Skocz do zawartości

URLOP- URLOPIK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie podam miejsca ale kilka razy jeździłam za bardzo małe pieniądze na zagraniczne wojaże w określonych terminach. Trzeba tylko wyczekać prawie do końca. Takie terminy to Święto Zmarłych i po Nowym Roku. Agencje mają opłacone i wynajęte pokoje w hotelach, samoloty są wyczarterowane i muszą zwieźć gości. Dlatego wolą sprzedać poniżej kosztów wyjazdy w tych terminach bo są po prostu nieatrakcyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje wyjazdy na ostatnią chwilę takie last minute można złapać fajne oferty i w miarę tanio nawet w sezonie tylko trzeba być przygotowanym na taki szybki wyjazd ,zresztą tak jak do naszej pracy tylko tu można trafić jak kulą w płot ale czasami zdarzają się super fajne miejsca ,które ktoś opuszcza z różnych powodów no ale to już nie w temacie ;) Słowenię bym poleciła ze spokojną głową.

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop preferuję w ciepłym klimacie i tak rok temu z moim M. nie moglismy się zdecydować gdzie,aż w końcu prawie w ostatniech chwili złapaliśmy Fuertwenturę z all exlusive za 7200 zł od dwóch osób na 14 dni. Jeśli ktoś się wybiera w najbliższym czasie na Wyspy Kanaryjskie to mogę polecić hotel z najlepszym jedzeniem w okolicy i dosłownie kilka kroków do plaży- Taro Beach. 

Stosunkowo niedrogie są wycieczki do Sztokholmu, na gruponie za 5 dni promem na prawdę niewielki koszt, nie pamiętam dokładnie ile kosztowała ,ale około 1400 zł za dwie osoby ,a zwiedzania jest sporo razem z przewodnikiem,wyżywienie i nocleg na promie.

Również niedrogo,ale jako czynny wypoczynek jest wyczarterowanie jachtu w kilka osób i wycieczka na skandynawię. Koszt 14 dni z wyżywieniem takiej wycieczki to ok 2000 zl.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fioletowa.mysz napisał:

Exlusive inclusive czyli wash and go:haha:

Exlusive inclusive czyli wash and go 3W1 cztery dupy w kupie i co tam jeszcze.Czasami mam dosć takiego podawania pod nos wszystkiego.Poza tym czuje się wtedy skrępowany.A to wstać trzeba na śniadanie,a wrócić na obiad czy obiadokolacje czy wreście szwedzki stół się przechylił :haha: Ostatnio funduję sobie urlopy bez tego podcierania mi tyłeczka i dogadzania ze wszystkich stron.Przecież nie jestem ułomny aby nie zamówić sobie w jakiejś knajpce jedzenia.Fakt czasami ręce bolą od gadania ale przynajmniej jem co chcę i kiedy chcę.Tak więc wybierając się na urlop interesuje mnie tylko pożadne miejsce do zatrzymania się i spania.Staram się wyszukiwać apartamenty w ofertach.O dziwo jak się dobrze poszuka to są w tej samej cenie co 16 m2 pokoju hotelowego.Mam przestrzeń,czyste łóżko do spania ( w apartamencie zmienią ci pościel kiedy chcesz) i czego mi więcej trzeba.Troszkę trzeba poczytać w necie co warto zobaczyć w danym miejscu i już 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ivanilia40 napisał:

Urlop preferuję w ciepłym klimacie i tak rok temu z moim M. nie moglismy się zdecydować gdzie,aż w końcu prawie w ostatniech chwili złapaliśmy Fuertwenturę z all exlusive za 7200 zł od dwóch osób na 14 dni. Jeśli ktoś się wybiera w najbliższym czasie na Wyspy Kanaryjskie to mogę polecić hotel z najlepszym jedzeniem w okolicy i dosłownie kilka kroków do plaży- Taro Beach. 

Stosunkowo niedrogie są wycieczki do Sztokholmu, na gruponie za 5 dni promem na prawdę niewielki koszt, nie pamiętam dokładnie ile kosztowała ,ale około 1400 zł za dwie osoby ,a zwiedzania jest sporo razem z przewodnikiem,wyżywienie i nocleg na promie.

Również niedrogo,ale jako czynny wypoczynek jest wyczarterowanie jachtu w kilka osób i wycieczka na skandynawię. Koszt 14 dni z wyżywieniem takiej wycieczki to ok 2000 zl.

Szwecje też polecam wszystkim.Również doradzam jechać samemu.To bardzo gościnny kraj i przyjaźni ludzie.Zwłaszcza północna część Szwecji jest bardzo gościnna.Oczywiście jak ktoś lubi przyrodę i spokój

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ORIM napisał:

Exlusive inclusive czyli wash and go 3W1 cztery dupy w kupie i co tam jeszcze.Czasami mam dosć takiego podawania pod nos wszystkiego.Poza tym czuje się wtedy skrępowany.A to wstać trzeba na śniadanie,a wrócić na obiad czy obiadokolacje czy wreście szwedzki stół się przechylił  Ostatnio funduję sobie urlopy bez tego podcierania mi tyłeczka i dogadzania ze wszystkich stron.Przecież nie jestem ułomny aby nie zamówić sobie w jakiejś knajpce jedzenia.Fakt czasami ręce bolą od gadania ale przynajmniej jem co chcę i kiedy chcę.Tak więc wybierając się na urlop interesuje mnie tylko pożadne miejsce do zatrzymania się i spania.Staram się wyszukiwać apartamenty w ofertach.O dziwo jak się dobrze poszuka to są w tej samej cenie co 16 m2 pokoju hotelowego.Mam przestrzeń,czyste łóżko do spania ( w apartamencie zmienią ci pościel kiedy chcesz) i czego mi więcej trzeba.Troszkę trzeba poczytać w necie co warto zobaczyć w danym miejscu i już 

Ale wacpan elaborat do mnie wysmazyl! I za co to?! No za co?! Przeciez wiem, ze rece masz wacpan nieulomne, i ze od gadania i argumentow, nieco slabuja czasami, ale jadlo przednie sprytnie zamawiaja. Przeciez wiem, ze wacpan wybierasz komnaty ze swieza posciela, w ktorej legnac lubisz zaraz po plasach wesolych i harcach uciesznych, no i wiem, ze bywasz wacpan w sieci, zwanej pospolicie netem! Niech mi acan odpusci wiec przymus czytania o modnych i mniej modnych zamczyskach, gdyz proznowac wlasnie zaczelam po wieczornej biesiadzie! :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Ale wacpan elaborat do mnie wysmazyl! I za co to?! No za co?! Przeciez wiem, ze rece masz wacpan nieulomne, i ze od gadania i argumentow, nieco slabuja czasami, ale jadlo przednie sprytnie zamawiaja. Przeciez wiem, ze wacpan wybierasz komnaty ze swieza posciela, w ktorej legnac lubisz zaraz po plasach wesolych i harcach uciesznych, no i wiem, ze bywasz wacpan w sieci, zwanej pospolicie netem! Niech mi acan odpusci wiec przymus czytania o modnych i mniej modnych zamczyskach, gdyz proznowac wlasnie zaczelam po wieczornej biesiadzie! :haha:

Ja tam konno nie jadę więc i chyba nie wacpan :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Jak to?! To ta bryczka z metalu, nie jest wspierana przez konie mechaniczne? Wacpan na sznurku ja ciagasz za soba? :trele:

Ogarnij sie kobieto !Otrzep kolana !  Przecież do wielkiego swiata przyjechałas i to sa samochody,nie bryczki,a tatynego sznurka z kieszeni nie wyciągaj :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ORIM napisał:

Szwecje też polecam wszystkim.Również doradzam jechać samemu.To bardzo gościnny kraj i przyjaźni ludzie.Zwłaszcza północna część Szwecji jest bardzo gościnna.Oczywiście jak ktoś lubi przyrodę i spokój

Nie wiem czy dalej tam tak gościnnie,Skandynawia pochłonięta została przez uchodżców. Pojadę w sierpniu to sprawdzę.;)

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ORIM napisał:

Ogarnij sie kobieto !Otrzep kolana !  Przecież do wielkiego swiata przyjechałas i to sa samochody,nie bryczki,a tatynego sznurka z kieszeni nie wyciągaj 

To Twoja kieszen! Ja jestem bez auta aktualnie ;) Co do trzepania to ja bardzo chetnie, ale w ucho. Ciebie gwoli scislosci. Zeby niedomowien nie bylo:szydera:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ivanilia40 napisał:

Nie wiem czy dalej tam tak gościnnie,Skandynawia pochłonięta została przez uchodżców. Pojadę w sierpniu to sprawdzę.;)

Oni nie pchają się na północ.Tam mieszkaja Szwedzi.Jest cisza i spokój a miasto jak ma 10000 mieszkańców to już metropolia.Tylko lasy rzeki i czyste jeziora.Masa ryb,grzybów itd.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 1bozka napisał:

A ja UWIELBIAM Grecję jestem tam bardzo często i w tym roku juz niedługo tam zagoszcz:cześć:ę 

W Grecji jeszcze nie byłam,ale odstrasza mnie ten ich kryzys,choć słyszałam różne opinie. Niektórzy mówili,że kryzysu raczej nie widać,tylko jest dość drogo,a inni żeby wziąc z sobą gotówkę,bo bankomaty nie mjaą pieniędzy. 

Napisz coś więcej o Grecji,może się wreszcie wybiorę?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ivanilia40 napisał:

W Grecji jeszcze nie byłam,ale odstrasza mnie ten ich kryzys,choć słyszałam różne opinie. Niektórzy mówili,że kryzysu raczej nie widać,tylko jest dość drogo,a inni żeby wziąc z sobą gotówkę,bo bankomaty nie mjaą pieniędzy. 

Napisz coś więcej o Grecji,może się wreszcie wybiorę?

Rezyduje:zdrówko: w Paralii  miasteczko turystyczne jak wszędzie ale uwielbiam ich jedzenie i gościnność no i ciepłe wspaniałe cudne morze, gorący piasek błogie lenistwo .Niektórzy mówią ze tam tylko kamienie gorące  hmmm..no niekoniecznie..polecam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ivanilia40 napisał:

Nie wiem czy dalej tam tak gościnnie,Skandynawia pochłonięta została przez uchodżców. Pojadę w sierpniu to sprawdzę.;)

Masz rację ivanilia pochłonięta skandynawia przez uchodźców a nawet są rejony gdzie tubylcy a i polki też kupują burki zeby spokojnie isc na zakupy .Wiem to od mieszkanki Szwecji i są to nowe wiadomości.Nie mialam pojecia w jakiej skali tam sie rozpanoszyli .W niemczech jest mimo wszystko spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Maroko. Oczywiście nie latem bo za gorąco.

Najlepiej jakaś objazdówka. czasem trafi się lepszy hotel, czasem gorszy ale warto zobaczyć coś więcej niż Agadir i Casablankę. Przepiękne tereny pustynne, kamieniste, żwirowe, góry, oazy. Kozy wychylające się z okien domów, albo pasące się NA drzewach argana. Prawie lepianki ale z antenami satelitarnymi, uliczki gdzie wykonuje się cuda użytkowe ze starych opon ( śmierdzi okropnie ), zaklinacze węży czy nosiwody. Nie wszystko pod turystów, oczywiście poza Agadirem, na terenach pustynnych albo podgórskich. Można oczy napaść takimi widokami że wystarczy na lata całe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Moni.r napisał:

Masz rację ivanilia pochłonięta skandynawia przez uchodźców a nawet są rejony gdzie tubylcy a i polki też kupują burki zeby spokojnie isc na zakupy .Wiem to od mieszkanki Szwecji i są to nowe wiadomości.Nie mialam pojecia w jakiej skali tam sie rozpanoszyli .W niemczech jest mimo wszystko spokojniej.

Praktycznie od Sunvald dalej na północ łatwiej spotkac łosia niż ludzi.Właściwie tam to już opisuje się miasta jako gminy.Domy są porozrzucane od siebie po 2-5 km.Dużo jezior.Oczywiście w sezonie są tam Polacy zbierajacy jagody czy borówkę."Ciapaty" tam się nie zapuszczaja,bo tam nie ma takich warunków jak na południu Szwecji.Wczesna zima i mróz odstraszają " osadników"Naprawde polecam te rejony na urlop.Byłem tam przez 5 miesięcy i cały czas chce tam jeszcze pojechać.Może za rok się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

A ja polecam Maroko. Oczywiście nie latem bo za gorąco.

Najlepiej jakaś objazdówka. czasem trafi się lepszy hotel, czasem gorszy ale warto zobaczyć coś więcej niż Agadir i Casablankę. Przepiękne tereny pustynne, kamieniste, żwirowe, góry, oazy. Kozy wychylające się z okien domów, albo pasące się NA drzewach argana. Prawie lepianki ale z antenami satelitarnymi, uliczki gdzie wykonuje się cuda użytkowe ze starych opon ( śmierdzi okropnie ), zaklinacze węży czy nosiwody. Nie wszystko pod turystów, oczywiście poza Agadirem, na terenach pustynnych albo podgórskich. Można oczy napaść takimi widokami że wystarczy na lata całe.

giphy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.04.2018 at 20:26, ORIM napisał:

Exlusive inclusive czyli wash and go 3W1 cztery dupy w kupie i co tam jeszcze.Czasami mam dosć takiego podawania pod nos wszystkiego.Poza tym czuje się wtedy skrępowany.A to wstać trzeba na śniadanie,a wrócić na obiad czy obiadokolacje czy wreście szwedzki stół się przechylił :haha: Ostatnio funduję sobie urlopy bez tego podcierania mi tyłeczka i dogadzania ze wszystkich stron.Przecież nie jestem ułomny aby nie zamówić sobie w jakiejś knajpce jedzenia.Fakt czasami ręce bolą od gadania ale przynajmniej jem co chcę i kiedy chcę.Tak więc wybierając się na urlop interesuje mnie tylko pożadne miejsce do zatrzymania się i spania.Staram się wyszukiwać apartamenty w ofertach.O dziwo jak się dobrze poszuka to są w tej samej cenie co 16 m2 pokoju hotelowego.Mam przestrzeń,czyste łóżko do spania ( w apartamencie zmienią ci pościel kiedy chcesz) i czego mi więcej trzeba.Troszkę trzeba poczytać w necie co warto zobaczyć w danym miejscu i już 

Idąc tym tokiem myślenia,to wpadnę do Krakowa 22.maja a wypadnę 27.maja.Pokój już mam i połażę sobie sama,sama,sama...Nikt d**y nie będzie zawracać.Będę sobie sama sterem i okrętem.A ostatniego maja...skok...NA NIEMCE...A tam czeka sponsorowana wycieczka do Baden-Baden...:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...