich szpitalny do brudnej roboty. Pół życia chodzę w białym albo błekitnym w robocie, to w życiu prywatnym unikam tych kolorów

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...