Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:zdrówko: z  racji  na  te  upały  dla  każdego  kufel  chłodnego  piwa.
A  co  do  zaszłości  historyjek, historii  itp  działo  wiele .
Dziś  coś  takiego  znalazłem . Może by  to  podać  w masowych mediach niemieckich .
- Hiołd arcy - megalomana  dla  naszych  zdolności . Co myślał naprawdę  Hitler  o  Polakach (  FRANKFURT  ( UNIPRESS )
Dysponujemy dziś  informacją , która  wywołać  musi w Polakach uczucie  zdumienia. Jak podaje agencja United Press , władze amerykańskie znalazły w jednym z bunkrów Frankfurtu tajny memoriał  Hitlera  do Himmlera  z  dnia 4  marca 1944  roku. W  memoriale tym , omawiającym sprawy  narodów podbitych przez Trzecią  Rzeszę  , ,, fuchrer" pisał o Polakach :
,, Polacy  są najbardziej inteligentnym narodem  ze wszystkich  , z którymi  spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy  , według mojej   opinii  oraz  na podstawie i  meldunków z  Generalnej Gubernii , są jedynym  narodem w  Europie  , który łączy w  sobie wysoką inteligencję z  niesłychanym  sprytem . Jest to  najzdolniejszy  naród w Europie , ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych  warunkach politycznych , wyrobili w  sobie wielki  rozsądek życiowy , nigdzie  niespotykany .

Na podstawi ostatnich badań , prowadzonych  przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania , że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej  jako element wartościowy rasowo. Uczeni doszli  do  wniosku , że połączenie  niemieckiej  systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki .
Wymuszony bankructwem własnej polityki  świadectwo największego wroga polskości o  zaletach naszego  narodu  Polskiego  Narodu   warte  jest uwagi .

To  wszystko .
Komentarze  pozostawiam  Wam !
Jest już późno  a  więc  życzę  Wam  wszystkim  spokojnej nocy.
Dobranoc !!!!:spioch::1193_flag_pl:
a  jutro  superowego  dzionka ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Franek Dolas napisał:

który łączy w  sobie wysoką inteligencję z  niesłychanym  sprytem .

 " który łączy w  sobie wysoką inteligencję z  niesłychanym  sprytem ".

O sprycie to już się przekonali, a inteligencje testują do tej pory 

Edytowane przez dorobota
żle skopiowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wichurra napisał:

To jakiś żart chyba :) 

Bardzo znana fałszywka :https://opinie.wp.pl/adolf-hitler-docenial-polakow-wyjasniamy-mit-6126042155370113a

Słowianie byli ogółem uważani wówczas  za podludzi i byli przeznaczenie chwilowo do fizycznej pracy,

a potem eksterminacji, bo tereny słowiańskie miały stanowić tereny III Rzeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

Bardzo znana fałszywka :https://opinie.wp.pl/adolf-hitler-docenial-polakow-wyjasniamy-mit-6126042155370113a

Słowianie byli ogółem uważani wówczas  za podludzi i byli przeznaczenie chwilowo do fizycznej pracy,

a potem eksterminacji, bo tereny słowiańskie miały stanowić tereny III Rzeszy.

Otóż to. Dobrze, że to wyszukałaś:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wichurraMyślę jednak, że warto sobie poczytać o rasiżmie i jego obłędach w historii, zwłaszcza nam opiekunkom.

Nie ma żadnych dowodów na niższość, zwłaszcza intelektualną, którejkolwiek rasy: białej  czy  czarnej, a co mówić o różnicach między narodami europejskimi. Ludzie się różnią, co każdy chyba dostrzega, ale te różnice nie wynikają z pochodzenia etnicznego, ale z szeregu innych czynników : warunki ekonomiczne, historie rodzin. Ba ! rodzeństwo nawet jak potrafi się różnić ! Temat wręcz : ocean

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dorobota napisał:

Wszystko to są hipotezy . Jest nawet taka o wyższości mężczyzn nad kobietami . Ale na szczęście to tylko hipoteza .

Nawet mi tu o takich wyssanych z palca hipotezach nie pisz bo Ci czerwoną mordkę postawię ;) przecież to kobiety są przeważnie górą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Serenity napisał:

@wichurraMyślę jednak, że warto sobie poczytać o rasiżmie i jego obłędach w historii, zwłaszcza nam opiekunkom.

Nie ma żadnych dowodów na niższość, zwłaszcza intelektualną, którejkolwiek rasy: białej  czy  czarnej, a co mówić o różnicach między narodami europejskimi. Ludzie się różnią, co każdy chyba dostrzega, ale te różnice nie wynikają z pochodzenia etnicznego, ale z szeregu innych czynników : warunki ekonomiczne, historie rodzin. Ba ! rodzeństwo nawet jak potrafi się różnić ! Temat wręcz : ocean

 

Jeżeli do mnie pijesz, to poczytałam już w swoim życiu dosyć na ten temat, a i może jeszcze poczytam, jeżeli coś mnie zainteresuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maras1 napisał:

wiesz co myśli kobieta w takiej sytuacji?:d-malować już sufit ,czy jeszcze nie?:szydera:

Dlatego ja wolę być na górze :$ bo przynajmniej nie muszę się nad tym zastanawiać:haha:

Mój sąsiad wolał na dole bo mówił,że on lęk wysokości ma :haha:

Proszę nie łączyć tych dwóch faktów .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...