Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Joy napisał:

Pamiętam,że na zleceniu byłaś bardzo przeziębiona.Chyba od wentylatora.Może to jeszcze tamto dziadostwo Cię trzyma?Miałam kiedyś podobnie,zaniedbane przeziębienie mściło się na mnie kilka dobrych tygodni paskudnym kaszlem

Też o tym pomyślałam ... jest jeszcze jedna możliwość ,ale jak skonsultuję to z lekarzem ,to Wam powiem ... córka mi to zasugerowała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucyna.beata napisał:

na temat odwiedzin polskiej aencji dyskutuje od pol roku i uwazam ze siedzenie za biurkiem nie oddaje charateru naszej pracy wiec po ustaleniu w toranaga zaprosilam tych co na nich zarabiam na kawe...mam nadziej ze wpadna na pomysl zeby z pusta reka nie przyjechac...chce im pokazac jak wyglada ich wiedza w zderzeniu z rzeczywistoscia na zleceniu...oczywiscie beda mieli na to wyje..ne ale dla mnie to kwestia zasad...zarabiaj na moim grzbiecie to niech doopy rusza i przywitaja sie zwlaszcza ze umowa sie konczy im ze mna na koniec grudnia

toranaga bedzie mial okazje podyskutowac z pracownikem tudziez wspolwlascicielem firmy...niech se pogadaja chopaki

W poprzedniej firmie były różne koordynatorki niemieckie, zależy od rejonu.Niektórych nigdy nie słyszałam nawet przez telefon.

Natomiast jedna była co najmniej raz podczas "turnusu", a jesli "turnus" dłuższy, to 2 razy, żeby zobaczyć, sprawdzić itp..itd...

 

Teraz jestem przez inną firmę.

Wczoraj miała być koordynatorka z wizytą, ale zadzwoniła tylko pytając, czy wszystko ok, jak warunki, czy potrzebuję ewentualnej pomocy i spytała, czy może mnie odwiedzić jednak za tydzień, bo coś tam. Ciekawe, czy przyjedzie...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, hawana napisał:

A nie da sie na innej sciance? Dzisiaj pociagniecie rurek  z woda dalej to nie jest problem, tylko odplyw...

Nie da rady . To mała łazienka plus kibelek ...a kabiny nie ustawię przy drzwiach , bo będzie przeszkadzała . Na przeciwnej stronie nie da rady ....Ledwie zaczęli a już mam dość . Jedyna pociecha , że " młody " na urlopie i jest pod ręką . Mnie tylko o kłopotach powiadamia ...no bo musi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Sprawdź ...i sprawdź od razu , dlaczego rurki od centralnego ...umieszczone były za wanną ...na takiej wysokości , że ....kuźwa brodzik muszą mi nowy kupować , bo ten co zakupiłam z kabiną za cholerę nie pasuje . A tak chciałam se na stare dogodzić...brodzik miał być płytki ...zaledwie 12 cm ...i doopa ...musi być wyższy ....To @Afryka...mu wykrakala , że problemy i nowe koszta ...wyjdą w trakcie ....Żeby była jasność : brygada remontowa w ilości szt. trzech ...w porywach czterech pracowników weszła na moje kwadraty wczoraj ....Co wyjdzie w następnych dniach ...nie mam pojęcia , ale płakać już mi się chce ...:smutek:

Basia, czy koniecznie musisz wstawiać brodzik. Jak człowieka połamie na starość, to i te 12 cm wysokości jest nie do przeskoczenia. Nie mogą ci fachowcy zrobić kabiny prysznicowej ale bez brodzika. Trzeba tylko odpowiednio podłogę wyprofilować i umieścić w niej odpływ. Robiłam ostatnio remont łazienki i właśnie takie rozwiązanie zastosowaliśmy. W razie czego nawet wózkiem inwalidzkim pod prysznic wjadę.

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewa14 napisał:

Basia, czy koniecznie musisz wstawiać brodzik. Jak człowieka połamie na starość, to i te 12 cm wysokości jest nie do przeskoczenia. Nie mogą ci fachowcy zrobić kabiny prysznicowej ale bez brodzika. Trzeba tylko odpowiednio podłogę wyprofilować i umieścić w niej odpływ. Robiłam ostatnio remont łazienki i właśnie takie rozwiązanie zastosowaliśmy. W razie czego nawet wózkiem inwalidzkim pod prysznic wjadę.

Ja już sama nie wiem co robić . Jeszcze syn gada coś o przyczepie albo kontenerze na gruz ...jak ja tego nienawidzę ...wrrrr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawana napisał:

Alergie obstawiam.

A powiem Ci ...biorę lek z grupy inhibitorów ACE i to właśnie od mniej więcej od czterech miesięcy ,kiedy pojawił się kaszel ,a raczej pokasływania, w międzyczasie była ta paskudna infekcja na wyjeździe i kaszel jak złoto , później było lepiej i znowu wróciło .I dzisiaj jak córka wróciła z pracy ,kazała mi dać leki ,które biorę i w jednym z nich ...działanie niepożądane częste : suchy ,męczący kaszel oraz duszność , która brałam za objaw mendopauzy i myślałam ,że lek , który biorę na tę przypadłość przestał działać ...qźwa nie łatwe jest życie pani po pięćdziesiątce :mur:... pewność będę mieć po konsultacji i odstawieniu tego leku . ..i znowu przydało się medyczne wykształcenie córci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wrogo nastawiona do wszystkich leków i dopóki się da to odmawiam. Od dwóch lat wożę te same leki na przeziębienie i przeciwbólowe, po powrocie wywalę i kupię nowe. Na wszelki wypadek. :haha:Na mendopauzę nic nie brałam mimo zaleceń. To w końcu mija i bez leków...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja już sama nie wiem co robić . Jeszcze syn gada coś o przyczepie albo kontenerze na gruz ...jak ja tego nienawidzę ...wrrrr ...

Tulę Cię do mej obfitej piersi :haha: :cmok:i nie wykrakałam, tylko sama przez te " niespodziajki" przeszłam ,tyle co ...koszt tychże ...pięć tysi .O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Ja już sama nie wiem co robić . Jeszcze syn gada coś o przyczepie albo kontenerze na gruz ...jak ja tego nienawidzę ...wrrrr ...

Wiem co znaczy remont........a tu rozbudowa mnie czeka....

Ale jak masz mozliwość, to po prostu skonsultuj to ze swoimi fachowcami. Jak nameczyłam się 3 lata temu w de z moją wtedy PDP. Powiedziałam sobie o nie........remont łazienki i tak musiałam zrobić, więc zrobiłam go tak, żeby w razie czego można było mnie normalnie wyduszować pod prysznicem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Tulę Cię do mej obfitej piersi :haha: :cmok:i nie wykrakałam, tylko sama przez te " niespodziajki" przeszłam ,tyle co ...koszt tychże ...pięć tysi .O.o

Teraz gadałam znów z synem ...brodzik musi być ...rurki będą chowane , bo by kabina nie pasowała ...i kurde coś tam ...O jeżu malusienki ...Ja na razie na materiały wydałam ...o ja pikole ...ile ...Za robocizne pójdzie mój terazniejszy zarobek ...Mało co mi się okroi ...pozostanie z geldow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jestem wrogo nastawiona do wszystkich leków i dopóki się da to odmawiam. Od dwóch lat wożę te same leki na przeziębienie i przeciwbólowe, po powrocie wywalę i kupię nowe. Na wszelki wypadek. :haha:Na mendopauzę nic nie brałam mimo zaleceń. To w końcu mija i bez leków...

Maryś z Jolusią ,ten inhibitor biorę zupełnie na coś innego ,a na mendopauzę ogólnodostępny wyciąg z soi i ziół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Afryka napisał:

Maryś z Jolusią ,ten inhibitor biorę zupełnie na coś innego ,a na mendopauzę ogólnodostępny wyciąg z soi i ziół .

Dlatego pisałam że nie biorę leków "dopóki się da". Czasem po prostu mus brać tabsy...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Teraz gadałam znów z synem ...brodzik musi być ...rurki będą chowane , bo by kabina nie pasowała ...i kurde coś tam ...O jeżu malusienki ...Ja na razie na materiały wydałam ...o ja pikole ...ile ...Za robocizne pójdzie mój terazniejszy zarobek ...Mało co mi się okroi ...pozostanie z geldow .

Rybka, nie panikuj. Chlopy dadza rade i Ty tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje ze mam miesnie nawet tych ktorych nie mam:haha:

jestem wymasowana wygnieciona na wylot..nie powiem ze mnie masazysta przelecial ale dotarl do moich...zakamarkow:haha:

stado sloni po mnie przeszlo..leglabym sobie teraz albo lepiej..na saune bym poszla ale sie nie da

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Teraz gadałam znów z synem ...brodzik musi być ...rurki będą chowane , bo by kabina nie pasowała ...i kurde coś tam ...O jeżu malusienki ...Ja na razie na materiały wydałam ...o ja pikole ...ile ...Za robocizne pójdzie mój terazniejszy zarobek ...Mało co mi się okroi ...pozostanie z geldow .

lacze sie z toba w bolu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Teraz gadałam znów z synem ...brodzik musi być ...rurki będą chowane , bo by kabina nie pasowała ...i kurde coś tam ...O jeżu malusienki ...Ja na razie na materiały wydałam ...o ja pikole ...ile ...Za robocizne pójdzie mój terazniejszy zarobek ...Mało co mi się okroi ...pozostanie z geldow .

Najlepiej nie licz tylko wydawaj:szydera: po co się masz stresować, że same zera na koncie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, beatrix+ napisał:

@Baśka powtarzająca się Utulam...

Mnie czeka remont c.o.

Nowoczesny piec ekologiczny ma być, i ogrzewanie podłogowe.

Chyba że palne w łeb!

My ostatnio rozważamy pompę ciepła.Ale muszebyć na miejscu ,pooglądać ,popytać itp.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Afryka napisał:

działanie niepożądane częste : suchy ,męczący kaszel oraz duszność

Dopiero doczytuję. 

Moją Pdp męczył taki kaszel parę miesięcy, dopiero jak przyszedł inny lekarz do domu to sprawdził leki które brała.

Po odstawieniu jednego z nich kaszel ustąpił.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

W poprzedniej firmie były różne koordynatorki niemieckie, zależy od rejonu.Niektórych nigdy nie słyszałam nawet przez telefon.

Natomiast jedna była co najmniej raz podczas "turnusu", a jesli "turnus" dłuższy, to 2 razy, żeby zobaczyć, sprawdzić itp..itd...

 

Teraz jestem przez inną firmę.

Wczoraj miała być koordynatorka z wizytą, ale zadzwoniła tylko pytając, czy wszystko ok, jak warunki, czy potrzebuję ewentualnej pomocy i spytała, czy może mnie odwiedzić jednak za tydzień, bo coś tam. Ciekawe, czy przyjedzie...

wiesz poki co data wizyty jest ustalona z toranaga ale patrzac z boku na poczynania agencji smiem watplic czy do tej wizyty dojdzie...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam o waszych planach i remontach....i ciarki mnie przenikaja...musze niestety zmierzyc sie rzeczywistoscia ..lazienka kuchnia wc itd..niestety nie zrobie tego sama wiec zostaje fachowiec plus material ...sama to najwyzej moge ...musze !!! zarobic na to wszystko zaplacic i posprzatac potem

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...