Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Jak dobrze znacie język niemiecki!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się cały czas uczę i rozumię już dużo,ale to wciąż jest jeszcze za mało,,jak złożę zdanie to nieraz sama nie wiem co ja powiedziałam,uczę się i zapominam zaraz .Ale to moje początki są z językiem niemieckim na żywo-bo inaczej uczą a inaczej jest naprawdę ,tutaj mówią gwarą i za cholerę nieraz nie wiem o czym mówią,a ucho mam non stop na posterunku...Dogadam się z każdym -po swojemu ale się dogadam i czeka mnie dalsza nauka -ile może potrwać? rok -dwa lata abym dobrze opanowała? A jak Wam idzie mowa w języku niemieckim.Czy to ja jestem tylko taka ciężka do nauki..Piszcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.06.2015 at 10:15, adamos1 napisał:

a ja na jeśień chyba pójdę na kurs w Bonn 239 euro.,bo do tej powalonej Polski już chyba nie pojadę...jedynie żone i syna sciągnę.,jesienią jak PiS wygra  to przesrane.Jak ich widzę to mam mdłości!!!

adamos byłeś na tym kursie czy olałeś,nieraz człowiek ma na coś ochotę a potem dochodzi do wniosku ,że sam się nauczy i da sobie radę , ja nieraz mówię a po cholerę mi ten niemiecki perfekt na stare lata , dogadać się dogadam i jeszcze aby trochę słówek więcej się nauczyć i wystarczy ,nie jeden niemiec nie umie ani jednego wyrazu w obcym języku .,a od  nas polaczków wymagają aż tyle,,,:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak...jestem samoukiem sytuacja mnie zmusila sprzed 13 laty....nie moglam zniesc jak sie smieja ze mnie ze przyjechala glupia polka bez znajomosci niemieckiego,,,uczylam sie nocami dniami kiedy tylko mialam czas,rzygalam tym niemieckim(sory za slowko),,ale wiecie co pewnego dnia umialam im sie odpysknac.....wierzcie mi ich mina byla bezcenna.....hahaha dalabym duzo zeby moc to uwiecznic....moj jezyk jest plynny....w mowie i prawie w pismie....okupilam to lzami nienawiscia ...ale powiedzialam sobie....wiele dziewczyn jest takich jak ja ,przyjezdzaja za chlebem i niemca ni w zab......dla siebie i dla nich...niech nie mysla ze my jestesmy niczym......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, adamos1 napisał:

jednak jesteśmy, oni mają pieniądze i u nich najczęściej to się liczy  ....jesteśmy narodem inteligentnym ,ale gubi nas fanatyzm -obecnie kolejny Rząd to potwierdza.

maja i nie maja...nie wszyscy...ale co fakt to fakt nas gubi fanatyzm....Rzad.....coz....nie podniose sobie cisnienia....>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znając siebie,  lubię prawie wszystko dokonczyć co zaczęłam i wiem ,że nie zaprzestane na nauce i będę dalej go wkuwała, aby jak najwięcej zrozumieć i jak najwięcej powiedzieć ,zauważyłam ,że wystarczy mi  tylko rozpocząc lekcję i już się tak wciągnę ,że 2-3 godz. mogę gadać ,pisać i rozwiązywać ćwiczenia a, że jestem wzrokowcem to dużo mi też zostaje przed  oczami -hahahahha no zobaczymy za jakis czas ,co z tego wyniknie,ale już się cieszę ,że się nie cofam a idę do przodu:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos1 napisał:

no widzisz adamos ,co to się porobiło? zaraz będą chcieli bez nosa, albo ucha ,albo oka.Ludzie sobie będą krzywdę robić ,aby załapac się do pracy-hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

ja z kolei nie  mam zaciecia  do nauki ,jak juz się zapisze na kurs to chodze ,ale sam się zmoblizowac do nauki to problem.

a twój dziadzio chyba dobrze i wyrażnie mówi po niemiecku ,bez gwary ,to nawet rozmowa z nim i już się uczysz i przez taką rozmowę więcej się nauczysz niż na kursach ,także nauczyciela masz pod nosem ,bo moja babcia to czysta gwara i co nie mówię ,to nic nie rozumie a co do czego to wszystko rozumie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi--co Ty   absolutnie go nie rozumię -mówi gwarą i zresztą to Alzheimer a Ci ludzie mają problem z mową ,gdyby była inna sytuacja to już bym mówił dość fajnie przez te  dwa lata!Siostrzenica  a go pyta  co powiedziałeś a dopiero ja  ha ha, no ale bym miał za dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...