Skocz do zawartości

Nie chcę jechać przez koronawirusa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Krista napisał:

@Teresadd Zastanowiło mnie to, że LOT odmawia zabrania na pokład podróżujących z Niemiec. Inne linie musiałyby też, bo co to da, że jedne linie nie wezmą a inne wezmą? Żadna ochrona. Robi się chyba coraz bardziej absurdalnie, mimo dobrych chęci.-.-

 

Na to wychodzi, że samolotów z Niemiec nie wpuszczają.Nie wiem jak inni przewożnicy.Sama chcę kupić bilet  na lot do Kolonii w kwietniu, ale co wymyślą nie wiem.Czy tylko dotyczyć będzie samolotów, czy może w ogóle  pozamykają granice i nikt się nie ruszy.?:kopara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani.

Ja właśnie dziś poinformowałam firmę, że nie pojadę do Dojczlandii. Nota bene, miałam jechać za inną opiekunkę, która zrezygnowała (pewnie ze strachu przed koronawirusem). Nie bałam się do tej pory. A dziś dostałam ataku paniki po obejrzeniu wiadomości w necie i surfowaniu w necie. Zaczęłam się bać; głównie powikłań w postaci trwale uszkodzonych płuc. Dlatego rzucam także palenie :cool:.

Odnoszę wrażenie, że stawki za nasze usługi delikatnie poszybowały w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wracac Ryanairem z Kolonii do Warszawy w pierwszy dzień świąt-oferta cenowa super, być może z racji świąt i zbierania chętnych. Czasu jeszcze sporo, się zobaczy, ale nie chciałabym się widzieć nadal w Niemczech nie z powodu większej liczby zarażonych bo do tego czasu proporcje mogą się odwrócić, i pewnie tak będzie.

Tak, jak nie wszyscy mają ciężkie powikłania i ew. zgony po powszechnej grypie tak i po koronawirusie nie musi tak być. Było tu już wiele pisane, jest też powściągliwie pisane przez niektóre media, ekspertow etc. Bać się też można panicznie tego, że bez zarażenia wirusem w podróży zdarzy się wypadek ssmochodowy  śmiertelny. No luuuuuudzie-.-

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, awe59 napisał:

@Teresadd szukam tych informaci na stronach lot-u i nie moge znaleźc. Gdzie to jest napisane, że nie wpuszczają samolotów z Niemiec ?

Ewa na samej górze jest pasek na niebiesko. .Na oficjalnej stronie lotu.Restrykcje w sprawie wjazdu.

Edytowane przez Teresadd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę 18-ego.Boje się głównie podróży bo nie wiadomo kto w busie siedzi,ale juz na miejscu to niekoniecznie.Praktycznie nie mam z nikim kontaktu i rejon ,gdzie jadę póki co jest czysty.Najchętniej bym nie jechała,ale kredyt się sam nie zapłaci i życ też z czegoś trzeba i na kuchnię zarobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krista napisał:

Śmiesznie się te posty lokują:d

Tytuł postu:"nie chcę jechać z powodu koronawirusa" a z mojego wynika, że chcę jechać pomimo koronawirusa:d

do zarazajacej sie Warszawy:haha:no bo gdzie mam niby się udać?:haha:

Jak ma Cię coś dopasc to i tak Cię dopadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awe59 napisał:

@foczka63 gdzie ty to widzisz ? Bo ja w dalszym ciągu nie widzę takiej informacji.

Macie tu Siostro Gapiszonko cały ten tekst,któego tytuł brzmi:RSTRYKCJEWYJAZDOWE WYBRANYCH KRAJÓW ZWIĄZANE Z PREWENCYJNYMI DZIAŁANIAMI EPIDEMIOLOGICZNYMI

Polskie Linie Lotnicze LOT rekomendują bieżące sprawdzanie najnowszych wymagań związanych z wjazdem do krajów tranzytowych i docelowych. Wybrane państwa ogłosiły, że nie zostaną wpuszczone na ich teren osoby, które w ostatnich 14 dniach przebywały m.in. w Austrii, Chińskiej Republice Ludowej,  Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Iraku, Iranie, Japonii, Korei Południowej, Libanie, Makau, Niemczech, Singapurze, Syrii, Szwajcarii, Tailandii, Włoszech. Najnowsze informacje dotyczące restrykcji wjazdowych można śledzić na stronie IATA .

Pasażerowie, którzy nie są w stanie rozpocząć swojej podróży ze względu na restrykcje wjazdu, związane z rozprzestrzenianiem się coronavirusa, mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże spełniające wymogi wjazdu na terytorium danego kraju do 30 czerwca 2020 roku lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.

Powyższe warunki dotyczą biletów na rejsy operowane przez LOT zakupionych przed datą wprowadzenia restrykcji. Aby skorzystać z możliwości zwrotu biletu lub zmiany terminu rejsu prosimy o kontakt z Państwa punktem sprzedaży.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy kraj, do którego lub przez który Państwo podróżują, wprowadził obostrzenia związane z prewencyjnymi działaniami epidemiologicznymi, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio ze służbami imigracyjnymi tego państwa.

I NIE DZIĘKUJ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.03.2020 at 13:05, Mirelka1965 napisał:

Pisałam na kawusiowym wątku o przypadku potwierdzonego koronka w "moim" grajdołku. I są kolejne w najbliższej okolicy. I jest kwarantanna w okolicznych miejscowościach. Ale...no własnie....nie dajmy się zwariować i ponieść panice. Grypa nadal zabija więcej osób rocznie niż koronek. I są inne choroby zakaźne, które czynią większe spustoszenia. Grunt to zachować spokój. Nikt nie zamknie przez wirusa granic, bo to nie przyniesie najmniejszego rezultatu. Wszak dżuma, grypa, ospa, odra, gruźlica, AIDS, trąd, ebola, etc. też ich się nie bały, przekraczały gdzie chciały i jak chciały. Prawdą jest, że co komu sądzone, to na środku drogi siedzi rozkraczone. Swojego losu nikt nie oszuka. Zatem...myjmy ręce, dezynfekujmy, ale nie szalejmy bez potrzeby. Amen. 

Dokładnie...

Od Wczoraj jestem w bochum...potem jadę do hauptstadtu do pracy...taki live...

Rączki myć, nie cmokac się dookoła.. będzie to co ma być ...rozważam odwiedziny mojego syna pod koniec marca w Berlinie ale okazuje się ze ma dużo zdrowego rozsądku...poczekamy, zobaczymy..paniki nie ma...ciągle informacje w mediach powodują różne reakcje wśród ludzi i na forum...czuć to w wypowiedziach...

Jedni pracują w pl inni za granica...tego koronnego można złapać wszędzie...nawet w kolejce w aptece w pl lub na obczyźnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, z @lucinda, w sobotę wracałam z DE do Pl busikiem i paniki nie było, nikt na granicy nas nie zatrzymywał i temperatury nie mierzył. Za to moja mama była zdziwiona, jak to tak mogli nas przepuścić przez granicę, bez żadnej kontroli. Panika jest nakręcana przez media, bo znowu mają o czym mówić, w tv nic innego się nie słyszy jak koronavirus, aż rzygać się chce. Jestem zdania, że jak mam zachorować, to obojętnie, czy tu czy tam to zachoruję, jak nie na wirusa to na coś innego. Ja do pracy jadę, bez względu na to, czy panuje wirus czy nie, olewam go i tyle w temacie. Trzeba dbać o higienę jak moi przedmówcy pisali i być dobrej myśli.

4c65a2429a1a15a3c9bfe7d392824dbd--t-beka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, foczka63 napisał:

Macie tu Siostro Gapiszonko cały ten tekst,któego tytuł brzmi:RSTRYKCJEWYJAZDOWE WYBRANYCH KRAJÓW ZWIĄZANE Z PREWENCYJNYMI DZIAŁANIAMI EPIDEMIOLOGICZNYMI

Polskie Linie Lotnicze LOT rekomendują bieżące sprawdzanie najnowszych wymagań związanych z wjazdem do krajów tranzytowych i docelowych. Wybrane państwa ogłosiły, że nie zostaną wpuszczone na ich teren osoby, które w ostatnich 14 dniach przebywały m.in. w Austrii, Chińskiej Republice Ludowej,  Francji, Hiszpanii, Hongkongu, Iraku, Iranie, Japonii, Korei Południowej, Libanie, Makau, Niemczech, Singapurze, Syrii, Szwajcarii, Tailandii, Włoszech. Najnowsze informacje dotyczące restrykcji wjazdowych można śledzić na stronie IATA .

Pasażerowie, którzy nie są w stanie rozpocząć swojej podróży ze względu na restrykcje wjazdu, związane z rozprzestrzenianiem się coronavirusa, mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże spełniające wymogi wjazdu na terytorium danego kraju do 30 czerwca 2020 roku lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.

Powyższe warunki dotyczą biletów na rejsy operowane przez LOT zakupionych przed datą wprowadzenia restrykcji. Aby skorzystać z możliwości zwrotu biletu lub zmiany terminu rejsu prosimy o kontakt z Państwa punktem sprzedaży.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości, czy kraj, do którego lub przez który Państwo podróżują, wprowadził obostrzenia związane z prewencyjnymi działaniami epidemiologicznymi, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio ze służbami imigracyjnymi tego państwa.

I NIE DZIĘKUJ!!!

Kasia, nie chce mi się wierzyć, żeby nie wpuścili do Polski Polaka nawet jak by był chory. Ryanair nie jest członkiem IATA więc te przepisy go nie dotyczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marta B napisał:

Ciekawe dlaczego media nie podają statystyk ile ludzi w ostatnich miesiącach zachorowało na zwykłą grypę i ilu umarło z powodu powikłań po niej.

W pierwszym tygodniu marca zanotowano w Polsce ponad 211 tysięcy przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę - podał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny. Z powodu tej choroby zmarło w tym czasie siedem osób.

Wcześniej NIZP-PZH podał, że w lutym na grypę w kraju zachorowało ponad 821 tysięcy osób, a 23 zmarły.

Czyli patrząc na to z te strony to faktycznie w Polsce nie jest źle, ale dane z Włoch przebijają naszą grypę kilkukrotnie, bo tam jednej nocy zmarło ponad 100 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...