Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, violka napisał:

Dobry wieczór :d

Dobry wieczór z racji ciemnicy chmurnej i deszczu. 

Dobrze, że w południe wyskoczyłam na godzinkę, to jeszcze zobaczyłam słońce, ale wróciłam już poświęcona deszczem :) 

Czas mija w spokoju, choć rekonesans po drogeriach nie napawa optymizmem, wszystko do dezynfekcji zostało wykupione, czyli strach jest.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hagia napisał:

Dobry wieczór z racji ciemnicy chmurnej i deszczu. 

Dobrze, że w południe wyskoczyłam na godzinkę, to jeszcze zobaczyłam słońce, ale wróciłam już poświęcona deszczem :) 

Czas mija w spokoju, choć rekonesans po drogeriach nie napawa optymizmem, wszystko do dezynfekcji zostało wykupione, czyli strach jest.

Przed chwilką prosiłam znajomą , aby kupiła mi w aptece i okazało się , że też pustki . Zajrzałam do sklepów online i jest wszystkiego  od wyboru do koloru . Nie rozumiem , dlaczego sklepy i apteki nie zamawiają teraz większych ilości skoro są dostępne . Współczuję opiekunkom , które są zmuszone używać tych środków w dużych ilościach , bo mamy teraz poważny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest normalnie. Sklepy zaopatrzone choć na środki dezynfekcyjne nie patrzyłam. W pracy mam ile potrzebuje a jestem przeciwnikiem panikowania. Grypa jak grypa, kilka procent może mieć obsturacyjne zapalenie płuc. Każda grypa może mieć powikłania i na każdą można umrzeć, ta ma tylko cięższe powikłania. Dotyczy to osób słabych i chorych, podobno 2% chorych ma tę powikłania 

 

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Tu jest normalnie. Sklepy zaopatrzone choć na środki dezynfekcyjne nie patrzyłam. W pracy mam ile potrzebuje a jestem przeciwnikiem panikowania. Grypa jak grypa, kilka procent może mieć obsturacyjne zapalenie płuc. Każda grypa może mieć powikłania i na każdą można umrzeć, ta ma tylko cięższe powikłania. Dotyczy to osób słabych i chorych, podobno 2% chorych ma tę powikłania 

 

 

Mnie już te teksty nie pocieszają . Zobaczyłam wczoraj co dzieje się na giełdzie , to zaczęłam jeszcze bardziej panikować . Obawiam się , że wszyscy odczujemy " powikłania " po tym  wirusie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awe59 napisał:

U mnie znowu wiatrzysko pizga jakby się się ktoś powiesił....a przed południem tak było cudnie, wiosennie...teraz deszcz zacina....ciekawa jestem jakie lato będzie bo zrobiłam rezerwację nad polskim morzem i zadatek dałam.....nie ma odwrotu. :d

A ....lato będzie piękne ..

tego roku :d

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dawno temu doszłam do wniosku że nie będę się zamartwiać tym na co nie mam wpływu. Zazwyczaj się udaje :haha:

Zazdroszczę , bo ze mnie jest wzorcowa panikara . Naczytałam się wiele na temat demencji i wszędzie piszą , że jednym z czynników wywołujących chorobę jest stres . Obiecałam sobie , że będę mieć wszystko w dopie , bo co ma być to będzie , ale jakoś nie potrafię zmienić spaczonego charakteru :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Zazdroszczę , bo ze mnie jest wzorcowa panikara . Naczytałam się wiele na temat demencji i wszędzie piszą , że jednym z czynników wywołujących chorobę jest stres . Obiecałam sobie , że będę mieć wszystko w dopie , bo co ma być to będzie , ale jakoś nie potrafię zmienić spaczonego charakteru :rozpacz:

Nie zazdrość , tylko ćwicz swoją rozczochrana i nie panikuj :cmok:Gdybym brała sobie do serca to co słyszę w tv ...to co znajomi na priv mi wysyłają ...to powinnam usiąść i tylko czekać .  W sklepie byłam : po chleb i papierosy :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie zazdrość , tylko ćwicz swoją rozczochrana i nie panikuj :cmok:Gdybym brała sobie do serca to co słyszę w tv ...to co znajomi na priv mi wysyłają ...to powinnam usiąść i tylko czekać .  W sklepie byłam : po chleb i papierosy :d

Kurde , też staram się nie wierzyć we wszystko co czytam , ale ta małpa co siedzi głęboko we mnie , miesza mi ciągle we łbie >:( 

Po papierosy , to wyjdę nawet jak ebola dołączy do wirusa :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Dawno temu doszłam do wniosku że nie będę się zamartwiać tym na co nie mam wpływu. Zazwyczaj się udaje :haha:

I owszem ja też.Jakoś specjalnie się nie zastanawiam nad tym  na co nie mam wpływu.Wystarczy ,że gdzie nie zerknę wszędzie o tym mówią,piszą .Nie spędza mi to snu z powiek.Co ma być i tak będzie.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :d Witam się z nowej miejscówki niedaleko Kiel. Na razie wygląda to bardzo fajnie. Zmienniczka juz pojechała do domu, a Sztela wygląda na Sztele marzenie, mimo iż jest tu dwoje starszych ludzi, czyli dziadek i babcia. Opieki potrzebuje tylko babcia, no ale wiadomo, pranie, prasowanie, posiłki dla dwojga trzeba. Pieniądze bardzo fajne, dziadkowie bardzo mili i mam nadzieję, że tak zostanie do konca mojego turnusu. Namnesa opusciłam bez żalu , wczoraj o godź 14 30. Natomiast dziewczyna ktora przyjechała za mnie, bardzo fajna zresztą mało zawału nie dostała. Okazuje się, że po niemiecku mówi bardzo słabo , a samochodem jeżdzi od tygodnia. Jak to usłyszalam, to po prostu zbaraniałam. Nie wiem jak można było nie powiedzieć jej, że tam czynne prawo jazdy i język to priorytet. Przekazałam jej wszystko i pocieszyłam, ale tę jej jazdę samochodem czarno widzę. Ona wczoraj z córką Namnesa próbowała i z miejsca miała problem ruszyć. Zaproponowałam jej, ze jak bedzie jakis problem miała, to niech dzwoni do mnie, co będe mogła to pomogę. Na razie jest w szoku, więc ja zadzwoniłam dzisiaj i jakos daje radę. To jest jej druga Sztela w zyciu, czyli tak naprawdę to ona nic nie wie o tej robocie. W każdym razie jest zdeterminowana i powiedziała, że po to przyjechała zeby zarobic, tym bardziej, że pierwsza praca była z PR....ą za 900 euro, a tutaj ma 1450, więc ładny grosz porównując. Trzymam za nią kciuki, bo to naprawdę fajna dziewczyna. Ja tymczasem przyzwyczajam się do nowego miejsca. Miesiąc to krótko, więc szybko zleci.Dom w porównaniu z domem Namnesa to prawdziwy pałac :d :d :d . Wisienką na tym torcie jest fakt, że dziadek ma nowego Nissana Qasqai, a to moje marzenie posiadac owe auto. Oczywiscie na nowe mnie nie stać i raczej stać nie będzie, ale przynajmniej zobaczę jak się tym jeżdzi :d :d :d . No to tymczasem....miłego wieczoru :d 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...