Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z demencją to mam doświadczenie spore i z Alzheimera też. Moja kobieta jest po wypadku. Babka uważa, że ja mam czas wolny jak akurat nie gotuję itd. Sama mam jeden pomysł, ale u mnie ta kobieta się w życiu nie zgodzi, bo jest sprytns więc podsunęłam go koleżance, bo od niej Niemcy wymagają, żeby ona non stop t.j. od 8, do 22 siedziała na górze razem z tym dziadkiem, którym się opiekuje. Tzn, tam jest jeszcze zdrowa babcia, ale wg tej babci moja koleżanka ma siedzieć i już. Tzn. ma tą pauzę, ale nic więcej wolnego. Podejrzewam, że nasza agencja właśnie tak to przedstawia Niemcom, że my jesteśmy non stop do dyspozycji. I ona chce też pójść do innej firmy, ale ma kontrakt na 2,5 miesiąca i zostają jej dwa tygodnie, które będzie musiała jeszcze dopracować w Niemczech z agencją. Nie może zostać dłużej, bo ma poumawianych lekarzy. Poradziłam jej, żeby zrobiła sobie tabelkę od której do której siedzi tam na górze i jej ta babcia podpisywała, codziennie przy tych godzinach, więc w razie by firma fikała, miałaby podkładkę, że to firma nie wywiązała się z umowy, bo w umowie mamy wyraźnie napisane, że pracujemy 8 godz. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, foczka63 napisał:

Bo mózg jak mawia moja Kuleczka musi miec mokro:)

Miałam takiego PDP,miał klasyczny wodowstręt,majaki i zwidy  oraz b mało moczu oddawał,ale co kilka dni dostawał kroplówkę nawadniającą inaczej zwinąłby się w 3 dni.

Często u seniorów jest ten "piciowstręt".Ale zupka czy mokre owoce to też woda,jogurty,nektary owocowe,warzywne.Chyba ż ezupełnie nic to juz musi rodzina reagować ,o ile im oczywiście zalezy aby PDP jeszcze pożyła

Ona nie chce nic pić. Pije trochę kawy rano i wody do tabletek po 2-3 łyki. Rodzina zamawia drugie dania i pilnuje zeby dużo jadła. Jak próbowałam jogurty wcisnąć to mąż pdp twierdzi, ze dla niej produkty mleczne są niewskazane i kółko się zamyka.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Emi86 napisał:

Z demencją to mam doświadczenie spore i z Alzheimera też. Moja kobieta jest po wypadku. Babka uważa, że ja mam czas wolny jak akurat nie gotuję itd. Sama mam jeden pomysł, ale u mnie ta kobieta się w życiu nie zgodzi, bo jest sprytns więc podsunęłam go koleżance, bo od niej Niemcy wymagają, żeby ona non stop t.j. od 8, do 22 siedziała na górze razem z tym dziadkiem, którym się opiekuje. Tzn, tam jest jeszcze zdrowa babcia, ale wg tej babci moja koleżanka ma siedzieć i już. Tzn. ma tą pauzę, ale nic więcej wolnego. Podejrzewam, że nasza agencja właśnie tak to przedstawia Niemcom, że my jesteśmy non stop do dyspozycji. I ona chce też pójść do innej firmy, ale ma kontrakt na 2,5 miesiąca i zostają jej dwa tygodnie, które będzie musiała jeszcze dopracować w Niemczech z agencją. Nie może zostać dłużej, bo ma poumawianych lekarzy. Poradziłam jej, żeby zrobiła sobie tabelkę od której do której siedzi tam na górze i jej ta babcia podpisywała, codziennie przy tych godzinach, więc w razie by firma fikała, miałaby podkładkę, że to firma nie wywiązała się z umowy, bo w umowie mamy wyraźnie napisane, że pracujemy 8 godz. 

 

Jeśli twoja koleżanka mówi po niemiecku, to wystarczy, że zapyta czy znają przepisy niemieckiego prawa pracy....I to siedzenie to są nadgodziny...a za nadgodziny należy się wynagrodzenie. Często wystarczy taka informacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację otrzymałam od córki, bo kierowca tego busa to mąż jej koleżanki. Raz z nim jechałam.

Dwoje dzieci i 3 w drodze i na razie z pracy nici ....

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WEj/powazny-wypadek-na-a18-5-osob-rannych

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MeryKy napisał:

Ona nie chce nic pić. Pije trochę kawy rano i wody do tabletek po 2-3 łyki. Rodzina zamawia drugie dania i pilnuje zeby dużo jadła. Jak próbowałam jogurty wcisnąć to mąż pdp twierdzi, ze dla niej produkty mleczne są niewskazane i kółko się zamyka.

Mandarynki, grejfruty i pomarańcze...mają dużo soku...może spróbuj owocami uzupełniać płyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MeryKy napisał:

Ona nie chce nic pić. Pije trochę kawy rano i wody do tabletek po 2-3 łyki. Rodzina zamawia drugie dania i pilnuje zeby dużo jadła. Jak próbowałam jogurty wcisnąć to mąż pdp twierdzi, ze dla niej produkty mleczne są niewskazane i kółko się zamyka.

Trudno.Głową muru nie przebijesz przecież.Wkurza się człowiek ,ale to tylko praca i nie ma co się przejmować skoro inni się średnio przejmują.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

Trudno.Głową muru nie przebijesz przecież.Wkurza się człowiek ,ale to tylko praca i nie ma co się przejmować skoro inni się średnio przejmują.

ładnie się mówi: nie przejmuj się ale jak pdp zaczyna swoje cyrki to mi się mózg lasuje :d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 1bozka napisał:

Witam wszystkich;) muszę Was poinformować że zabilam:smutek: sarenkę:smutek:Dzis na prostej drodze skoczyła mi na maskę samochodu

Jesień idzie i zaczynaja sie grupowac w sdada.Trzeba uważac.Autok sie wyklepie.Ważne że tobie nic sie nie stało 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...