Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:cześć2:

A co wy od rana tak wierszem gadacie.

Ja tylko prozą mogę w tym temacie.

Poranek był wkur.......... delikatnie mówiąc, ciśnienie mi się podniosło, aż para uszami poszła.

Na szczęście winowajczyni tegoż już w przedszkolu.

Spokojnego, miłego dnia kochani.:dyskusja:

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry w ten słoneczny dzień. Podobno w Kielca spadł pierwszy śnieg. Tak w internetach widziałam. Póki co u mnie pięknie i słonecznie, czego i Wam serdecznie życzę :serce:. Z domu mi doniesli, że krety i nornice opanowały mój ogród i panoszą się w ilosciach hurtowych. Podobno kopiec na kopcu. No nic to, niech spulchnią wysuszoną ziemię, a na wiosnę wręczę im eksmisję pokrywając ogród siatką. Nie będzie kret pluł mi w twarz i pracy mej marnotrafił. Never!

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Dodzisława napisał:

Nie będzie kret pluł mi w twarz i pracy mej marnotrafił. Never!

Witam :dyskusja: w ten śliczny poranek.

Póki co niech rodzinka powrzuca obrane ząbki czosnku w tunele, one nienawidzą tego zapachu.

Posadź też czosnek ozdobny i letem śmierdzące turki . To póki co . Nie daj się Jak Tobie plują kreciory w twarza, to aż do mnie dolatuje :mur:. My się nie poddamy. 

Tak sobie myślę, że musisz mieć dobrą ziemię na działce i dużo w niej robaczków, że działają jak magnes na krety. Z drugiej strony medalu jak przyjdzie bieda, nie masz trzody, a  z głodu nie zginiesz :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, geronimo napisał:

Rano to musi pachnieć, a do tego szatan gęsty jak olej.

Dobrze że moja połówka tego nie widzi, bo dostał bym opr. że za mocna.:szydera:

szykuj kawe na 17.00 jeszcze tylko sprawdze i..............:zdrówko:ready a swoją drogą mógłbyś wymyslić łatwiejszy tekst

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

Witam :dyskusja: w ten śliczny poranek.

Póki co niech rodzinka powrzuca obrane ząbki czosnku w tunele, one nienawidzą tego zapachu.

Posadź też czosnek ozdobny i letem śmierdzące turki . To póki co . Nie daj się Jak Tobie plują kreciory w twarza, to aż do mnie dolatuje :mur:. My się nie poddamy. 

Tak sobie myślę, że musisz mieć dobrą ziemię na działce i dużo w niej robaczków, że działają jak magnes na krety. Z drugiej strony medalu jak przyjdzie bieda, nie masz trzody, a  z głodu nie zginiesz :haha:

hej:gra:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Heidi napisał:

Witam :dyskusja: w ten śliczny poranek.

Póki co niech rodzinka powrzuca obrane ząbki czosnku w tunele, one nienawidzą tego zapachu.

Posadź też czosnek ozdobny i letem śmierdzące turki . To póki co . Nie daj się Jak Tobie plują kreciory w twarza, to aż do mnie dolatuje :mur:. My się nie poddamy. 

Tak sobie myślę, że musisz mieć dobrą ziemię na działce i dużo w niej robaczków, że działają jak magnes na krety. Z drugiej strony medalu jak przyjdzie bieda, nie masz trzody, a  z głodu nie zginiesz :haha:

:d :d :d Już mi dobrzy ludzie donieśli, że kulki naftaliny trzeba powtykać. Ziemię mam dobra, bo wszystko rośnie, w sensie ozdobne nasadzenia ( warzyw nie uprawiam :d ) , ale w kwietniu kupiłam duża wywrotkę ziemi , żeby podnieść troszkę teren i ....uj wie z jaką niespodzianką ta ziemia była :d . Nie poddam się jednak. Zaraz dzwonię do rodzinki niech działa. Jak sadziłam nowe tuje to i pędraczek się trafił, a to rarytas dla kreta :d 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Emi86 napisał:

Hej wszystkim w ten śliczny dzionek. Dzisiaj mam fajny humor ☺️ Wypełniła wczoraj formularz do wielu agencji i dzisiaj co 5 minut mam telefony z agencji. Szybka weryfikacją językowa i okazuje się, że z marszu, od ręki mogę liczyć na 1300-1400 e. W porównaniu z 900 e od mojej agencji to dla mnie duże kwoty. Okazuje się nawet, że co najmniej jeden dzień wolny jest możliwy i nie trzeba prowadzić żadnych batalii. Obiecali, że będą dzwonić tylko z takimi zleceniami. Tylko Pani z jednej agencji chciała mi wmówić, że przysługuje mi tylko 2 h pauzy, bo oni zapewniają opiekę 24 h. Nie spodziewałam się, że jest aż taki popyt na opiekunki. No i cieszę się, że mój niemiecki nie jest taki zły. Poza tym jeszcze tylko miesiąc i 5 dni i będę wolnym człowiekiem. 

Mozna? Można! A ludzie mówią, że za 900 euro to nikt juz nie pracuje. Zyczę Ci powodzenia i obyś dostała dobrą i lekką, oraz dobrze płatną Stelle:serce: 
Ucz się dalej języka, to bardzo pomaga i w pracy i w negocjacjach, a ta pani co to mówi, że zapewnia opiekę 24H to niech się w głowę popuka i poczyta kodeks pracy. Każdemu człowiekowi na świecie przysługuje minimum 8 godzin nieprzerwanego snu na dobę, więc jakie 24h???? Nawet niewolnik musi się wyspać :d Miesiąc szybko zleci i odetchniesz pełną piersią. Buziole!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dodzisława napisał:

Ucz się dalej języka, to bardzo pomaga i w pracy i w negocjacjach, a ta pani co to mówi, że zapewnia opiekę 24H to niech się w głowę popuka i poczyta kodeks pracy. Każdemu człowiekowi na świecie przysługuje minimum 8 godzin nieprzerwanego snu na dobę, więc jakie 24h???? Nawet niewolnik musi się wyspać :d

Tak jest @Emi86 słuchaj się nas , a dalej zajedziesz :love:. No , no !!!!  ... 2 patyki PLZ więcej w tym samym czasie zarobisz, to już nie w kij dmuchał :oklaski:. Czy świat nie pięknieje  z dnia na dzień dla tych co mają serce, oczy i uszy otwarte ?

A tej Pani z agencji poślij pocztą ekspresową  duży żeliwny młotek :szydera:. Niech sama jedzie na takie zlecenie, a odeśpi tuż po nim w PL tj. po np. 2 miesiącach:szydera:

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rety, rety.... ,  śniadanie dla mojej Latawicy od rana stoi przygotowane do zjedzenia, a już czas na obiad O.o. Lalunia śpi snem słodkim, nieprzerwanym, rozpalona jak pąsowa róża otulona kołderką. Pewnie w nocy buszowała, bo koce i ręczniki porozkładane na wszystkich fotelach. Pewnie jakieś nocne marki z wyobraźni kładła do łóżek :haha:. Wczoraj w nocy o 3.00  wparowała do mojego pokoju z zapytaniem, czy idę z nią na spacer :haha:, obróciłam się w łóżeczku na drugi bok udając śpiącą, wyszła obrażona na cały świat z groźbą na ustach: powiem to córce. I dobrze,tylko na to czekam:oklaski:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry klepaczom:grzmotnąć:  Jak ja lubię czytać takie posty jak napisała @Emi86,bardzo mądra dziewczynka ,,,super, trzeba na odważnego isc do przodu,, nie patrzec w tył, nie słuchać mądralińskich co niektórych z agencji,,jest praca i to dobrze płatna ,,900 euro mnie położyło na kolana,,ale nie jedna zaczynała z nas zarabiając te 900 euro,,,dobrze jest jak szybko sie otworzy oczy i zobaczy np, 1400 euro,,,powodzenia @Emi86

Gdzieś czytalam pierwszy śnieg w Pl?:szok: u mnie  lato na całego , :hura:

ja nie będę rymowała 

bo od rymowania doopa z krzesła się zwala :przekleństwa:

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Rety, rety.... ,  śniadanie dla mojej Latawicy od rana stoi przygotowane do zjedzenia, a już czas na obiad O.o. Lalunia śpi snem słodkim, nieprzerwanym, rozpalona jak pąsowa róża otulona kołderką. Pewnie w nocy buszowała, bo koce i ręczniki porozkładane na wszystkich fotelach. Pewnie jakieś nocne marki z wyobraźni kładła do łóżek :haha:. Wczoraj w nocy o 3.00  wparowała do mojego pokoju z zapytaniem, czy idę z nią na spacer :haha:, obróciłam się w łóżeczku na drugi bok udając śpiącą, wyszła obrażona na cały świat z groźbą na ustach: powiem to córce. I dobrze,tylko na to czekam:oklaski:

Moja babcia jedna zawsze w obiad jadła śniadanie ,,a w nocy buszowała i wydzwaniala i wyjadała wszystko z lodówki,,jej dom i jej rządy,,ja przyzwyczaiłam się do wszystkiego,,zostawiałam ją o 19 czy 20 godz, i już była szczęsliwa ,że jest sama , a rządz sobie i rób co chcesz,,ja na górę do siebie i koniec dnia,,nie powiem, że było mi obojętne, drzwi miałam otwarte to slyszałam nieraz gdzie się przemieszcza ,, te nasze babki to takie artystki, śmiesznoty . Raz powiedzialam o czyms rodzinie i jak zobaczyłam ich reakcję,jak wyskoczyli z gęba na babkę , tak od tamtej pory w życiu dla żadnej rodziny nic nie wspomniałam ,zawsze było ok! zawsze,,ja miałam spokojną głowę ,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emi86 napisał:

Hej wszystkim w ten śliczny dzionek. Dzisiaj mam fajny humor ☺️ Wypełniła wczoraj formularz do wielu agencji i dzisiaj co 5 minut mam telefony z agencji. Szybka weryfikacją językowa i okazuje się, że z marszu, od ręki mogę liczyć na 1300-1400 e. W porównaniu z 900 e od mojej agencji to dla mnie duże kwoty. Okazuje się nawet, że co najmniej jeden dzień wolny jest możliwy i nie trzeba prowadzić żadnych batalii. Obiecali, że będą dzwonić tylko z takimi zleceniami. Tylko Pani z jednej agencji chciała mi wmówić, że przysługuje mi tylko 2 h pauzy, bo oni zapewniają opiekę 24 h. Nie spodziewałam się, że jest aż taki popyt na opiekunki. No i cieszę się, że mój niemiecki nie jest taki zły. Poza tym jeszcze tylko miesiąc i 5 dni i będę wolnym człowiekiem. 

Cieszę się razem z Tobą! Mocno jak nie wiem co:hura:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Blondi napisał:

Dzień Dobry klepaczom:grzmotnąć:  Jak ja lubię czytać takie posty jak napisała @Emi86,bardzo mądra dziewczynka ,,,super, trzeba na odważnego isc do przodu,, nie patrzec w tył, nie słuchać mądralińskich co niektórych z agencji,,jest praca i to dobrze płatna ,,900 euro mnie położyło na kolana,,ale nie jedna zaczynała z nas zarabiając te 900 euro,,,dobrze jest jak szybko sie otworzy oczy i zobaczy np, 1400 euro,,,powodzenia @Emi86

Gdzieś czytalam pierwszy śnieg w Pl?:szok: u mnie  lato na całego , :hura:

ja nie będę rymowała 

bo od rymowania doopa z krzesła się zwala :przekleństwa:

 

Też miałam jedno zlecenie za 900 ojro. Ale to bylo 12 lat temu:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...